Skocz do zawartości

[rower] Unibike Evolution 06


Gość wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam luzy w waszych amorach w Evo?

 

Mój ma już dosyć olbrzymiaste. Po kupieniu przy hamowaniu przednim hamulcem czuć było lekkie stukanie w amortyzatorze. Teraz ten efekt jest jeszcze większy i ogólnie jak poruszamy rowerem przy zaciśniętym przednim hamulcu to widać jak duże są te luzy.

Macie też ten efekt przy hamowaniu przednim hamulcem?

 

 

Spróbój ściągnąć koło i założyć jeszcze raz - może pomóc. Ja miałem coś podobnego i pomogło, okazało się ze to nie amor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło zdejmowałem akurat jak czyściłem piasty, siedzi na 100% dobrze, zresztą potrafię rozpoznać luzy na amortyzatorze raczej. Potwierdził to serwisant swoją drogą. Każdy amor łapie luzy, tym bardziej taki za niecałe 200zł. :)

moj amor po okolo 3000km nie ma luzow a lubie poszalec na ostrych zjazdach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Unibike'ów Evo VI może mi podpowiedzieć jak zamontować przedni błotnik? Bo ja nie bardzo widzę możliwości dokonania takiej operacji. Błotniki mam SIMPLA HAMMER

pozdrawiam ,w amorze jest otwór{pod gwint M6} do którego można przykęcić błotnik TZN. uchwyt błotnika daj linka -pokarz jakie ma mocowanie ten błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz hamulec wstawiony, jest wypas trzeba dotrzec klocki ale juz jest tak jak chailem wlasnie zeby ten evo wygladal...

 

ponizej ostanie zniamy(na razie na ten rok daje spokoj, zobaczmy jak sie spisze LX na tyle z podwojnym prowadzniem klockow):

Deore 535

obraz2bl4.th.jpg

Deore 535

obraz1jr4.th.jpg

LX V`brake

obraz011oh9.th.jpg

 

pedalki wellgo

obraz012gx6.th.jpg

 

LX-kaseta i przerzutka

obraz002ta7.th.jpg

Edytowane przez eclipt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

tarcza z tylu naarzie nie potrzebna bo ma LX z podwojnym prowadzeniem klockow i daje super rade na tym bostera i super wyglada i dziala, a amortyzator to na razie jeszcze mocno nie dostal od hydraulika a jak sie tak stanie pojdzie do wymiany na razie spoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszę powiedzieć, że rower z tarczą nabrał takiej powagi i takiego profesjonalizmu

Ciekawe :002: Dla mnie taki evo z dużą torbą, błotnikiem, gięta kierą itd wygląda jak zwykły turystyczny rower :)

Nie wiem po co pakować tarcze do evo, ja mam zwykłe v'ki altusa + jakieś kiepskie, najtańsze wymienne klocki. Na kilku maratonach byłem i jakoś nie miałem problemów i tarcze nie byłyby potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dla mnie taki evo z dużą torbą, błotnikiem, gięta kierą itd wygląda jak zwykły turystyczny rower"

 

zgadzam sie z toba:)

ale torebka jest praktyczna bo woze wniej klucze i blokade jak zamykam w pracy np

a blotnik musze odczepic bo zostal jeszcze z czasow jak mocno padalo:)

 

a jezeli chodzi o hydraulika to poprostu mialem taki film na to i zmontowalem to...:002:

 

ps. i blotnik juz zdejmuje....:)hyhyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że te błotniki zdjąć - mnie się ogólnie tego typu błotniki nie podobają. A ich działanie jest wręcz .... co tu dużo gadać - znikome. Sam miałem kiedyś u siebie takie. Stopy miałem ochlapane z przodu i z tyłu, a nogi z tyłu i tak całe były w błocie. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Mam pytanie-czy zalewaliście olejem amortyzator w EVO jeżeli tak to skąd wzieliście klucz do odkęcenia reg. twardości? .

Właśnie, ma ktoś pojęcie jak można odkręcić te korki bo mają dziki patent?

Edytowane przez yukol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam.Klucz można było kupić na alegro ,ja swój dostałem za darmo w serwisie sklepu OLIMPIA w Bydgoszczy(sklep i serwis polecam) podobno dodawają te klucze do karzdego amora Santur (oczywiście podczas zakupu samego amortyzatora).W sklepach nie do kupienia -chcą zarobić na serwisie .Ja zalałem swoj amor . jest super -więcej inf. na maila do mie, ponieważ zadużo szczegułow do pisania lepiaj pogadać na Skype-zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dwóch miesięcy posiadam Evo '06, w przeciwieństwie do wiekszości forumowiczów nie miałem problemów z zakupem. Rower do odbioru był po dwóch dniach. Wynika to po częsci z faktu, że poszukiwałem 17" a tylko takie akurat były dostępne (mam 173 cm wzrostu, 60 kg wagi). Co ciekawe dostałem wersje DISC tyle, że z V-brakeami za 1299 pln. Rower do jazdy był bardzo dobrze przygotowany. Zrobiłem prawie 1700 km w róznych warunkach terenowych i pogodowych (start w jednym maratonie) i nie mam na co narzekac. Żadnych luzów, trzasków, stukotów. Oczywiscie odpadły mi z pedałow odblaski bardzo szybko, ale temat jest nieaktualny bo i tak zmieniłem na SPD. Rama od pancerzy uległa przytarciu. Opona tylnia się wytarła, ale to raczej wina mojego sposobu eksploatacji. Reszta bez najmniejszych zastrzeżeń.

 

Proszę wybaczyć offtopic ale czy ktoś wymieniał już tę imitacje amora na coś z prawdziwego zdarzenia? Zmiana u mnie jest już przesądzona tylko nie wiem jeszcze na co. Nie chciałbym aby geometria roweru się znacząco zmieniła, bo obecna mi odpowiada. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że chcę mieć coś lepszego, czyli lżejszego i o znacznie lepszej kulturze pracy. Zamierzam kupić Manitou R-Seven. Jak zmienię jeszcze opony na Continental Explorer Supersonic, to rowerek schudnie o ok. 2 kg. Obecnie waży 15 kg (z nózka i nieco cięższymi od dołączanych w standardzie pedałów). Tak wykazała waga magazynu Bikeboard, z której miałem okazje skorzystać po maratonie w Krakowie.

Ja dla odmiany nic więcej nie wymieniałem, ale może dlatego, że mam go dość krótko i nie było takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...