Skocz do zawartości

[trasy] gliwice - gdzie jezdzic


lukkas

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mysle o sprowadzeniu sobie bike do akademika, tylko nie wiem zbytnio gdzie w Gliwicach mozna posmigac. chodzi mi glownie o takie miejsca typu jezioro / las gdzie mozna szybko dojechac i troche pojezdzic na miejscu w ramach treningu (np. naokolo jeziora).

 

ale jesli zna ktos jakies godne polecenia miejsca na nieco dalsze wyprawy to tez prosze o podzielenie sie informacjami.

 

z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w Gliwicach mozna posmigac. chodzi mi glownie o takie miejsca typu jezioro / las gdzie mozna szybko dojechac i troche pojezdzic na miejscu w ramach treningu (np. naokolo jeziora).

Wystarczy na mapę spojrzeć... na zachód od Gliwic jest kilka jeziorek - często się tam kręcę.

Latem to można nawet się wykąpać, coś zjeść, wypić... i oko nacieszyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sloso

...jestem z Gliwic i wszystkie okolice znam na pamięć... jeżeli chodzi o jeziora/zaley to polecam Czechowice, Rzeczyce, a w szczególności Zalew Pławniowicki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

dzieki za odpowiedz, juz obczailem trase na jeziorko w Czechowicach :) na pewno obczaje to miejsce juz w niedziele jak tylko przyjade z rowerkiem.

 

mam jeszcze pytanie - czy w gliwicach jest organiozwana Masa Krytyczna? jak? gdzie? kiedy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na google znalazlem ze masa w gliwicach zaczyna sie w kazdy pierwszy czwartek miesiaca o 17.30 na pl. krakowskim. nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje, ale jesli bedzie ladna pogoda w nast czwartek to zasile szeregi bikerow gliwickich. juz za tydzien :) zapraszam wszystkich im nas wiecej tym fajniej! pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na google znalazlem ze masa w gliwicach zaczyna sie w kazdy pierwszy czwartek miesiaca o 17.30 na pl. krakowskim. nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje, ale jesli bedzie ladna pogoda w nast czwartek to zasile szeregi bikerow gliwickich. juz za tydzien :) zapraszam wszystkich im nas wiecej tym fajniej! pozdrawiam.

Zapraszam gliwiczan do Kędzierzyna na Masę, odległość nie jest problemem, chyba. :)

 

Cosmoświder, mam nadzieję, że mieszczuchów nie zabraknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam gliwiczan do Kędzierzyna na Masę, odległość nie jest problemem, chyba. :)

 

Cosmoświder, mam nadzieję, że mieszczuchów nie zabraknie :)

 

a gdzie i o ktorej sie to zaczyna konkretnie? co do tego ze odleglosc nie bedzie problemem, to pewnie w pierwsza strone nie, ale skoro taka mase skonczy sie np. okolo 20 czy 21 to osobiscie uwazam ze jechanie po ciemku 20 czy 30 km nie nalezy do przyjemnych rzeczy... chyba ze pociagiem... :)

 

co masz na mysli mowiac "mieszczuchow"????? bo nie do konca rozumiem :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie i o ktorej sie to zaczyna konkretnie? co do tego ze odleglosc nie bedzie problemem, to pewnie w pierwsza strone nie, ale skoro taka mase skonczy sie np. okolo 20 czy 21 to osobiscie uwazam ze jechanie po ciemku 20 czy 30 km nie nalezy do przyjemnych rzeczy... chyba ze pociagiem... :)

 

co masz na mysli mowiac "mieszczuchow"????? bo nie do konca rozumiem :glare:

 

Powiedziałam "mieszczuch" bo sądzac po skrócie K-K w opisie, Cosmoswider jest z mojego miasta :) powinno być mieszkańców, ale co :)

 

Masa zaczyna sie o 17 skończy koło 19, bo trasa jest krótka jak na 1 raz. Musimy najpierw obczaić czy to wyjdzie i ma sens , bo jak pojedzie 20 osób to smiech na sali :lol: .

 

Mam pytanie do zorientowanych: czy trasa na Mase musi być uzgadniana z władzami. Zaprzyjaźniony policjant kazał mi pisać do wydziału komunikacji :lol: a to przecież jak na masę przystało, ma być luźny ruch anarchistyczny, nie ? :lol: :P

 

Trasa rozpoczyna się na Oś Piasty na parkingu Lidla ( trochę go przyblokujemy) :lol: o godz.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co uzgadniac cokolwiek z wladzami - przeciez my nie blokujemy ruchu - my jestesmy ruchem :) a to ze jesli jest nas wiecej niz samochodow to nam jest sie latwo poruszac, a samochody maja ciezko to juz inna sprawa :twisted: - i to wlasnie ma pokazac masa. miasta dla rowerow, nie dla samochodow! ja tak to widze.

 

co do tego ze boisz sie ze przyjedzie tylko 20 osob to nie wiem czemu. 20 osob to by bylo 10 razy wiecej niz na pierwszej "masie" w Katowicach!!!!! tu nie mozna miec slomianego zapalu i sie poddawac - co miesiac bedzie was wiecej, nawet jak za pierwszym razem bedzie was "tylko" 20. (teraz jest latwiej rozleklamowac mase - mamy internet)

 

pozdrawiam, i zycze dobrej zabawy - jesli bede mial czas to moze sam wpadne do was :)

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za życzenia.

Ponieważ jest to nasza pierwsza masa, czujemy się troche jak dziecko we mgle, większość o masie wyłącznie czytała :blush: w internecie, reszta dowie się z plakatów ;), połowa nie będzie wiedzieć o co chodzi :D

 

ale jeżeli w K-cach na pierwszej masie było tak mało osób to mamy szansę ich pobić, ilościowo :D bo jak kazde z moich znajomych weźmie jedną osobę z rodziny to już będzie 20 osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przypominam jutro o 17;30 następna masa krytyczna w Gliwicach na placu krakowskim :] . To będzie mój pierwszy raz , miałem być miesiąc temu ale pogoda niedopisała ale jutro bende na 101% do zobaczenie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, szkoda ze mnie nie bedzie - cos sie stalo z tylna kaseta (nowe kolo shimano wh-m540 !!!!!) chyba sie cos zatarlo, i nie mam sprawnego roweru. teraz wierze Zbikowi ze deore jest zdradliwe :/. ale jak widac musialem przekonac sie na wlasnej skorze.

 

napisz ilu was bylo. za miesiac na pewno bede. moze na ostrym kole :twisted:

 

PS. miesiac temu faktycznie bylo kapke zimno ale bylem :D

 

czekam na relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startowac nie wystartuje, ale pojade. a moze sie umowimy na przelot ta trasa w tygodniu ?

 

bywalem tam jakies.........10 lat temu. haha....ciekawe jak to wyglada teraz. no ale trzeba zrobic kondycje wiec napisz kolego jak z ustawka na ten tydzien.

 

na mase sie nie pisze, bo jade na klimczok jutro z rana. wole gory niz wilhelm strasse.....przynajmniej w weekendy.

 

pozdraawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w okolicach Gliwic sa organizowane jakies maratony lub inne imprezy dla amatorow? :>

 

Jeżeli Górę Św. Anny uznamy za okolice Gliwic to są :-))

 

Annogórski Rajd ma już wszystkie miejsca zarezerwowane, ale można jechać "na dziką kartę"

info na: http://www.zpk.nsf.pl/portal/news.php?id=2...138729726945cbf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...