Skocz do zawartości

[Bukłak] Lafuma opinie


Bo0b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić bukłak do plecaka.

wyczytałem, że polecane są Deutera lub Source ale czy ktoś miał styczność z bukłakami firmy Lafuma ?

Mam możliwość nabycia takowego bykłaka bo atrakcyjnej cenie ale jak sie to ma do jakości ?

Ewentualnie jakie jeszcze polecacie ?

 

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jak te dwa, ale w cenie Camelbaka zdecydowanie mogę polecić Hydrapak shape shift reversible - o co chodzi?

Chodzi o to, że bukłak można wywinąć na lewą stronę i umyć (miałem Source Clearpaka, do którego nawet ręki nie można było wsadzić - masakra), jest zapinany na szynę, oczywiście odłączana rurka, w komplecie jest również magnes na rurkę, dzięki czemu można go sobie ładnie do plecaka przyczepić, zdecydowanie polecam, jedyny minus to fakt, że w Polsce jest chyba jeszcze niedostępny, ja kupowałem w USA przez Amazona, choć na ebayu też jest dostępny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zapinany na szynę

Jak się ma sprawa ze szczelnością zamknięć szynowych? Jakoś nie wzbudza to mojego zaufania, a z drugiej strony jest to kusząca propozycja ze względu na łatwość utrzymania w czystości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to w ogóle kupić

Na Allegro nie znalazłem ani hydropaka ani Lafumy (bukłaków)

wujek google też niewiele mi powiedział na temat bukłaków Lafumy zatem czekam na forumowicza, który miał stycznosć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to w ogóle kupić

Na Allegro nie znalazłem ani hydropaka ani Lafumy (bukłaków)

wujek google też niewiele mi powiedział na temat bukłaków Lafumy zatem czekam na forumowicza, który miał stycznosć :)

 

Hydrapaka masz tutaj chyba najtańsza opcja w sieci:

 

http://www.karbonowy.pl/27-buklak-hydrapak.html

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z karbonowego mi pasuje zamówienie bo może jeszcze kupię korbę, kasete slx, łańcuch xt + spinka i jeszcze kilka drobiazgów.

Bukłak chyba raczej bym wolał 3L chyba raczej wejdzie, mam duży plecak Deuter Trans Alpine 25L, chociaż z drugiej strony myślałem czy kupić kiedyś mniejszy plecak około 10L, a wtedy to 3 litrowy bukłak za duży.

 

A jak z częściami do tego bukłaka ? Ustniki itd

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

 

Bukłak Dakine można np kupić tutaj 2L http://www.cyklotur.com/pl-PL/produkt/4111/436/Buklaki/Buklak_REPLACEMENT_RESERVOIR/search/buk%C5%82ak

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak się ma sprawa ze szczelnością zamknięć szynowych? Jakoś nie wzbudza to mojego zaufania, a z drugiej strony jest to kusząca propozycja ze względu na łatwość utrzymania w czystości.

Pozdrawiam

Też się obawiałem, ale niesłusznie, szczelność jest taka jak w przypadku korka, czyli nic nie wycieka. Jedyna różnica zauważalna to to, że nie nalejesz zupełnie 'pod korek', bo przy zapinaniu się wyleje, ale to akurat zupełnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uda mi się kupić hydrapak'a (potrzebuje 2szt) a znalazłem ofertę 85zł i czekam na odp. czy maja na magazynie, to chyba zdecyduje się na source z szyną bo łatwy do czyszczenia (72zł), moim zdaniem szyna w bukłaku to dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem wymiarów hydrapaka i nie mogłem znaleźć, tylko znalazłem w jakiejś innej miarze nie wiem czy to cale czy cos innego, w ułamkach pod kreską jakieś podane były...

Nie wiem czy brać taki 3L czy coś ponad 1,5L-2.0L :rolleyes: na codzień jak mam czas to jeżdżę tak 20-30km, planowałem się zacząć wypuszczać w trasy około 60 km. Na codzień bidon mi starczy w miare, ale nie zawsze, a na dłuższą trase to bym brał bukłak + bidon i w nim raczej jakiś energetyk żeby nie syfić bukłaka...

Z drugiej strony jeśli kupię nie duży to jest szansa że jeśli kiedyś bym miał mniejszy plecak około 12L to by mi wszedł raczej mniejszy bukłak hmm... tylko nie wiem jak z wymiarami poszczególnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytałeś instrukcję? Czy tak od razu wypaliłeś z pytaniem na forum? Bo w mojej jak wół pisało, że max 60 st płyn można wlewać, co wyklucza wyparzanie. Poza tym on w środku jest antybakteryjny, ja swego nawet nie myłem przed pierwszym użyciem a wodę przez 3 m-ce tylko dolewałem bez wymiany starej różnic w smaku i wyglądzie nie zaobserwowano;-)

Odpowiadając - były już przypadki, że source po wyparzeniu nie nadawały się już do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z lekko zmienionym smakiem wody ?

O ile jesteś w stanie to wyczuć...

Ja nie byłem, zwłaszcza po kilkudziesięciu km w siodle ;-) Olej to. Jeśli kupiłeś nowy, nic mu nie dolega, nie otrujesz się. JA WCIĄŻ ŻYJĘ. Liczy się h2o i minerały, smak można mieć w d... Jeśli matomiast masz schizę, że bukłak Cię podstępnie zabija, zalej go >>zimnym<< spirytusem. Nie ma, co prawda, pewności, że bakterie zginą, ale kto wie;-)

 

Napiszę jeszcze raz: wyparzanie zniszczy source'a. Sam nie próbowałem, bo przeczytałem wystarczająco dużo o doświadczeniach nieszczęlśiwych testerów tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja puki co też wodę i chyba tylko ją będę wlewał, a izotoniki do bidonu. Ja raczej niedopitą wodę będę odrazu wylewał i suszył bukłak tak jak ostatnio. Tak mi się wydaje że chyba musi być wilgoć żeby się rozwijały drobnoch**ostwa :P a co do posmaku to w sumie nie jest bardzo mocny i oby jeden łyk wciągnąć i przy dalszym wciąganiu nie czuć zbytnio.

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...