Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] sposoby montażu roweru na stojaku


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zamontowaniem roweru, a dokładniej dwóch rowerów. Normalnie polecane jest jedna z trzech możliwości: sztyca, rura podsiodłowa, górna rura. W trekkingu na sztycy nie ma miejsca, bo amortyzowana, a rama dobrze dobrana. Na podsiodłowej się nie mieści bo przeszkadza błotnik, a na górnej nie wiem jak, bo są linki. Z kolei w góralu rama Y i rury eliptyczne takie szerokie że nie ma jak złapać a sztyca cieniutka jak miedziana rurka 3/8'' i też za dużo nie wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj pod linkami (zalezy jak gruba jest obejma stojaka) a jesli sie nie da to wyjmij linki z przerzutki albo z hamulcow - w zaleznosci jakie tam linki biegna, oby hamulcowe to sie obejdzie bez regulacji przerzutki i bedzie prosciej. a blotnika nie da sie wyjac? ciezko cos powiedziec jak sie nie widzi roweru bo pewnie rama nietypowa i moze nie pasowac. a jaki stojak kupiles i gdzie, bo tez mysle o kupnie. pozdrawiam kolege z northampton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojak kupiłem taki. Plastikowe klamry więc mają dużo żeber wzmacniających. Wyjęcie linek mija się z celem, bo właśnie po to jest stojak, żeby wszystko wyregulować. Rama to klasyczny diament, linki pod górną rurą. Mogłem jednak wybrać trochę tańczy stojak z mocowaniem do dolnej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak wyjmowanie linek bez sensu. chodzilo ci o ten? http://www.ebay.co.uk/itm/HOME-MECHANIC-FOLDING-BIKE-CYCLE-REPAIR-STAND-/170609672105?pt=UK_Spots_Leisure_Cycling_Tools_RepairKits&hash=item27b920ffa9 ale zdarzaja sie rowery gdzie linki ida pod dolna rura wiec zawsze bedzie jakies ale. no i jak probowales zamontowac jakos rower na tym stojaku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dwa. mój treking złapałem za dolną rurę - trochę za duża i rower za mocno się nie trzymał, ale dało radę, chyba w przyszłości będę sobie sztycę wysuwał bardziej, lub kupię mocowanie do łapania za rurę podsiodłową od środka. Z góralem było niby łatwiej ale też nie bajka. Próba generalna będzie za dwa-trzy tygodnie jak będę zmieniał stery na ahead, żeby można było ubezpieczenie od kradzieży zamontować. Jak na razie brakuje mi kilku narzędzi (w tym zwykłego młotka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak zrobiłem, ale na dłuższą metę będę musiał sobie chyba dokupić za jakiś czas zapasową śrubę, bo mam pitlocka na sztycy założonego. Rower zawieszony na sztycy był mniej stabilny niż gdy go złapałem za dolną rurę, ale to już wina stojaka. Nie wiem jeszcze jak będzie z serwisowaniem górala (na razie nie używany), bo ma dość krótką sztycę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamontowaniem roweru, a dokładniej dwóch rowerów. Normalnie polecane jest jedna z trzech możliwości: sztyca, rura podsiodłowa, górna rura. W trekkingu na sztycy nie ma miejsca, bo amortyzowana, a rama dobrze dobrana. Na podsiodłowej się nie mieści bo przeszkadza błotnik, a na górnej nie wiem jak, bo są linki. Z kolei w góralu rama Y i rury eliptyczne takie szerokie że nie ma jak złapać a sztyca cieniutka jak miedziana rurka 3/8'' i też za dużo nie wystaje.

Uchwyt mocujący ma powiedzmy 10-12 cm, sztyca amortyzowana powiedzmy nawet niech ma 300 mm, z czego niech na amortyzację będzie 50 bo trekkingowa. Sztycę wyciągam do odpowiedniej długości, błotnik demontuję - tak robię w pracy, czasami i 20 razy dziennie. Dziwi mnie co jest dla ciebie aż tak uciążliwe, wg mnie nie jest a stykam się z tym problemem dosyć często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak zamontujesz ten gps tracker w sterach bo to mnie ciekawi. jakbys potrzebowal jakis narzedzi rowerowych to w moim malym warsztacie cos sie znajdzie i ci pozycze. w koncu z jednego miasta jestesmy a na emigracji trzeba sie wspierac ;) pozdro i do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotek idzie pocztą, a brakuje mi jeszcze tylko rurki do nabijania bieżni, piłki i przymiaru do cięcia rury sterowej, lub maszynki do rur, rurki do ściągania starego headseta i sposobu na poprawne wbicie gwiazdki na głębokość 120mm (sic!) - muszę poszukać jakiejś długiej śruby. No i oczywiście brakuje jeszcze mi nowego headsetu i mostka. Muszę się śpieszyć bo znajomym już zniknęły dwa rowery z szopy w ubiegłym tygodniu, więc sezon się zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...