Skocz do zawartości

[opona] IRC Serac XC 2.10 K


roge

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zrobiłem na tej oponie trochę kilometrów w terenie i mogę coś napisać. Zniechęcony działaniem Conti Escape Pro, którą miałem z przodu, postanowiłem kupić coś lepszego i równie taniego. Szybki przegląd Allegro, widzę coś co nazywa się IRC Serac, wersja kevlar za 53zł, waga zachęcająca, tylko co to za opony? Wchodzę na MTB Review i spotyka mnie miłe zaskoczenie, opona ma bardzo wysokie oceny użytkowników, dochodzę do wniosku, że za takie pieniądze można zaryzykować. Zamawiam wersję 2,1 kevlar i po dwóch dniach mam paczkę u siebie. Opona ląduje na wadze - 570g, 20g wiecej niż katalogowo, ale można o niej powiedzieć, że naprawdę ma rozmiar 2,1. Wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne, opona dobrze trzyma na asfalcie, suchym szutrze i w błocie, w tym momencie odnoszę wrażenie, że rower prowadzi się jak przyklejony do podłoża, oczywiście w porównaniu do Conti Escape. Mokrego asfaltu nie miałem okazji długo testować, ale było poprawnie, po mokrych kamieniach i korzeniach na razie nie jeździłem. Opory toczenia nie są duże, opona na asfalcie jest dość cicha. Zobaczymy jak będzie z trwałością, bo na razie przebieg niewielki. Ogólnie, jestem bardzo miło zaskoczony i myślę, żę za tą cenę jest to jedna z najlepszych opon na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, oponki te są wyśmienite. Mam je od lipca ubiegłego roku, przebieg coś koło 2000 km i jak na razie tylna trochę się wytarła. Przód cały czas w bdb stanie.

Co do przyczepności to w terenie jest niezrównana - żwir, kamienie, piasek nawet przy sporym pochyleniu nie są straszne. Lepszą przyczepność z opon na których jeździłem miał jedynie Schwalbe Fat Albert, aczkolwiek on ma rozmiar 2.35.

Jedynie w szoku jestem jak patrzę na cenę za jaką je zakupiłeś - ja płaciłem 109 zł /szt... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cena z allegro była bardzo korzystna - za te 53 pln można mieć chyba tylko Explorera Pro

(wypowiadam się na temat wersji 1,95 Kevlar)

 

PLUS:

-tania

-twarda (dłuższa żywotność, jak to u IRC)

-wbijam 45-50 psi i zero kapci (1500km)

-dość przyzwoite opory toczenia na asfalcie (nie hałasują)

-w terenie dobre na twarde nawierzchnie, na błoto też znośne

-uniwersalna (p/t)

(-była wersja z czerwonym bokiem :D)

-trudno o tak tanią oponę z taką wagą (520g wdłg producenta)

 

MINUS:

-bardzo niepewne na mokrych korzeniach, skałach, błotnistych zakrętach

 

PODSUMOWUJĄC:

-opona w przystępnej cenie na suche trasy, choć po przyzwyczajeniu się, można śmiało śmigać i ćwiczyc balans po deszczu

 

W PORÓWNANIU do Mythos II, Serac jest uniwersalny (możesz sobie przekłądać) i ma mniejsze opory toczenia, za to Mythos nadaje się nawet do enduro (grubsze ścianki, cięższy co najmniej 50g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak się prezentują opory toczenia po asfalcie w porównaniu do conti escapów (mam je) a przedewszystkim jak sobie radzą w piasku w porównaniu do nich (głównie po piaszczystych ścieżkach jeżdżę), bo escapy mnie zawiodły pod tym względem.

Ja nigdy nie pompuję ich na maksa, bo za bardzo daje po kręgosłupie :P, a z takim ciśnieniem w piasku radza sobie świetnie (też sporo jeżdżę po piachu). Początkowo trochę im nie ufałem ale teraz nawet szybki zakręt w piachu nie jest straszny. Czasem tył potrafi trochę uślizgnąć się, jednak wszystko pozostaje pod kontrolą a sprawia dużą frajdę :(

Jak na razie nie planuję zmiany na inny model, wręcz przeciwnie - kupiłem 2 sztuki na zapas.

I jeszcze jeden ciekawy fakt - ani jednego snake'a, mimo iż ciśnienie niezbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich opini na temat IRC SERAC XC coraz bardziej jestem zdecydowany do wybrania właśnie tych oponek :)

Teraz na alegro są w cenie 49zł/szt./kevlar, więc chyba bardzo korzystnie :D

 

Proszę napiszcie jeszcze, czy są jakieś problemy przy ściąganiu, zakładaniu tych opon na koła :question: (obecnie mam MICHELINY CountryTrail/drut i zakładanie ich na obręcz, to po prostu męczarnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie jeszcze, czy są jakieś problemy przy ściąganiu, zakładaniu tych opon na koła :question: (obecnie mam MICHELINY CountryTrail/drut i zakładanie ich na obręcz, to po prostu męczarnia)

 

Nie ma problemów. Z Mavic X517 ściągam palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.... :D

Wczoraj przed południem oponke kupiłem na allegro dziś jest już założona - najszybsza jak do tąd wysyłka około 30h czekałem na towar :):) zapłaciłem z przesyłką równo 60zł.

 

Chmmmm pierwsze wrazenie - cienka trochu :( (za to lekka :P )

Jutro rano zrobie test po różnych nawierzchniach. zobaczymy jak sie spisze.

Przy pompowaniu skasowałem dętke :P (bedzie jutro klejenie :P) - ale to raczej nie wina opony tylko moja - wydaje mi sie ze troszku zabardzo napompowałem :P - dziura od spodu rawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test rozpoczołem o godz 7 rano :)

 

1 ulica:

bardzo ładnie się toczy, dobra przyczepność - 5/6

2 ścieżki leśnie:

bardzo ładnie się toczy, dobra przyczepność - 5/6

3 piasek:

bardzo dobra przyczepność, kiedy przednie koło troszku się ślizgało IRC jechał prościuteńko - 6/6

 

Średnia ocena: 5,33333

 

Do tej pory najlepsza na jakiej jeździłem. Jak bedzie przypływ gotówki to kupie oponke na drugie koło :)

 

Ale co tu dużo pisać o oponie która nie zrobiła nawet 20km (zrobiła 16km :D )

odezwe się jeszcze na jej temat jak zrobie conajmniej 150km

Edytowane przez Blizzard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na oponce ponad 50 km i co ciekawego zauważyłem:

 

- na piasku (ale takim specyficznym) sychać ją jak flaka, kolegi opona tez takie odgłosy wydawała :P

- ogólnie słychać ją jak samochód :( Jechałem krajową E40 a tu inni rowerzyści mi na bok zjeżdżają, smilismy z kolegą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W PORÓWNANIU do Mythos II, Serac jest uniwersalny (możesz sobie przekłądać) i ma mniejsze opory toczenia, za to Mythos nadaje się nawet do enduro (grubsze ścianki, cięższy co najmniej 50g)

Wazylem Mythos II (wersja na tył, rozmiar 2.1, kevlar) i wyszlo rowniotko 550 gram, czyli Serac jest ciezszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

da sie spokojnie. przynajmniej mi sie udaje :( ale opory toczenia juz czuc lekkie. (tak mi sie zdaje bo odniesienie mam tylko do Maxxisow Minotaur) za to bardzo dobrze spisuje sie w suchym terenie - jezdzilem troche po jurze i wreszcie moglem przejechac przez piaski jakie tam zalegaja. teren jej nie straszny. nie wiem jak w mokrych warunkach bo nie jezdzilem.

 

jak na razie bardzo dobrze mi sie na nich jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze na rower.com i mtb review pisza ze nie sa najlepsze w piachu... a zreszta czy te opory toczenia sa tak wazne? w koncu jak sie jedzie wolno to nie sa tak odczuwalne a jak szybko to chyba o wiele wiekszy jest opor powietrza... poza tym czy sa jakies lepsze uniwersalne oponki do 60zl? chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...