Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdz taki sklep ktory jest dobry, ma dobry serwis i jest fajna atmosfera. Ja taki znalazlem i poprosilem zeby mi go sprowadzili. Wolalem 3 tyg. czekac, zamiast jechac 40km do innego miasta. Teraz mam przynajmniej blisko, a do sklepu chodzi sie z prawdziwa przyjemnoscia:)

Ja właśnie taki znalazłem i właśnie w nim są unibiki (właścicielowi sie spodobały i poza rowerkiem dla mnie sprowadził jeszcze 2 sztuki - 17" i 19" - czekają na kupca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem swego evo kupilem w secesji na wielickiej (Kraków) jestem zadowolony z serwisu i atmoswery w sklepie.. kilka razy bylem w serwisie jedynie po porade i z checia mi jej udzielili. Jednak nie wiem czy maja teraz rowery.. najlepiej to zadzwon do nich i sie dowiedz.. ja na swojego czekalem kilka dni. ale sie oplacalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się chyba jednak do Krakowa wybrać (właśnie do secesji) :/

 

A co do samego roweru to takie są różnice pomiędzy diskiem a "zwykłym" Evolutionem

 

Evolution Disc || Evolution

DŹWIGNIE PRZERZUTEK/HAMULCA

 

SHIMANO ALIVIO SL-M410/AVID FR-5 || SHIMANO ALTUS EF50-8R

 

PIASTY

 

KT DISC BRAKE / ALU / USZCZELNIONE / QR / 36H || FORMULA / ALU / USZCZELNIONE / QR / 36H

HAMULCE

 

AVID BALL BEARING 5 DISC BRAKE (MECHANICZNE) || SHIMANO ALTUS M421

OBRĘCZE

 

RODI VIPER / CNC / CZARNE ||RODI AIRILNE 1 / CNC / CZARNE

OPONA PRZEDNIA / TYLNA

 

SCHWALBE SMART SAM / 26X2.25 ||SCHWALBE JIMMY / 26X2.10

 

Czy opłaca się dopłacić do Disca 300zł biorąc pod uwagę inne części? (czy w ogóle sa one w Discu lepsze)

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DŹWIGNIE PRZERZUTEK/HAMULCA

 

SHIMANO ALIVIO SL-M410/AVID FR-5 || SHIMANO ALTUS EF50-8R

Jezeli chodzi o manetki to w Evo Disc sa o 2 klasy wyzej niz w zwyklym Evo (klasyfikacja Shimano). Kolejny plus to osobna klamka - jezeli ktoras czesc sie zepsuje nie trzeba wymieniac od razu calego kompletu).

 

PIASTY

 

KT DISC BRAKE / ALU / USZCZELNIONE / QR / 36H || FORMULA / ALU / USZCZELNIONE / QR / 36H

W piastach jezeli chodzi o jakosc, to obie sa praktycznie takie same.

 

HAMULCE

 

AVID BALL BEARING 5 DISC BRAKE (MECHANICZNE) || SHIMANO ALTUS M421

Hamulce to glowna roznica pomiedzy tymi dwoma rowerami. Tarczowki z Evo Disc maja b. dobra opinie - nie spotkalem sie jeszcze z zadnymi negatywami. W polaczeniu z klamkami Avid'a dzialaja praktycznie jak hydrauliki, wyczuwalna jest minimalna roznica. Jakosc hamowania jest nieporownywalnie lepsza niz w V-brake'ach klasy Altus (chodzi glownie o modulacje, moc hamowania oraz prace w roznych warunkach atmosferycznych).

 

OBRĘCZE

 

RODI VIPER / CNC / CZARNE ||RODI AIRILNE 1 / CNC / CZARNE

Teoretycznie Vipery sa mocniejsze od zwyklych Airlinow. Pisze 'teoretycznie', gdyz nie spotkalem sie z zadnymi opiniami. Swoja wypowiedz bazuje jedynie na tym, ze te pierwsze czesto mozna spotkac w 'mocniejszych' rowerach, a te drugie w troche 'slabszych'.

 

OPONA PRZEDNIA / TYLNA

 

SCHWALBE SMART SAM / 26X2.25 ||SCHWALBE JIMMY / 26X2.10

W tym przypadku opcja z Evo DISC jest ponownie lepszym wyborem. Specyfikacje tej pierwszej oponki mozna zobaczyc na: kliknij. Jak widac jest ona wytrzymala oraz ma stosunkowo niskie opory toczenia, a takze dobra przyczepnosc. O oponie Schwalbe Jimmi napisali jedynie ze jest to klasyczna opona MTB :D Jedynie w oponie Schwalbe Smart Sam mogl bym sie przyczepisc do jej szerokosci - 2,1" w zupelnosci by wystarczyla.

 

Czy opłaca się dopłacić do Disca 300zł biorąc pod uwagę inne części? (czy w ogóle sa one w Discu lepsze)

Moim zdaniem oplaca sie, gdyz jezeli bedziemy potem chcieli upgrade'owac zwyklego Evo chociazby do takich podzespolow, jakie sa w Evo DISC, to wg. moich obliczen wydamy jakies 800zl (2x 300zl hamulce + 100zl klamki + 2x 50zl manetki, reszty nie che mi sie juz sprawdzac) :P Te same podzespoly w zwyklym Evo sa warte okolo 130zl (2x 27zl hamulce + 2x 35zl klamkomanetki). Tak wiec z prostej kalkulacji wynika, ze dodajac te 300zl do Evo DISC i tak zaoszczedzamy prawie 400zl :]

 

Zreszta wybor pozostawiam Tobie - sam musisz zdecydowc czy lepsze czesci beda Ci wogole potrzebne oraz czy bedziesz mial okazje je w pelni wykorzystac :P

 

Musze się chyba jednak do Krakowa wybrać (właśnie do secesji) :/

Ehhh... Ja na swojego Evolutiona czekam juz od polowy kwietnia i sie doczekac nie moge. Niby zostal juz zamowiony, ale ostatnio gosciu ze sklepu do mnie dzwonil, ze znowu maja jakies opoznienie i dostawa roweru przesunie sie o kolejny tydzien :/

Edytowane przez RemiQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach odpowiadac, zaraz jakis moderator sie przypęta i pogoni za pisanie nie na temat ; )

Rzecz w tym, ze w ogole szkoda pieniedzy na tarcze w tanich rowerach, m.in. z powodu ciężaru.

Nie szukalem rowerow za ok1600, ale moze jakis Giant, ilekroc na takim siadam, jestem zaskoczony, jak dobra (sztywna) jest rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań:

1 (kierowane bo Blizzarda) widzę żę jesteś prawie z tych samych stron co ja więc powiedz mi czy twojego evo kupowałeś w Rz-owie? jeśli tak to w jakim sklepie?

2 Mam okazję kupić evo z 2005 roku z tarczami za 1400 i evo z 2006 roku z v-kami. Który brać? Pomóżcie. :)

3 Czym w zasadie różni się kaseta od wolnobiegu? Nie mam o tym zielonego pojęcia.

4 Koleś w sklepie powiedział mi że trochę spuści z ceny o ile max. mogę się z nim kłucić?

 

I jeszcze odnośnie tych tarcz. Czy ktoś z was na nich jeździ? Jak one się sprawują?

 

Oczywiście te pytania nie są kierowane tylko i wyłącznie do blizzarda, lecz do wszystkich :033:

Edytowane przez goofy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zauwazylem ze w moim evo cos momentami tyka jak by w korbie?spotkal sie ktos czyms takim bo jest wrazenie ze jak bym czul ten dzwiek w stopach:)

moze cos sie poluzowalo

czekam na jakies informacje co robic bo strasznie jestem wyczulony jak rowerek nie jezdzi ciuchutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań:

1 (kierowane bo Blizzarda) widzę żę jesteś prawie z tych samych stron co ja więc powiedz mi czy twojego evo kupowałeś w Rz-owie? jeśli tak to w jakim sklepie?

 

Rower kupowałem w Dębicy - około 40km od Rzeszowa. Jak chcesz to ci moge dać numer telefonu sklepu :D

Mają na stanie Evolutiona '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na liczniku stuknelo juz 800 km :D (od 27,04,06 do 22,06,06 , w zróżnicowanym terenie :P asfalt , szutr , las , jedna dłuższa wycieczka ponad 100 km) Wiec pora powiedziec cos o rowerq i przekonac niezdecydowanych :P . Moja ocena tego rowerku w skali szkolnej to co najmniej 5+ :) .

 

Co stwierdzam po tych kilku kilometrach :P :

 

* rama - wszystko oki sztywna , wytrzymala brak jakich kolwiek zastrzezen no moze tylko to ze sie rysuje :)

* kola - jak to w roweze tej klasy nie zniszczalne nie sa delikatnie sie scentrowaly ale nie ma mowy o obcieraniu o klocki hamulcowe

* opony - tylnia jest juz troche przytarta mimo tego ze staram sie o nia dbac (dużo jezdze po asfalcie a to mawplyw :D ) przod jest ok ale po 1500 km na pewno beda do wymiany :P

* przezutka tyl - brak zastrzezen jak dla mnie idealnie :)

* przezutka przod - tu juz nie jest tak milo potrafi sie rozregulowac dosc szybko ale z ustawieniem nie ma problemu :)

* korba/suport/pedala - niby ok ale ostatnio zauwazylem ze cos pyka po prawej stronie na najtwardszym ustawieniu(3) , niewiem czy to suport czy pedalo mozliwe ze wystarczy odrobina oleju :)

* hamulce - jak to stwierdzil qmpel po krotkiej jezdzie "żylety" :)

* Klamkomanetki - modulacja hamowania ok , zmiana przelozen szybka i dokladna (po wiekszej glebie :D obluzowala sie "szybka wyswietlacza" co powodowalo podczas jazdy strasznie denerwujacy dzwiek , kropelka kleju wszystko naprawila :) )

* amor - jest to moj pierwszy rower z amorkiem i jestem jak najbardziej zadowolony , nie udalo mi sie go jeszcze dobic (waze 73 kg) ale nie jest tez twardy jak skala :P

* siodełko - na trase do 50 km ok ale juz przy dluzszych wycieczkach tyleczek boli (przynajmniej mnie :))

 

Podsumowywujac rowerek jak za te kase 1200 zeta ful wypas , w porownaniu z kellysami , authorami itp w swojej klasie cenowej jest THE BEST :)

 

Pozdrawiam [ a wszystkich niezdecydowanych zapraszam do klubu UNIBIKE Team :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volot65:"korba/suport/pedala - niby ok ale ostatnio zauwazylem ze cos pyka po prawej stronie na najtwardszym ustawieniu(3) , niewiem czy to suport czy pedalo mozliwe ze wystarczy odrobina oleju"

 

wlasnie tez mam takie wraznie ze cos czuje w stopach ze jak by cos wlasnie mi pykalo...

moze ktos wie jak to zlikwidowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Czym w zasadie różni się kaseta od wolnobiegu? Nie mam o tym zielonego pojęcia.

 

Uzyj wyszukiwarki na forum.....

 

4 Koleś w sklepie powiedział mi że trochę spuści z ceny o ile max. mogę się z nim kłucić?

 

NIe kłóc sie , tylko kulturalnie negocjuj cene :) Zalezy w ktorym sklepie chcesz go kupic . Mysle , ze w gre wchodzi 50-100 zl , ew. jakies gratisy ( licznik czy tam cos )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ramy powinien być najlepszy dla osoby o wzroscie 180-182cm?

 

Szukaj na forum, było o tym. Dobra pomoge ci :D Ja mam 175 i mam 19.5 jeszcze troszeczke, ale to troszeczke za duza na mnie, ale rosne mlody jestem wiec bez ory. Do 180-182cm to 19.-19.5. Mysle ze 20 bylaby za duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zajare. We wtorek ide i gość mi u mnie w mieście zamówi Unibike'a Evolutiona 06 :P. Nie moge sie doczekac poprostu.

 

pozdrawia

orion50

 

Zapomniałem. Mam 195 cm wzrostu. Jaki rozmiar ramy bedzie dobry dla mnie?? 20' czy 21' ??Musze wiedzieć przy zamawianiu.

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku, nie masz unibike'a tylko kellys'a więc nie wprowadzaj przypadkiem ludzi w błąd. Unibike ma długą górną rurę więc ma to duży wpływ na wybór rozmiaru, ja przy 185cm jeżdżę na 19" i jest idealna, a i tak unibike ma tylko 17", 19" i 21", więc dla Ciebie Orion zostaje 21".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem ten rower w Krakowie w Secesji, wybrałem rame 19. Jeżeli chodzi o rozmiar to w sam raz i jeszcze moge pare cm wyciągnąć sztycę czyli do 183 na pewno starczy. Zerknąłem jeszcze na 21, ale jest zdecydowanie zbyt duża jak dla mnie.

 

Co do samego roweru to po takiej krótkiej jeździe wrażenia bardzo pozytywne. Wszystko działa tak jak ma działać i przy tym rower jest niezwykle cichy. Wcześniej miałem typowego makroszita, więc nie mam jakiegoś porównania, ale wystarczy mi to, że na rowerze naprawdę dobrze się jeździ :P

 

Jedyne co mi się nie spodobała to bark nóżki, która miała być (gdzieś czytałem tu w temacie), a po nóżke nie będe się wracał 60kn :P W sumie mało warta pierdoła, ale jak utrudnia życie i jeszcze jutro niedziela i dopiero w poniedziałek sobie dokupie :/

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki thomash za info.

Jeszcze jedno pytanie. We wtorek pojade do sklepu u mnie w city i poprosze o sprowadzenie Evolutiona. gośc powiedziałem ze no problem. Czy jak sprowadzi to mam obowiązek go kupić , jeśli osprzęt będzie inny niż na stronie www.unibike.pl ?? Np. amor może być inny. Może mi ktoś powiedzieć czy ten RST nadajaje sie , jeśli je zamienią ?? Jesli tak to biore tak czy siak.

 

Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie pytaniem poprzednim

orion50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli będzie 2006 , ale np. inna przerzutka. A możesz mi dac link do fotki Evo 05 ? Aby odróżnić ewentualnie. Ale ten sklep jest dobry , więc licze , że "chłop" tak sie sprzedawca zwie :blink: nie wywali fuszery. Pozdrawiam. Możesz opisac wrazenia z jazy na 05 ? Jak sie sprawuje itp. bede mial odniesienie do swojego.

 

Pzdr wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...