Skocz do zawartości

[spodenki] 120-140zl


koziakaka

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie polecam Rogelli Basic De Lux, ja jestem bardzo zadowolony i sporo osób na forum chwali. Albo Lugo bo choć droższe to przewiewniejsze i z tego co kolega mówił wkładka się nie "ubije" po jednym sezonie.

 

Zamówiłem właśnie Rogelli jako drugą parę gaci, wersja na szelkach. Mając na uwadze Twoje boje z rozmiarami wziąłem 'L' majac 'M' z 4F. Przyjdą koło środy to złożę meldunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś przyszły Rogelli Lugo XL, mam 193cm, 80cm w pasie. Wkładka faktycznie mogłaby być trochę bardziej z tyłu, ale siadłem na rower i leży chyba dobrze między tyłkiem a siedzeniem, ale nie miałem jeszcze okazji się przejechać. Szelki wydają się odpowiedniej długości, jedynie nogawki lekko przyciasne, mam duży obwód ud - rozciągnie się trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć chciałbym nawet kupić jakieś lepsze spodenki :)

 

Myślę nad modelami z wkładką żelową od Rogelli:

ROGELLI PONZIO ROGELLI PONZIO - męskie spodenki rowerowe na szelkach, COOLMAX GEL - MikeSport.pl

ewentualnie

ROGELLI LUGO http://www.mikesport...oolmax-gel.html

 

Podobają mi się Ponzio najbardziej. Wysłałem do sklepu zapytanie o rozmiarówkę i napisali że proponują L.

moje wymiary:

wzrost: 174cm

klata: ~95cm może i więcej ciut, brat mierzył nie wiem czy się nie pomylił z wysokością bo zdawało mi się że miałem około 100cm

pas: ~88-90cm

uda: 61cm

waga ~80kg

 

Może z autopsji ktoś powiedzieć czy brać tą L-ke czy lepiej kupić XL która jest niby na pas 96cm :icon_question: a L-ka na 90cm.

Jak się sprawują wasze spodenki po waszym okresie użytkowania i który macie model :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w Basic De Luxe jak pisałem wyżej i jestem bardzo zadowolony. Po 2 miesiącach oznak zużycia brak, no może wkładka już się powoli zaczyna ubijać albo mam tylko takie wrażenie. W pasie mam 90cm i dopiero w XL czuję się komfortowo i wkładka układa się wygodnie pod tyłkiem, w L-ce musiałem ją wciskać pod tyłem a dodatkowo przy 180 wzrostu szelki w L-ce były nieco przykrótkie. Ciężko wybadać, trzeba przymierzyć na dupę.

Brałbym Lugo, mają przód nogawki z siatki i kieszonkę na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja chciałbym pojeździć jeszcze teraz, to pewnie biorąc LUGO przez siatke by mi nogi przewiewało za mocno, a chciałbym bardziej uniwersalne spodenki :).

Ze sklepu mi pisali, że L-ka powinna być dobra na mnie... a czytałem też ten cały wątek i inne i pisaliście, że lepsza XL bo mamy podobne co niektórzy wymiary.

Więc zrobiłem tak że kupiłem:

2szt. spodenki PONZIO L i XL http://www.mikesport...oolmax-gel.html + nogawki Rogelli Softshell rozmiar L/XL http://www.mikesport...-softshell.html i wysyłkę od 350zł mam za darmo. Dałem za całość 402zł

Co daje mi jakbym kupił jedną parę spodenek to 10zł bym musiał na poczte zapłacić, a tak to mam za darmo do siebie wysyłkę od 350zł, a tak to zmierzę 2 pary i , i tak zapłacę te 10zł, ale już będę miał 2 rozmiary zmierzone ;) bez ryzykowania i odsyłania kilka razy ;)

Mam nadzieję, że będą dobre któreś spodenki i że od razu nogawki też bo nie chciałbym ich zwracać albo wymieniać, tylko aby odesłać po zmierzeniu jedną parę spodenek.

Spodenki i nogawki przetestuje w piątek-niedziela jak będę miał wolne, może zrobię w sumie ponad 200km, to naskrobie coś o nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wszystko do mnie doszło, się zgapiłem w regulaminie i jak anulowałem jedną pozycję zamówienia to automatycznie mi według regulaminu zmniejszyła się kwota zakupu i gratis w postaci darmowej wysyłki został mi zabrany przy zwrocie :yucky: no ale trudno chociaż przymierzyłem 2 rozmiary L i XL.

Jednak obsługa sklepu miała rację co do rozmiarówki. L-ka na pierwszy raz jak w mieszkaniu siadłem na siodełko to akurat się układała wkładka, przy XL to musiałem się wiercić na siodełku żeby dopiero mi było wygodnie i wkładka taka jakby za duża, spodenki luźniejsze. W końcu zdecydowałem że najbardziej mi L pasi, zrobiłem 10 minut jazdy na rowerze i bardzo dobrze, to postanowiłem chwilke jeszcze przy okazji XL sprawdzić i potwierdziło się że za duże i wkładka przy siadaniu się tak nie układała "domyślnie" gdzie ma być.

W końcu w L-ce i nogawkach pojeździłem, dosyć w miare ciepło mi było. Pojechałem na taki wypad grupowy 126km, było dosyć zimno i bardzo silny wiatr, nogawki dały radę i do ich wysokości nie zmarzłem teraz, ale gorzej wyżej bo jak mi przewiało górne partie :P to co chwile mi się sisi chciało :blink: co do wkładki, musiałem kilka razy się poprawiać i czasem na chwile z siodełka wstawać bo z lekka niewygodnie się robiło, ale ogólnie było znośnie jak na nowe spodenki i w sumie nowe siodło Selle Italia Max Flite Gel Flow. Ostatnio zamówiłem sobie komplet termoaktywny Brubeck Dry i mam nadzieje że jak dojdzie to się sprawdzi jako termiczna ochrona.

Spodenki Rogelli Ponzio są z dosyć cienkiego materiału, pewnie na wiosna/lato będzie przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...