Skocz do zawartości

[film] trasa XC w Żarach


Gość sworks

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sworks

Z tego powodu, że ta osoba, czyli ja nie jest w 100% sprawna( długo by opowiadać), ale zdarza jej się objechać nie jednego młodzieniaszka i nie tylko... dlatego moim mottem jest: "Nie jest sztuką wygrywać, kiedy jest się silnym, ale wtedy, gdy pokonuje się ograniczenia i przezwycięża ból.”

Ogólnie już Ci co mnie znają wiedzą o co chodzi i nie zadają pytań, ale zdarza się, że ktoś zapyta lub dosra mi po prostu, ale już się do tego przyzwyczaiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie wiedziałem. Chciałem się tylko spytać, po prostu.

A traska - mega. Z chęcią bym się tam przejechał... Filmiki wypłaszczają, więc boję się co jest w realu... Gdyby takie tereny były gdzieś pod Poznaniem... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ma ćwiczyć na równinach ? musi przyjechać do Zielonego Lasu i nie musi od razu na północną stronę Wieży Bismarcka zjeżdżać ;)

 

Na początek może pojeździć po stronie południowej (czyli pierwszy filmik) tam nie trzeba aż takiej techniki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz tu jest nieco inaczej niż w górach , głównie technicznie (to co na 2 filmiku) filmik oczywiście nie oddaje tego co w rzeczywistości.

Jednak sprawa jest inna, ta trasa jest stosunkowo krótka, techniczna i dosyć mocno nastromiona, po kilku przelotach po prostu Ci się znudzi, albo się zajedziesz po powiedzmy 6 rundach, to nie to samo co góry gdzie jest przestrzeń, długa ciągle zmieniająca się trasa i widoki ... można tu zajechać po drodze w góry ... albo mieszkać i mieć pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sworks

Runda XC ma to do siebie, że pomimo, że pokonujemy ją powiedzmy 5, 10, 20 razy za każdym razem będzie inna, wystarczy trochę deszczu a warunki diametralnie się zmieniają. Po pierwszej rundzie, pomimo, że nie ide na pełnym gazie mam ochotę zejść, jednakże, gdy sie przetrzyma można jechać nawet 5-6 razy...Ogólnie każde okrążenie jest inne...cudowne i piękne...Każdy jednak lubi co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmy które zrobiły na mnie wrażenie, świetne zjazdy ale i podjazdy, później przeczytałem chyba całą stronę o Tobie i powiem Ci, że zrobiłeś na mnie wrażenie i dałeś troche powera do kręcenia. Wielki szacun !!!

 

P.S. Twoje motto jest rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie traska na drugim filmiku świetna...aż mnie ciarki przechodzą na myśl, że jest tak niedaleko :D Myślałem, że w okolicach nie ma nic lepszego niż Wzgórza Piastowskie, tymczasem widzę, że byłem w błędzie. A czy jest możliwość wrzucenia jakiegoś śladu tych tras, szczególnie tej z drugiego filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj trasa z 2 filmiku to obszar 500 metrów na 1000 po co Ci ślad ?

 

Dokładnie tu gdzie masz cyfrę 306 ( w środku zrzutu) :

zielonylas1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tutaj w powiększeniu powyżej ścieżki łączącej wzgórze 215 i wzgórze 221,8 :

zielony1w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Trasa z pierwszego filmiku jest poniżej tej ścieżki ...

 

A całe to miejsce to jest :

http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,174,0,Zielony-Las%60-zary.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sworks

Ej, no ze mną nie jest już tak źle!!! Problem polega na tym, że przy normalnym funkcjonowaniu bez sportu wada się nie ujawnia zbytnio, ale jak się już coś robi, delikatnie ogranicza, ale to jest pikuś....

581189_10150982719849916_477493627_n.jpg

 

Taki gość to może się wypowiedzieć, chociaż w Chemnitz, na wyscigu 24 h taki jeden pojechał mnie jak małe dziecko!

 

Jakby co zapraszam na przejażdżkę....czyt. trening, nie tylko na hardy... Dodam tyle, że na tej trasie trenował też Marek Konwa ( w wersji hard) i był pod wrażeniem...

 

Rulez, widzę, że jestes Żar. Znamy się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mapki, na pewno daje mi to jakąś orientację, jednak zupełnie nie znam okolic Żar, toteż ślad byłby jak najbardziej wskazany. Pisząc, że mam blisko, miałem na myśli, że miejsce to jest w moim zasięgu, jednak 50 km dojazdu w jedną stronę to nie tak mało..kolejne km na odszukanie trasy i później powrót, czyli kolejne 50....toteż wolałbym od razu delektować się trasą i nie marnować sił i czasu na jej odszukanie...heh, dobra, dosyć tego biadolenia, w każdym razie fajnie by było, gdyby kiedyś tam taki ślad trasy się pojawił...dobrze wiedzieć, że w "okolicach" jest takie miejsce, tak więc dzięki i do zobaczenia na trasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, widzę, że jestes Żar. Znamy się?

Nie, tzn. ja Cię kojarzę z widzenia i wiem kim jesteś .

 

Damiano

W Żarach trafiasz na basen (nieczynny) :

http://wikimapia.org...elisko-miejskie

Zostawiasz auto na parkingu (no chyba że poruszasz się czym innym), i ruszasz wzdłuż płotu (patrz fotka w odnośniku), cały czas prosto leśną drogą, na pierwszej krzyżówce odbijasz w prawo, drugą przejeżdżasz na wprost, podjeżdżasz pod górę dojeżdżasz do wieży Bismarcka . obok wieży jest stół, i za tym stołem (po prawej od drogi) zaczyna się trasa z 2 filmiku .

Teren z 1 filmiku to zjazd zakosami po stronie naprzeciwko wierzy (po lewej stronie drogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sworks

W lipcu mam urlop, więc jak ktoś ma ochotę możemy się umówić, pokaże nie tylko Hard Core'y.

 

Rulez byłes w okolicach Sinej? A trenisz coś na szosie, czy tylko las?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...