Skocz do zawartości

[RAMA] malowanie ramy chromoniklowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy i nie jestem pewnien czy w dobrym subforum umieściłem swój temat (w razie czego proszę napisać mi wiadmość a ja przekieruje go do odpowiedniego ;) ).

 

Mam problem, od października jadę na studia (prawodopodnie do Krakowa, lub Wrocławia) i chciałbym mieć przy sobie rower. Boję się brać mój (Kelly's Salamnder 2010), bo nie chce go stracić :)... Postanowiłem wziąć stary rower taty. A, że ten rower ma już prawie 19 lat... Chce go odnowić - pomalować ramę, żeby jako tako się prezentował :).

 

Głowny problem polega na tym, że rower ten ma ramę wykonaną z chromoniklu, z tego co słyszałem materiał ten jest bardzo ciężki do pomalowania. Rower chce pomalowac sam , ponieważ szkoda mi pieniędzy, żeby dać go do lakiernika.

 

Czy ktoś się orientuje jak pozbyć się warstwy chromoniklu, aby można było jakoś pomalować tą ramę?

 

Sam myślałem, aby najpierw dokładnie przetrzeć ramę bardzo drobnym papierem ściernym, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Nie chce wykonywać żadnych prac w kierunku odnowienia ramy póki nie mam dostatecznej wiedzy. Nie uśmiecha mi się zniszczyć ramy, która i tak wygląda w miarę dobrze ( jest podrdzewiała jedynie przy korbie).

 

Pozdrawiam,

Beh3moth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba pożądanie zmatować miejsce w miejsce, nie wiem czy piaskowanie pomoże aby zmatowić to tylko papier. Kup sobie podkład w spraju lakier metalic akrylowy i jak chcesz jeszcze lepiej to bezbarwny + dusza artysty i po krzyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam trochę laickie pytanie, ale co to jest to całe piaskowanie?

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi ;),

skoro jest laickie na pewno jest w google

jezeli chcesz szybkiej odpowiedzi, poszukaj jej w google. 30 sek i wszystko wiesz

to tak na przyszlosc. to nie jest trudne zagadnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Od 10 zł jak sobie kupisz sprey, przygotujesz ramę isam pomalujesz do kilkuset nawet i 1000zł jeżeli chcesz jakieś arcydzieło na nią nanieść. Każdy lakiernik to zorbi ale skoro za pomalowanie błotnika w aucie jest ok 300zł ( zależy gdzie) a to prosa czynność malowanie ramy bedzie droższe.

 

Postawiłbym tutaj na samodzielność lub znajomość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...