Skocz do zawartości

[szcotki do czyszczenia roweru, DECATHLON] Czy warto je kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

W sklepie DECATHLON są takie szczotki do czyszczenia roweru:

asset_6915745.jpg

Decathlon - narzędzia do konserwacji czyszczenie zestaw czyszczący WELDTITE - Zestaw szczotek WELDTITE - do skutecznego czyszczenia wszystkich części roweru.

 

Kosztują one 30 zł, i tak na oko nie wyglądają przekonująco.

Mam do Was pytanie, czy się sprawdzają, czy jest sens je kupować, czy lepiej kupić jakieś inne ?

Ma ktoś je i może mógłby coś powiedzieć ?

 

Głównie zależy mi na czyszczeniu kasety i kółek od przerzutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem prowizoryczne i się dobrze spisują ; )

Po co miałem płacić 30-60 zł jak zrobiłem za 10 zł ; )

 

Kupisz szczoteczkę do zębów i to samo będzie ; )

 

A jak dostane się szczotką do zębów między trybiki kasety ? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam te szczotki u używam, ale nie jest to sprzet idealny;) Ta duża nie jest wg mnie zbyt potrzebna, trzeba uważac gdzie sie nie macha bo mozna latwo lakier ramy porysowac.. Co do tej wielofunkcyjnej to daje rade, ale:

- kiedy czyscimy szotkami to niezbyt wygodnie sie trzyma za te zabki

- te zabki to fajna sprawa ale niezbyt dobrze sprawdzaja sie w kasecie 10 rzedowej. Sa za szerokie. Do 9 nadaja sie idealnie.

To by chyba było na tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie używam szczotek i innych wynalazków... minuta roboty i kaseta rozebrana na składniki pierwsze... kolejne 20 sekund i łańcuch zdjęty.

 

Potem wszystko do benzyny i idealnie czyste - a jeśli chodzi o łańcuch to butelka po dużym Nestie (duża szyjka), pół szklanki benzyny ekstrakcyjnej, kilka wstrząśnięć - oczywiście nie mieszamy ;), powtórzyć 3 razy i błysk.

 

Jedynie więcej dłubania jest z korbą, ale tam są na tyle duże prześwity że szczoteczką do zębów daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Ja tam nigdy nie używałem szczotki, zębatki korby ściągałem, kasetę myłem w pojemniku z rozpuszczalnikiem pędzelkiem. Moze bardziej czasochłonne ale na pewno lepsze rozwiązanie. Lancuch shake, kółeczka kąpiel, teraz nie bo mam maszynowe wiec nie chce ich zanurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...