Skocz do zawartości

[hałda] dobre miejce do treningu?


marnon

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mieszkam na Śląsku... tak się składa że mam w swojej wiosce dość rozległą hałdę - dla niewtajemniczonych hałda to zwał kamienia powstały z wyniku eksploatacji złóż węgla kamiennego :) tak sobie myślę że warunki podobne co do prawdziwych gór jeśli chodzi o ukształtowanie terenu, i się zastanawiam czy trochę nie popracować nad podjazdami lub zjazdami na tym terenie. wyraźcie swoje opinie na ten temat... tak na marginesie nie wiem czy to do końca zdrowe :) koleś z PO zawsze mi mówił że hałda w mojej wiosce świeci :)

 

p.s. nie wiem czy dobrze zredagowałem temat, jeśli nie to proszę o poprawę i przepraszam za błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm niee powinno być tak źle z tym świeceniem - ja od kilku lat pomykam sobie po hałdach w mojej okolicy i ciągle jeszcze potrzebuję oświetlenia wieczorami :) A tak bardziej serio to bardzo fajne miejsce na treningi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Ja ćwiczyłem sobie na takiej małej hałdzie gdzie jest stromy podjazd, potem okrążenie na górze na max możliwości, zjazd i znowu podjazd. Fajnie wykańcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpiecznym zakresie sobie mozna pojeździć po takich "górkach" jak nigdzie indziej ich nie ma. Chyba nie masz wyjscia, nie :D ?

 

 

do najbliższych gór mam z 50km więc nie tak daleko ale zawsze można na miejscu pośmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnon, a skąd jesteś, że tak spytam? ;)

 

U mnie w Gliwicach też jest cakiem fajna hałda. Może ktoś zna nawet, bo rozgrywa się na niej i w pobliskim lesie bardzo fajny wyścig o Puchar Prezydenta Gliwic.

Wogóle to są uroki mieszkania na Śląsku, że można sobie po hałdach pojeździc. Zawsze jakieś urozmaicenie wycieczki. Naprawdę zdarzają sie niekiedy ciężkie (acz na ogół krótkie) podjazdy i dosyc ekstremalne zjazdy.

A jeśli chodzi o świecenie w nocy... jakoś mi sie nie zdarzyło jeszcze. Cały czas muszę książkę do poduszki przy lampce czytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta hałda na dolomitach na Tarnowskich Górach, to lepszym terenem do trningu będzie wyrobisko które jest nieco pod tą hałdą, tam są niezłe podjazdy i ciekawe zjazdy. powinieneś trafić bez problemu, bo ciężko nie zauważyc. Co ciekawe nasze bytomsko tarnogórskie przeszkody pokonuję na crossie i nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie za to przed psami kiedyś musiałem uciekać...nie ma to jak wjecachac na szczyt a tam pieski puszczone przez SOKistów czy kogoś innego...

 

Wojtas,jak możesz to weź mi powiedz dokładniej co to jest za chałda, a raczej gdzie sę znajduje itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to za ośrodkiem na Czechowicach, obok Łabęd, a może nawet to są Łabędy... cholera wie :) W każdym razie ośrodek znajduje się przy ulicy Toszeckiej, jednej w wylotówek z Gliwic w kierunku Pyskowic, a dalej Toszka (jak sama nazwa wskazuje). Z większch punktów orientacyjnych, to jeszcze jest to względnie blisko osiedla Kopernika (tego gliwickiego, bo w Zabrzu chyba też takie jest).

A sama hałda jest dosyc rozległa, lecz niestety w znacznej częsci płaska. Ciągnie się od Gliwic-Łabęd do Górników- dzielnicy Tarnowskich Gór. Cały teren praktycznie otoczony jest lasem. Z jednej strony hałdę ogranicza poligon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to wygląda na to że będzie trzeba tam pojeżdzić :D Gdzie jest Toszecka w stronę Pyskowic to wiem bo jechałem tą drogą nad Czechowice.

Ogólnie to już bynajmiej wiem gdzie to jest, potem tylko mapke wziaść i dokładniej się przyjżeć co i jak i można jechać :)

 

A co do osiedla Kopernika to w Zabrzu tez takie mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś foty z tych okolic .. myśle że niezaszkodzi a byście zobaczyli jak tam jest :D,postaram wybrać te najciekawsze foty bo troche sporo mam tych zdjęć . Zdjecia które mam nadysku są nieposegrowane i troche mi to zajmie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Te, te, uwazaj se ;)

Po pierwsze to są Katowice.

Po drugie jeśli juz ci o odległosć od centrum chodzi to wynosi ona 10km.

Czy ja wiem czy nie strzeżone, ostatnio koleś wyskoczył na nas z budki i coś tam krzyczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...