Skocz do zawartości

[amortyzator] Spinner SW7 - godny uwagi ?


Rekomendowane odpowiedzi

jest na allegro - model 2008 rok z piwotami - 610 plus wysyłka... sprężyna z olejem:

http://allegro.pl/sr...2397569048.html

Ja tam widzę 699 zł.

Kurczę, naprawdę nie widze sensu pakowania w rower tarczówek bo to się wiąże z wymianą kół, klamek, kabli i koszta wzrosną do 1000 zł a muszę jeszcze kupić zębatki i wtedy wyjdzie, że lepiej kupić nowy rower.

Wychodzi na to, że jedynym rozwiązaniem jest kupić albo tego spinnera albo raidona, którego kiedyś jakiś sklep sprzedawał w najnowszej wersji x3 2012 za 450 zł + wys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obecnie hamulce tarczowe robią taką furorę, że zaczynają wypierać v'ki w nawet tych najtańszych rowerach. Owszem jest to nic nie warte i wolałbym lżejsze i lepiej hamujące v'ki, ale rynku nie powstrzymasz. Dlatego z dostępnością, kół, ram, amortyzatorów pod tarcze i tylko pod nią będzie coraz więcej. Czego nie można powiedzieć o hamulcach v-brake i częściach pod tę technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaka jest przyczyna ogarniczania możliwości v-ek. Ciężko uwierzyć, że robienie rzeczy wyłącznie pod tarczówki dostarcza większych zysków. Ale z drugiej strony ciężko też uwierzyć w spisek producentów, aby zmusić konsumentów do zmiany hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej strony velo.pl wysyłka jest darmowa czyli za 330 z wysyłką ,ale jeśli ktoś ma do wydania ok 500 zł to lepiej dołożyć do epicona ,ja jestem średnio zadowolony ponieważ średnio wybiera dziury itp, ważę 70 kg i prawie go dobijam ,i trzeba lagi smarować ponieważ ciężej chodzi

 

nie mogę znaleźć w ofercie tego sklepu tego amora, a chcę kupić, podasz bezpośredni link ?

 

 

 

przy okazji - czy do czarnej ramy z białymi akcentami brać białego, czy czarnucha, bo to już jedyny dylemat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na inne amory spinnera - kurde one nie są złe - patrzyłem na aerisa i reasona - one podobno chodzą w lidze Epicona na którego mam ślinotok

Też miałem "ślinotok" na Epicona - wszędzie polecany, złota anoda itp.. :laugh: ,ale w końcu wyrwałem Spinnera Aerisa 320, nagła decyzja, znalazłem go na Alledrogo 30 min. przed końcem aukcji, na foum mało info, ale stwierdziłem, że co tam, biorę. Rozpakowuję, sprawdzam twardość, w ogóle się nie ugiął, myślę sobie, no super, mam drugiego XCT. Poszedłem do serwisu, spuścili trochę powietrza i działa jak marzenie, bardzo czuły, ugina się nawet na małych nierównościach. Trudno mi go porównać z Epiconem, bo na tym amorku nie jeździłem ale myślę, że nie odstaje i amorki Spinnera można spokojnie brać :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem "ślinotok" na Epicona - wszędzie polecany, złota anoda itp.. :laugh: ,ale w końcu wyrwałem Spinnera Aerisa 320, nagła decyzja, znalazłem go na Alledrogo 30 min. przed końcem aukcji, na foum mało info, ale stwierdziłem, że co tam, biorę. Rozpakowuję, sprawdzam twardość, w ogóle się nie ugiął, myślę sobie, no super, mam drugiego XCT. Poszedłem do serwisu, spuścili trochę powietrza i działa jak marzenie, bardzo czuły, ugina się nawet na małych nierównościach. Trudno mi go porównać z Epiconem, bo na tym amorku nie jeździłem ale myślę, że nie odstaje i amorki Spinnera można spokojnie brać :thumbsup:

oooooooo głos w sprawie :)

to jest do 26" na tarcze czy na Vki ? masz jakieś zdjęcia - może jakiś film ? dużo zapłaciłeś że tak nieskromnie zapytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za film, nie mam pojęcia o pracy amortyzatorów, ale z tego co widzę to amorek wybiera tylko te większe nierówności, zgadza się?

Generalnie myślę, że jak za taka kwotę to nie ma możliwości znaleźć czegoś lepszego a i raidon, który jest trochę droższy nie działałby dużo lepiej. :)

 

PS.

Ach ten dźwięk bieżnika na asfalcie <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ,ja brać to epicona bo ten spinner tak jak mówisz wybiera tylko duże dziury ,nie polecam go do xc bo ręce bolą jak się lata na nim po lesie ,a i na zablokowanym tłucze metaliczny dżwięk w środku ,żebym wiedział że on tak będzie chodził to bym go nie kupił ,lagi trzeba często smarować ponieważ suchu ledwo chodzi tyle na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooo głos w sprawie :) to jest do 26" na tarcze czy na Vki ? masz jakieś zdjęcia - może jakiś film ? dużo zapłaciłeś że tak nieskromnie zapytam ?

Amorek jest na 26" pod tracze na mocowanie PM, w weekend postaram się zrobić jakiś filmik, za amor zapłaciłem 400 zł + wysyłka, zdemontowany z roweru, ale bez gwarancji, a po za tym chyba nikt nie odkrył tej aukcji poza mną (oferta Kup Teraz - 500 zł było chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorek jest na 26" pod tracze na mocowanie PM, w weekend postaram się zrobić jakiś filmik, za amor zapłaciłem 400 zł + wysyłka, zdemontowany z roweru, ale bez gwarancji, a po za tym chyba nikt nie odkrył tej aukcji poza mną (oferta Kup Teraz - 500 zł było chyba)

widziałem takiego na allegro ale za 250 więcej :)

czekam na film o wrażenia jak wybiera nierówności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...