Skocz do zawartości

[zamykanie] tematów, czemu ma służyć ?


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zostały zamknięte dwa moje tematy

 

jeden dotyczący kół (fakt że sprzed kilku miesięcy), ale właśnie odebrałem złożone koła i mógłym napisać o wadze, o kołach, jak się sprawują

może jakaś pomoc dla potomnych by była.

 

drugi temat zamknięty o piastach. po co zamykać temat? lepiej żeby kolejna osoba mająca na ich temat pytanie stworzyła nowy?

czy chodzi o to żeby było 10 tematów po 3 posty o tym samym? stawiamy na jakość czy ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dziś/wczoraj dwa zamknięte, ale zostały otworzone (poprosiłem o to)

 

 

no właśnie, kolejny zamknięty temat.

z jednej strony

 

temat jest martwy dłużej niż miesiąc

 

przecież to nie jest tak, że po miesiącu nikt już nie przyjdzie z podobnym/tym samym problemem.

tak, można zgłosić temat do otworzenia, ale czy to nie daje podwójnej roboty modom? (zamykanie, otwieranie), a użytkownikom tylko przeciąga sprawę

(czasem ktoś się śpieszy przed zamknięciem sklepu i czeka na info :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Doświadczenie pokazuje, że nie:). Moderatorzy i admini są dosyć często na forum i widzą raporty. Cieszymy się, że martwisz się o nas i o to ile mamy roboty, ale bardzo dużo osób wykorzystuje pewne tematy do 'nabijania' postów.. Z tym trzeba walczyć. Odrobina cierpliwości jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką skromną propozycje, ażeby czas ten wydłużyć do roku, ew. sześciu miesięcy.

Miesiąc bez aktywności w temacie wcale nie czyni go martwym, ktoś go jeszcze może odkopać, dodać coś od siebie, wtedy znów wywiąże się konwersacja. Co innego jak taki temat sobie leży zakurzony rok gdzieś w zakątkach forum i rzeczywiście nikt już tam nie zagląda.

Paradoksalnie takie zamykanie tematów może prowadzić do większego bałaganu, aniżeli gdyby były otwarte, ale to tylko imho.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie pokazuje, że nie:). Moderatorzy i admini są dosyć często na forum i widzą raporty. Cieszymy się, że martwisz się o nas i o to ile mamy roboty, ale bardzo dużo osób wykorzystuje pewne tematy do 'nabijania' postów.. Z tym trzeba walczyć. Odrobina cierpliwości jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

mi tu chodzi o zamykanie tematów gdzie nikt przez jakiś czas nie pisał, tam nie ma nabijania.

(a na nabijanie nabijacze pewno znajdą swoje sposoby ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Jest ustawione na 170 dni z automatu. Jeżeli moderator sam zamyka wcześniej, to już z nim trzeba rozmawiać.

Jeżeli postonabijacze znajdą jakieś inne sposoby, wtedy my będziemy z nimi walczyć. W tej chwili mają ograniczone możliwości.. I będziemy te możliwości ograniczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Miesiąc bez aktywności w temacie wcale nie czyni go martwym, ktoś go jeszcze może odkopać, dodać coś od siebie, wtedy znów wywiąże się konwersacja

Masz rację sprawdź jednak co się dzieje w dziale np. Rowery/ramy. Każdy zaczyna swój temat o wyborze rowerów do x zł. Często gęsto pojawiają się dwa takie same tematy obok siebie. Zamiast dodać posta w już istniejącym, wolą tworzyć nowe. Jesteśmy coraz bardziej leniwi i nie chce nam się szukać. Wysiłek związany z napisaniem nowego tematu pod siebie i liczenie, że ktoś podejmie za nas decyzję jest łatwiejsze niż zagłębienie się w forum i znalezienie wielu przeciwstawnych często opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...