Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

hmm...

no wlasnie sie zastanawiam nad tym ze duzo wymienilem w evo06

ale na razie amortyzator nie narazil mi sie, a dlaczegeo czujesz ze trzeba go wymienic?

Proponuje się przejechać na czymś porządnym to odrazu będziesz chciał wymienić. :)

Ja jestem ciężki (ponad 90kg) i amor złapał poza tym porządne luzy. W zimie planuje kupić coś raczej wytrzymałego niż lekkiego. Np. jakiś używany bomber, może mx comp, albo jakiś rock shox (recon, tora), w zależności od kasy i od tego co o nich wyczytam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

powiem szczerze ze jezdzilem juz po ostrych terenach w lesie

ale nie zauwazylem jakis problemow, tez waze okolo 90kg

nie jestem oczywiscie przeciwny wymianie, ale powiedzcie jak moge rozpoznac ze bedzie sie nadala do wymiany bo jak na razie jezdze i nie nazekam jak najlatwiej sprawdzic czy sa luzy itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EVO 06 od lipca tego roku. Przejechałem na nim około 550 km, mniej więcej połowa po asfalcie, a połowa po leśnych ścieżkach, średnio wymagających. W poniedziałek oddałem go na przegląd do serwisu. Generalnie do zrobienia były drobiazgi, z których najpoważniejszym było to, że podczas prowadzenia roweru, lub gdy nie kręciłem pedałami korby się obracały, łańcuch też pracował. Według serwisanta wynikiem był skrzywiony hak przerzutki, który gdzieś zaczepiał i powodował taką sytuację. Po naprawie problem zniknął.

 

Na amortyzator nie narzekam, pewnie dlatego, że nigdy wcześniej nie miałem roweru z amortyzatorem. Ale na jego pracę nie narzekam, działa, wybiera wszelkie mniejsze i większe nierówności, nie czuję żeby miał luzy.

 

Przez trzy m-ce od zakupu do pierwszego przeglądu przy rowerze nie robiłem nic (aż wstyd się przyznać), żadnego smarowania, żadnego czysczenia łańcucha, żadnych regulacji. Rower śmigał przepięknie, bez żadnych problemów. A teraz po przeglądzie, przesmarowaniu czego trzeba, i regulacji przerzutek i hamulców śmiga jeszcze lepiej.

 

Jestem z EVO bardzo zadowolony, owszem zastanawiam się czy czegoś w nim nie zmieniać ale na razie to są tylko rozważania dość mocno teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

powiem ci szczrze ze ja wymienilem duzo w evo06 ale tak naprawde to zadna z tych czesci sienie popsula nie ulegla zniszczeniu:)

bardziej to chyba byla chcec posiadania czegos drozszego/lepszego

bo taki juz jestem:)

sadze ze bez tych zmian ktorych dokonalem rowerek tez by jezdzil jak nalezy, ale poprostu chcialem pewne zmiany wprowadzic itd i tak sie tez stalo...

jak chcesz zoabczyc dokladnie co to poszperaj wtym topicku i w tym

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...70entry284370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

powiem szczerze ze jezdzilem juz po ostrych terenach w lesie

ale nie zauwazylem jakis problemow, tez waze okolo 90kg

nie jestem oczywiscie przeciwny wymianie, ale powiedzcie jak moge rozpoznac ze bedzie sie nadala do wymiany bo jak na razie jezdze i nie nazekam jak najlatwiej sprawdzic czy sa luzy itd...

Jak nie widzisz potrzeby to nie ma co na siłę zmieniać. :D

Co do luzów to najłatwiej chwycić rower za kierownice, zacisnąć przedni hamulec (a tylny nie) i poruszać rowerem przód-tył. Jak ma luzy to będzie się ruszał, u mnie nawet widać jak lagi się zginają względem dolnych goleni. :P Drugi objaw jest podczas jazdy - gdy hamujemy przednim hamulcem to widelec się telepie (tak jest przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna zmiania dokonana:)

tym razem poszly na ruszt opony i piasta

zmioniene na:

 

-Specialized Pro (tyl i pzrod)

-tylnia piasta

http://www.probikes.pl/index.php?item=412

zdecydowalem sie na center locka poniewaz moze w pzryszlosci zmienie sobie na tarcze ale jak na razie LX daje rade

 

pozdr jutro fotki itd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobilem tak, i wniosek taki zawsze bedzie wrazenie ze sie porusza do tylu i do przodu poniewaz kola/opony gumowe amortyzuja itd...

Też mi się początkowo wydawało, że to przez opony itp., ale jak się dokładnie zbada sprawę to widać, że górne golenie się przemieszczają względem dolnych. Tak przynajmniej jest u mnie, może twój amor nie złapał luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wlasnie...:)

w serwisie powiedzili tylko zeby od czasu do czau czyscic golenie i oliwic je troszkepod gumkami

Pozdrawiam.W serwisie jak zawsze baju,baju będziem w raju-jeżeli chcesz by twój amor działał lepiej o wiele lepiej to go zalej olejem ,gwarancji nie stracisz a będziesz bardzo zadowolony jeżli masz pytania,to odpowiem na maila .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

wreszcie na ten rok skonczylem tunning evo06:)

 

wymienilem na:

 

przerzutka tylna LX -ok. 140zl

Kaseta LX ok.90zl

Lancuch Sram PC-48 -40zl

Piasta przod i tyl DEORE -ok. 160zl

Szprychy na nowe- ok.80zl

Opony na Specialized-ok. 170zl

hamulce przod i tyl Deore 535 (hydrauliki)-ok. okolo 600zl

manetki oczywiscie jedna alivio05 druga 06:)-ok 100zl

Pedaly na Wellgo-ok. 60zl

 

=okolo 1400zl

czyli drugie tyle za cala operacje hmmm...

nie wiem czy sie oplacalo ale nauczylem sie duzo co i jak wiec jakos trzeba bylo zaczac...

 

 

ponizej foty

 

 

obraz003nm6.th.jpg

 

obraz008sz6.th.jpg

 

obraz011yw9.th.jpg

 

obraz012xx7.th.jpg

 

obraz016ow4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam - dlaczego wymieniałeś napęd ? Nie lepiej było zajeździć ten seryjny... Mój napęd wytrzymał 2 lata i szykuje się zmiana prawdopodobnie w marcu, a ten dojeżdże jeszcze na trenażeże przez zime.

 

Pakować 1400zł w nowego evolutiona dla mnie jest trochę dziwne, za te 2800zl można by kupić o wiele wiele lepszy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie na ten rok skonczylem tunning evo06:)

 

wymienilem na:

 

przerzutka tylna LX -ok. 140zl

Kaseta LX ok.90zl

Lancuch Sram PC-48 -40zl

Piasta przod i tyl DEORE -ok. 160zl

Szprychy na nowe- ok.80zl

Opony na Specialized-ok. 170zl

hamulce przod i tyl Deore 535 (hydrauliki)-ok. okolo 600zl

manetki oczywiscie jedna alivio05 druga 06:)-ok 100zl

Pedaly na Wellgo-ok. 60zl

 

=okolo 1400zl

czyli drugie tyle za cala operacje hmmm...

nie wiem czy sie oplacalo ale nauczylem sie duzo co i jak wiec jakos trzeba bylo zaczac...

 

 

No nie, porażka. Poza drobiazgami, które sie wymienia pod własne upodobania (np. pedały) to po co było zmieniać resztę? juz się popsuła, zajeździła?

Trzeba było od razu kupić rower na osprzęcie LX itp. Za 2,5-3,0 kafle spokojnie byś coś wyhaczył. Jedyne czego się można nauczyć to jak nierosądnie wydawać kase.

 

OK, Twój rower, Twoja sprawa. Dla mnie to porażka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, teraz juz bym tak nie postapil:)

jednak jedno razowo nie mial bym 3000zl:)

opozdr

Lepiej bylo wziac kredyt, polowe bys wplacil od razu, polowe doplacil do konca sezonu, a rower mialbys o wiele lepszy. No coz, masz teraz wypasionego Evo, ale moze zuzyj go troche zniam znou zmodyfikujesz....bedzie taniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narobiliście mi smaku :P Sprawdziłem dystrybutorów na oficjalnej stronie Unibike'a, i okazało się, że jeden ze sklepów jest niecały kilometr ode mnie :D Hmm chyba najwyższy czas wymienić starego Giant'a Bouldera na Evo ... Tylko że właściwie 2006 rok się już kończy powoli, a ciekaw jestem, czy i jaka będzie wersja 07 :D

Edytowane przez Arxas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z prykroscia oznajmiam ze moj rowerek sie troszeczku "sypie" :D

 

Dzieje sie tak od miesiaca - dwóch. Czyli odkąd zacząłem treningi MTB (góry-woda-błoto-las).

---> namiastka transcarpatii :D

 

Szprychy skrzypia (poluzowaly sie - to je dokrecilem, że z zawodu centrownica nie jestem to mam ze 2mm odchylenia :D ).

Wczesniej siadla piasta ale to juz chyba sprawa zakonczona bo poza denerwującym mnie szymem żadnych zgrzytów nie wydaje.

 

 

 

Teraz boje sie zeby nowej przerzutki xt nie skatowac za bardzo, a rozchodzi mi sie o to, że naped mam 24 biegowy , a xt wydaje mi sie ze jest pod napędy 27 biegowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...