Skocz do zawartości

[Giant]Części do wymiany.


weight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem w końcu rower wiem może i przepłaciłem ale nie miałem skąd załatwić taniej.

Kupiłem coś takiego.

http://allegro.pl/giant-gsr-fs-aluxx-okazja-i2319029142.html

 

Mam kilka pytań.

Nie wiem w jakim on jest stanie bo dopiero w tygodniu będę go miał.

Potrzebował bym informacji bo kompletnie się nie znam :) a wreszcie udało mi się kupić rower.

 

Na zdjęciu widać że kierownica i siedzenie jest dość podniesione, ja mam wzrost 175cm a to niby 19 rower czyli akurat, i chyba na tak podwyższonym nie będę śmigać.

 

Nie mam kompletnie kluczy ani przyborów chciałbym coś kupić, jakieś klucze, pompkę itp akcesoria.

Widziałem na allegro takie klucze za 30zl w scyzoryku ponoć tam wszystko jest.

 

Np coś takiego.

http://allegro.pl/abts1-klucze-narzedzia-rowerowe-zestaw-etui-i2277777514.html

 

 

W tym chyba nie ma klucza do kierownicy, i innych przydatnych do tego roweru.

Czy ktoś może mi napisać oprócz tego scyzoryka to jakie kluczę jeszcze są mi potrzebnie, do kierownicy jaki itp.

 

Drugie pytanie co mogę dokupić do tego roweru żeby lepiej jeździł, ciszej, nie wiem jakieś tulejki czy nowe łożyska, piasty czy coś bo kompletnie się nie znam.

 

Proszę o podpowiedź

 

Pozdrawiam

Jak to nie ten dział proszę moderatora o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrower.pl/sprzet/narzedzia/narzedzia.php#podstawowe

 

Oczywiście nie wszystkie od razu będziesz potrzebował. Na początek myślę, że minimum to:

- pompka,

- dętka zapasowa i/lub komplet łatek z klejem,

- opcjonalnie łyżki do zdejmowania opon (ja nie używam),

- imbusy,

- płaski i krzyżakowy śrubokręt,

- ściągacz do korby,

- skuwacz do łańcucha,

- klucz do szprych + zapasowa spinka do łańcucha,

- smar lub ojej do łańcucha (ja polecam Rohloff)

- klucze płaskie, kombinerki, młotek... (takie podstawowe będące zwykle w domowym warsztacie),

 

Klucze w scyzoryku zdają egzamin na trasie w sytuacji awaryjnej. W domu wg mnie poręczniej mieć osobny komplet kluczy.

Dobrym pomysłem jest torebka podsiodłowa. Mam taką i polecam. Spokojnie mi się w niej mieści dętka, klucze w scyzoryku, scyzoryk szwajcarski, skuwacz do łańcucha i łatki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zacznij może od obniżenia mostka, bo tak Ci się będzie nie wygodnie jeździć. Ten komplet który podałeś w linku, na początek powinien wystarczyć, są w nim wszystkie najważniejsze klucze. Mostek obniżysz za pomocą klucza oczkowego, który na pewno jest w twoim garażu. Jak już chcesz dokupić częsci to tak tego nie stwierdzisz, musisz sobie trochę nim pojeździć i dopiero pomyśleć, co źle pracuje, a co dobrze. No ale z tego co widać, to mógłbyś kupić sobie koszyczek na bidon plus oczywiście bidon. No i może jakiś licznik, najtańszy by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W tygodniu dopiero będę mógł zapłacić to myślę że piątek,poniedziałek bym miał rowerek zależy kiedy go wyślę. Będę miał możliwość sprawdzenia.

Te podstawowe rzeczy kupię na100% Mostek obniżę też bo mam 175cm wzrostu, Mam nadzieję że to faktycznie jest 19 calowy rower a nie 17. Licznik kupię sobie, jaki polecacie z allegro bo widziałem jakieś za 7zl te najtańsze ale lepiej kupić coś lepszego.

Licznik tylko do mierzenia prędkości i ile przejechałem km nic więcej nie będzie mi potrzebne, no i np średnia prędkość.

Mam jeszcze jedno pytanie czy to na 100% aluminiowa rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiału ramy, w starym katalogu Gianta wygrzebalem modele GSR jes ich kilka modeli w tym gsr aluxx f/s, (aluminium) gsr f/s (rama hi ten czyli stalowa). Na zdjęciu nie widze (siedze na telefonie) ale na ramie powinny być oznaczenia, napisy aluxx, alu lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na aukcji pisze

GIANT GSR FS ALUXX

To chyba aluminiowa ale wiadomo jak to przez internet

We wtorek będę dzwonić do sprzedającego to się dowiem.

 

Co do licznika

Sigma Bc1009 cena też nie jest za niska jest po 50zl ale nie ma polskiego języka nie wiem jak te droższe.

Myślałem coś w tym stylu

http://allegro.pl/licznik-rowerowy-kellys-kcc-09-funkcji-wys-gratis-i2288440181.html

Ponoć kellys dobra firma rowerów jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w żadnym liczniku nie ma PL menu. A w sumie i tak do niczego nie potrzebne, bo wszystko pisze w instrukcji. To co najważniejsze do ustawienia, to w instrukcji wytłumaczone jest.

Jak kupisz tą sigme, to masz ją już na długie lata. Są to bardzo dobre, wytrzymałe liczniki, bateria tez w nich trzymie dobre 3 sezony. Lepiej troszke dołożyć i się nie martwić, niż kupić za 25 i od razu na gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odbiegając od tematu. Ostatnio w lidlu był Tydzień rowerowy, fajna torba podsiodłowa była z narzędziami za 25zł. Wiadomo nie pierwsza klasa, ale zawsze sie przydadzą. Ja sobie kupiłem, i na razie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo czytałem i pytałem o ten licznik Kellys kc 009 i kc 013, sporo osób skarży się że się resetują, a guziki do zmiany funkcji potrafią odmawiać posłuszeństwa już po 1 sezonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He nie wiem.

Skoro ta firma jest dobra to może coś takiego

Licznik rowerowy SIGMA BL 700 (2329281334) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Cena do 50zl.

 

Ten ma prędkość jaka jest aktualnie i średnia.

Chyba że jakaś inna firma jest lepsza a ma te same funkcję a będzie taniej.

Ale to lepiej może dołożyć do tego

http://allegro.pl/sigma-bc-1009-model-2012-promocja-w-wa-i2330439226.html

Chciałem tego

 

http://allegro.pl/licznik-kellys-kcc-09-9-funkcji-wysylka-gratis-i2308012220.html

 

Bo 35zl z wysyłką 2x taniej a funkcjie te same a z tego co wiem ta firma szajsu nie robi.

Ponoć bardzo dobre ramy rowerowe ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję.

Dołoże na bank.

Jak mam kupić jakieś gówno.

A mam takie jeszcze pytanie bo nie chcę zakładać stu różnych wątków i nawet nie wiem gdzie to moża napisać czy około 47kg przejechać rowerem w jedną stronę i w druga też 47kg

To cieżko będzie, dodam że nie miałem roweru chyba z 10 lat :) albo więcej, ale mam dość dobrą kondycję.

 

Czy będę miał problem z przejechaniem tego mniej więcej ile czasu by to zajeło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5h na 94km czy na 47 ;p

Jak na 94 to nie tak źle w jedną stronę 2h było by dobrze.

Tak piszę o tym rowerze a jeszcze go nie mam :) jutro dopiero wpłacam typowi i on wysyła i myślę że wtorek będzie. Znając życie nie będzie pasował albo będzie za mały bo mam 176cm wzrostu a rower 19 cali. Niby będzie dobry, to kupiłem ktoś na tym forum mówił że nawet 19 będzie za duża zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba jednak jest :) W moim VDO MC 1.0+ jest, w niższych modelach chyba też :P

To Sorki, Nie wiedziałem o tym. Tak jak napisałeś przejechać chyba przejedziesz, ale w jakim czasie? A możesz nie dojechać, nogi odmówią posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z grupą rowerową 30km zrobiłem trochę ponad godzinkę ;)

 

 

he to 2,5 trzeba liczyć.

nogi nie odmówią mam nadzieję.

Boje się że rower nie dojedzie.

W tygodniu będę miał to się pochwalę i powiem w jakim stanie bo przez allegro kupowałem : )

To znając moje szczęście to jakieś gówno będzie ;p lub nie będzie pasował wymiarowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź optymistą :P

na początku to może przetestuj rower jeżdżąc po okolic i to kilkakrotnie, zrób nim łącznie ze 100km zobaczysz co Ci pasuje co nie, wyregulujesz, ustawisz odpowiednią pozycję. Masz kupe czasu,praktycznie cały sezon żeby jeździć setki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...