Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Mój budżetowy, własnoręcznie składany, 28er / 29er na ramie Cube Aim 29 2014 (ostatni dobry rocznik, od 2015 wszystko popsuli :bye2: ).

 

Nic specjalnego: napęd 3x9, mieszany: od Altusa do SLX, jeżdżony na 3 łańcuchy KMC, najwyższy grupowo element w rowerze to zacisk tylnej piasty XT ;) sama piasta to przerobiona Hone, widelec najtańszy XCR32 za 3 stówki, hamulce BB5/7, niestandardowo wąska kierownica 640 + rogi, mostek też nietypowy - 105mm, trekkingowe siodełko, obręcze Accent Airplane 29, szprychy Sapimy 1zł/szt., opony - różne, raczej tanie, pedały - "dałnhilowe" platformy, do tego nieodłączny, nigdy niezdejmowalny bagażniczek - bez niego nie ma jazdy  :icon_cool:

 

Cudów nie ma ale bardzo lubię ten rower. To taki przysłowiowy "wierny druh"  :thumbsup: Waga: w konfiguracji szosowej ok. 16,5kg, terenowej ok. 17kg (ważone z bagażnikiem, lampkami, GPSem, i podsiodłówką z narzędziami, ale rzecz jasna bez sakwy i picia w koszyku).

 

8IWhkWt.jpg

 

 

1QsyBt8.jpg


Świeżo po remoncie wyglądał tak:

 

userimages,20170610,180875,182223,orig.j

 

userimages,20170610,180864,182210,orig.j

Edytowane przez Pidzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stallovy 29er, ad. 2017.

Złożyłem go jakieś 3 lata temu, ale od tamtego czasu uchowała się chyba tylko rama z widelcem i... kierownica. Reszta gratów to szukanie złotego środka i dążenie do roweru idealnego.

 

39c2b6c112d3f602.jpg
 
18613c1d538ba6c4.jpg
 
498996bdcbf11f9c.jpg
 
 
Coś dziwnego stało się z pierwszym zdjęciem... jakiś szum czy coś...
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa waga, rower wazony z pedałami ?

prosimy rozpisanie jakie części zostały użyte.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Raczej nie temat na to. 9270g z pedałami, koszykiem, osłoną i elementami od licznika. W wielkim skrócie xtr 2x10, sztyca i kiera mcfk, siodło i koszyk tune, mostek superlogic, koła xr331 i piasty 240 i 350, pedały look s-track carbon:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Diabeł. Nabyłem go jakiś miesiąc temu, więc do szczęścia wiele brakuje, ale jak do tej pory jezdzi się znakomicie. W planach na najbliższy miesiąc wymiana kół i sztycy, w drodze są pedały oraz nowe siodło. Generalnie chciałbym dodać do niego kilka czerwonych akcentów i obniżyć wagę. Jak do tej pory, wydaje się sztywny i pancerny, zaliczył juz kilogramy błota na sobie i, mimo wszystko, poza odtłuszczeniem gniazda uszczelki kurzowej nie musiałem nic przy nim robić.

 

Jedynym mankamentem jest dracha na tylnym trójkącie, w planach miałem malowanie ale po konsultacji z moim guru, stwierdziłem że lepiej nie ryzykować, wobec czego zamówiłem sobie folię karbonową, wyciąłem dwa paski które po nałożeniu wyglądają całkiem niezle - malować nie trzeba.

 

c202eb473c243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym Wam przedstawić moją półtoramiesięczną maszynkę, którą jest Canyon Grand Canyon 3.9. Nie jest to może najlepszy wybór roweru za 2800 + przesyłka 200 bo osprzęt może nie powala jednak to mój pierwszy nowy rower wcześniej były to jakieś "dziadki" po starszych kuzynach. Roweru szukałem 2 miesiące zaczynając od szosy za 2300 przez crossa za 2800 kończąc na tym mtb. Teraz patrzę, że mogłem znowu dołożyć i mieć lepszy ale tak można dokładać w nieskończoność i raczej potencjału bym nie wykorzystał gdyż mało mam terenów, żeby poszaleć więc raczej turystyka i szlifowanie kondycji, może w następnym sezonie uda się zaliczyć jakiś maraton, bo chyba rowerek powinien dać jakoś radę. Co do odczuć to bardzo dobrze mi się jeździ fakt że nie mam porównania do innych rowerów z tej albo wyższej półki cenowej. W planach jest wypad do trójmiejskich lasów, bo czytałem że tam jest sporo tras. 

https://zapodaj.net/444f35e93e9fb.jpg.html

 

https://zapodaj.net/288f1d66f485c.jpg.html

Edytowane przez macko12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...