Skocz do zawartości

[3000-6500] MTB / XC full


karni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post i dlatego na wstępie chciałbym się przywitać.

Planuję zakupić nowy rower (raczej na raty) z przedziału cenowego 3000-6500 max do MTB / XC, głównie lasy ale chcę dwa -3 razy w roku wybrać się np w góry Świętokrzyskie na jakieś podjazdy itp. Wybór padł na fulla.

Jest to moja pierwsza przygoda z MTB, do tej pory jeździłem na crossach czy szosach (obecnie posiadam sporstera p4 Scotta), jednak chciałem zacząć przygodę w trudnym terenie.

Przeglądając oferty w internecie znalazłem takie 4 propozycje choć z dość różnego pułapu cenowego,nie za bardzo wiem czy na początek wydać więcej (czy warto?) czy może jednak wybrać coś budżetowego :)

 

1) Giant Trance X4 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.x.4/9161/55067/

2) Giant Anthem http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/anthem.x.4/9162/49275/

3) Giant Yukon FX-1/FX-2 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/yukon.fx/9164/49289/

4) Cube AMS 100 http://www.rowery-cube.pl/kolekcja-2012.php

 

Jeżeli chodzi o intensywność to na razie planuję zostawić rower na miasto, chyba że uda mi się go sensownie sprzedać wtedy jedynie pomyślę o kolarce do 500 zł na wypady do pracy czy sklepu :)

 

Jeżeli macie jakieś propozycje czy spostrzeżenia to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory rozstrzał cenowy. Wszystko zależy od tego, jak masz zamiar podejść do tematu. Droższy rower będzie miał lepsze komponenty i/lub ramę. Wybór tak naprawdę należy do Ciebie.

Rowery też różne Ma to być jazda dla jazdy i przyjemności, czy może wyścigi też planujesz? Jeśli to pierwsze, przy czym te góry nie mają być czymś częstym, rozważ rowery o skoku 120-130mm, w drugim przypadku 100-120mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tez jakiś innych rowerków, bo w Giant płacisz za markę, jak na ta cenę te rowery maja bardzo słaby osprzęt i z pewnością znajdziesz coś lepszego, jeszcze z jakimś rabatem, tylko poszukaj.Nie podejmuj na szybko takiej decyzji, bo rower to zakup na lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Jeżeli chodzi o rozstrzał cenowy to jak napisałem planuję dokonać zakupu na raty (wprawdzie z pokaźnym wkładem własnym, ale jednak) przy czym zakup roweru traktuję jako zakup na lata. Wiązać się to będzie pewnie z wymianą osprzętu zapewne na lepszy - choć rozłożony w czasie.

W zw. z powyższym nie wiem czy od razu rzucić się na Cube'a czy może zejść trochę niżej.

 

Co do dźwigania :) to niestety rower noszę na 4 piętro bez windy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś po małej wycieczcie po mieśćie przymierzyć się do kilku rowerów. Najlepiej moim zdaniem sprawował się właśnie Cube AMS 100 oraz trance x4 choć różnica w wadze to ok 2kg. Jedynie rozmiar skoku i cena przemawia za giantem i nie wiem czy 100mm będzie odpowiednie dla mnie dla raczej rekreacyjnej jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze Trance X5 z roku 2011. Tez wybieralem pomiedzy nim a Cubem tyle że XMS. Po przymiarkach wybor padl na Trance. Jesli chodzi o rower do rekreacyjnej jazdy to wg mnie jest to rewelacyjna opcja. Mega wygodny, jak trzeba da sie pojechac szybko no i swietnie ogarnia rekreacyjne wyjazdy w gory zarowno te wieksze jak i Swietokrzyskie gdzie mieszkam i jezdze tu codziennie. Jesli chodzi o wage to pozwymienialem sporo czesci i jest lzejszy nic Scott Aspect 10 (HT) na którym jezdzilem wczesniej. Ale nawet bez tych wymian swietnie jezdzil i wcale nie bylo czuc tej wagi. Trzeba patrzec na to jest to wiekszy Full niz AMS i bardziej masywny i wytrzmaly. Stad roznica w wadze. Coś za coś... Ja na kolach i amortyzatorze zbilem wage o 1,5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś po małej wycieczcie po mieśćie przymierzyć się do kilku rowerów. Najlepiej moim zdaniem sprawował się właśnie Cube AMS 100 oraz trance x4 choć różnica w wadze to ok 2kg. Jedynie rozmiar skoku i cena przemawia za giantem i nie wiem czy 100mm będzie odpowiednie dla mnie dla raczej rekreacyjnej jazdy ?

Oprócz wagi nie zauważyłeś np. "małej" różnicy w pracy amortyzatora?, oraz takiej "drobnostki", że jeździ się na nich zupełnie inaczej, już nie będę pisał o innych "drobnostkach" ?

Jeśli sam nie potrafisz rozstrzygnąć ile skoku potrzebujesz to kto ma za ciebie to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wybierać pomiędzy Cube ams a Giant Trance to bez zastanowienia brał bym Trance ! Rower z wielkimi możliwościami i do tego rewelacyjne zawieszenie, to wkońcu Maestro ! Jest to rewelacyjna baza do rozbudowy, ze 120mm skoku można bezproblemowo przejść na 140mm jeżeli 120 będzie za mało. Zresztą popatrzcie sami co można robić na Trance a co było by mega trudne na Cube AMS

 

http://www.youtube.com/watch?v=TvxDojjHVT8

 

 

a tu proszę bardzo zawieszenie Maestro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisałem jestem w stanie ze 3-4 razy w roku wybrać się w góry ;/

Głównie jednak wypady po Mazowszu czyli teren raczej płaski, sporo lasów, pagórki, kilka fajnych zjazdów ale jednak teren nizinny, dlatego nie wiem czy trance tutaj będzie się dobrze sprawował czy może nie lepiej anthem / cube na skoku 100mm (ewentualnie z czasem można na 120mm jak zajdzie potrzeba?) choć trance ze 120mm trochę kusi. Natomiast co do maestro to czy jest ono lepsze do moich zastosowań niż to montowane w cube?

 

Muszę też zaznaczyć, że w skiteam widziałem jednym okiem, że jest promocja raty 0% i jeżeli dodam swoją zniżkę 10% to sądzę, że oferta na tego cube ams 100 robi się naprawdę kusząca.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wrzucić takie filmiki odnoszące się do FSR, I-Drive czy jakiegokolwiek innego systemu zawieszenia. Nie ma idealnego, jeden chce Maestro, inny FSR, trzeci DW-Linka, a czwarty archaiczny jednozawias.

Gdybym JA miał wybierać między nowym Giantem, a nowym "czymkolwiek innym" na podobnym poziomie, wziąłbym "cokolwiek innego". Polityka gwarancyjna Gianta stoi na zbyt niskim poziomie, żeby patrzeć na ich produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą popatrzcie sami co można robić na Trance a co było by mega trudne na Cube AMS

(...)

Dobry żart. Jestem w 100% pewny że dla tego pana taki przejazd jest tak samo trudny (tak samo łatwy) bez względu na to czy siedzi na Transie, na AMSie czy na byle sztywniaku z dobrymi hamulcami. A jak ktoś nie umie tak jeździć na pierwszym lepszym rowerze, to Maestro też mu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego mają hamulce ? Chodziło mi o geometrie ramy i skok zawieszenia ! Znacznie łatwiej jest pokonywać strome zjazdy z większym skokiem i geometrią Trail/Allmountain niż geometrią XC ! Również podjazdy Trance łyka z wielką łatwością.

A poza tym większy skok daje więcej swobody i frajdy z jazdy fullem, nawet na "płaskim" terenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudło ! W ogóle nie jestem nastawiony na tylko i wyłącznie jedną firmę i jeden patent zawieszania. Miałem już okazje testować wiele rozwiązań technicznych jeżeli chodzi o zawieszenie, aktualnie od ponad 2 miesięcy ujeżdżam DW-Linka ! Po prostu wiem jak maestro jest dobre a zwłaszcza w tym przedziale cenowym. I wcale nie uważam że maestro jest najlepsze ale moim zdaniem na pewno lepszym wyborem będzie Trance niż Cube ams 100.

Polecił bym również DW-Linka jeżeki chodzi o zawieszenie ale jest to wyższa półka cenowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Trance i AMS są do objechania w Wwie, więc niech autor sam zadecyduje z którym lepiej mu się współpracuje.

 

Prawda jest taka, że na warszawskie pagórki spokojnie wystarcza 80 mm sztywniak, więc full i tak będzie lekkim overkillem, co absolutnie nie stoi na przeszkodzie żeby go nabyć.

 

Ja bym jednak nawet dla tych 3-4 razy w roku w górach pomyślał nad 120 mm. Na Mazowszu nie przeszkodzi, a w górach może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nawet dla tych 3-4 razy w roku w górach pomyślał nad 120 mm. Na Mazowszu nie przeszkodzi, a w górach może pomóc.

 

Zgadzam się w 100% !!!

Lepiej żałować że się nie wykorzystuje w pełni skoku na co dzień niż żałować w górach że się nie wybrało większego skoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam "niedzielny biker" i tak nie wykorzysta Trance w górach, więc niech sobie tego Cube sprowadzi na trudniejszych odcinkach (Trance pewnie też by sprowadził), a na codzień cieszy się optymalnym dla jego potrzeb skokiem, jeśli jeszcze wziąć pod uwagę, że Trance X4 to niezły grzmot, ze słabiutkim amortyzatorem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...