Skocz do zawartości

[Giant]Części do wymiany.


weight

Rekomendowane odpowiedzi

co do ramy to na pewno nie będzie na ciebie za mała , ja mam 175cm wzrostu i kupiłem 17 calowy rower i jest git, nareszcie mam zwrotność i szybkość w wąskich zakrętach.

poczytaj na forum o doborze ramy jak bedziesz miał chwilke. ja tez zawsze jeździłem na za dużym rowerze i teraz wiem że to nie było dobre dopiero przy mniejszej ramie moge w pełni wykorzystać walory roweru.

 

co do licznika mam sigme 1009 i moge polecić, ale myśle że bardziej podstawowa wersja licznika tez by mi starczyła.

a kellysa to możesz sobie kupić uchwyt na bidon ewentualnie torbe podsiodłową bo są tanie. miałem plecak kellysa to nie wytrzymał jednego sezonu, a kosztował ok 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx.

To co wy robicie z tymi licznikami ? rzucacie nimi.

Miałem kiedyś jakieś za 5zl i działą do tej pory ;/.

28km w 40minut tego to raczej nie dam rady na początek ;p.

 

Szukam jeszcze jakieś mini pompki do roweru widziałem fajne

http://allegro.pl/mini-pompka-rowerowa-z-uchwytem-i2339248679.html

 

ta ale to chyba szajs jakiś nie.

i

http://allegro.pl/pompka-rowerowa-sigma-lambda-z-manometrem-gratis-i2316462506.html

 

Nada się do mojego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kellys nie robi liczników, robi je dla niego firma trzecia, Kellys daje tylko swoje logo. Z plecakami i inną drobnicą jest pewnie podobnie. Brat kiedyś kupił licznik Kellysa bezprzewodowy za gdzieś 50pln, a potem w Lidlu były identyczne liczniki, tylko bez loga Kellysa po 20pln :D

A co do dystansów to zastanawia mnie czemu nikt nie wziął pod uwagę jaka to będzie trasa? 10km stromego podjazdu daje dużo bardziej w kość niż 50km po płaskim. Podobnie jazda w terenie jest bardziej wymagająca niż jazda po asfalcie. Ja proponuję zacząć od krótkich dystansów (10-20km) żeby oszacować jak z kondycją, zamiast od razu porywać się na trasy ~ 100km. Ja jak zacząłem jeździć po dłuższej przerwie to po 40km wycieczce na drugi dzień miałem mega zakwasy i tyłek bolał mnie jeszcze kilka dni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He.

Thx wiem nie zrobię pierwszęgo dnia 100km, przez pierwszę 7 dni pojeźdże sobie, zobaczę co i jak w jakims stanie rower.

Trasa to będzie normalna ścieżki rowerowe i drogra polna, raczej większych gór nie przewiduję bo mieszkam przy morzu.

 

To ktoś może polecić jakąś pompkę nie koniecznie mini ale żeby dobrze się pompowało bo jak mam kupić tą mini i nią nie da się napompować to bez sesnu.

Za 30zl chyba nic innego nie kupię a nie mam już kasy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMPKA ROWEROWA BETO MINI SILVER 3 WENTYLE UCHWYT (2332227664) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tańsza wersja tej samej pompki (inna firma: Beto).

Wyglada tak samo. Moja beto ma już 3 lata i nic się z nią nie dzieje złego. Pompowałem nią każdy rodzaj wentyla (samochodowy, zwykły, włoski). Wcześniej jexdziłem na slickach 1,5". Teraz jeźdźę na oponkach 2,3".

Jedyne co się z nią stało to gdzieniegdzie lekko starł się srebrny lakier. Ale po takim czasuie i jeźdźeniu w każdych warunkach miał prawo.

Ja osobiście polecam ten typ pompki (niezaleźnie od firmy jaką kupisz).

 

P.S. Nie mam innej pompki, a na stację do kompresora mi się nie chce jeżdzić. Także beto jest moja stacjonarną i wyjazdową pompką przez cały ten okres. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taką mi chodziło w granicach tych 10zl ;p.

Dostałem dziś rower, może być tylko koła mało podopompywane, do tego v-brek obcierają felgi ;/ ale to chyba kwestja wyregulowania.

przerzutki nie wiem bo na razie musze go poskładać.

Kieriwnica dobra tylko te rączki na samym końcu pourywanie prawie.

Muszę dokupić te rączki jakieś.

 

 

Możecie coś dobrego a taniego polecić z allegro.

A hamulce spróbuję sam zrobić, nie wiem może podpowiecie coś :).

 

Najchętniej dziś bym przejechał się ale nie mogę ;/

Jutro z rana skoczę do rowerowego kupie te rzeczy.

 

Rama 19 faktycznie jest dobra jak dla mnie tak mi się wydaję wsam raz.

 

Łańcuch widać że nasmarowany czymś to jest ok.

 

ktoś może zna się tak trochę i by podpowiedział.

przednie przerzutki działają tak sobie ale przerzucają.

 

Tylne mam na 7 i jak zmieniam to strasznie mocno to chodzi aż wciuk boli ale się zmianiają.

 

Chyba to krestja wyregulowania ale kompletnie nie wiem od czego mam zacząć.

Są jakieś śrubki diwe koło siebie i jedna z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx.

Hamulce już w miarę zrobiłem.

Koła są scenrowane to nie ustawie ich dobrze bo obcierają, słabo hamują ale zawsze coś.

 

Powiecie mi jeszcze np jak jadę i stane nogą i przycisnę żeby szybciej jechać na wysokich przezutce to łańcuch się ześlizguję i przeskatuję co chwilę jak mocniej depne.

Wiem że to używany rower ale nie wiem jak w nowych w sumię waże te 86kg na 175cm wzrosrtu to jast siła, ale chyba nie powinno tak byś nie.

 

To wina łańcucha czy raczej tych choinet, a może zawsze przeskoczy jak się silnie nadepnie ciałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by był wolnobieg zużyty to nie chyba by były jakieś ślady na tej choince że np pozdzierane itp nie ? i na przodzie z korbą też.

Przyjrzałem się no wiadomo że nie jest nowe, ale aż tak wytarte nie jest nie wiadomo jak.

Jak przyjrzałem się łańcuchowi to takie jakiś nie dziwny, te przerwy dość duże są.

 

Teraz to sam już nie wiem.

Dobry łańcuch na allegro 50zl.

http://allegro.pl/lancuch-shimano-cn-hg53-9-rzedowy-114-ogniw-i2327438856.html

 

Coś takiego by pasowało do mojego roweru jak to sprawdzić.

Czy ten też by się nadał bo jest tańszy

http://allegro.pl/lancuch-shimano-cn-hg40-8-7-6-rzedow-114-ogniw-i2329668054.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest do napędów 9-rzędowych ( czyli na chłopski rozum do rowerów z 9 przełożeniami w tylnej przerzutce). Drugi z kolei do napędów 6,7 i 8-rzędowych.

Musisz sprawdzic ile masz z tyłu rzedów (najprosciej policzyć ilość koronek z tyłu :D ) i kupić odpowiedni dla Twojego roweru łańcuch.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 mam z przodu trzy ;p. 3x7=21 tyle mam.

Przeskakuję nawet na przednim tym średnim ale mniej niż na tym największym biegu.

Ciężko powiedzieć czy to przypadkiem nie korba.

Coraz mocniej już przeskakuję bo wcześniej tak sobie pojeździłem 2 dni i już jak mocniej to od razu przeskakuję ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 7 przełożeń z tyłu to potrzebujesz łańcuch do napędów 6,7,8-rzedowych. Czyli np taki, jak w drugim Twoim linku.

 

Co do przeskakiwania łańcucha to musisz zlokalizować , gdzie Ci przeskakuje?

Bo w zalezności od stopnia zużycia i miejsca przeskakiwania może pomóc skrócenie łańcucha o 2-3 ogniwa (gdy łańcuch jest luźny), wymiana samego łańcucha lub poszczególnych zębatek w korbie lub całego zestawu napędu: łańcuch, wolnobieg, korba.

Jesli masz mozliwość to zrób jakieś zdjęcia i wrzuć na forum. Bo bez zobacznia ciężko coś doradzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Sorry za jakość zdjęć robiłem z telefonu.

 

Nie wiem coś z grafiką na tym forum jest nie tak.

Nic tutaj nie można dodać.

Podam linki bezpośrednie.

Zdjęcie000.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9a95d251f9da9056.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/05c75b3325f41587.html

Chyba tak można.

Na moje oko chyba nie są aż tak zniszczone ale mogę się mylić.

Łańcuch przeskakuję za każdym razem jak stanę na korbę.

Lekko przycisnę i przeskakuję teraz to już prawie zawszę jak troszkę więcej siły dam, ale bez przesady lekko, nawet jak pod górkę jadę czy prosto mocniej zapedałuje to przeskakuję albo spada łańcuch z przedniej zębatki, w każdym miejscu.

 

Teraz nie wiem.

Pro wiem że pisał że all sprawne, ale tak nie jest, ważne że fajnie na nim się jeździ, tylko to że przeskakuję, koła lekko scentrowane bo nawet hamulca nie mogę dobrze stawić bo obciera.

Przerzutki nie wszystkie działają ale to chyba kwestia wyregulowania jeszcze tego nie robiłem.

 

Oddać jak on policzył za wysyłkę 90zl jeszcze ;p dałem za niego 540zl.

I teraz 2x tyle trzeba będzie w niego zainwestować.

Nie chcę już z tym typem rozmawiać co mi go sprzedał, bo może by zwrócił cześć kasy ale olałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...