Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Hogg wyraził osobistą "oczywistość", z którą też osobiście się nie zgadzam.

Jak można było przeczytać powyżej, a podobnie myśli wielu, ludzie nie zawsze szukają bez końca.

A jak jedno wozidło nie ogarnia całości pragnień, można mieć ich kilka...

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem skąd się bierze aż taka krytyka wobec sprzętów innych użytkowników, bo to nie XXO albo XTR?

Nie każdego w tym kraju stać na super rower za 50 000 pln. Nawet taki za 2000 może dla niektórych być jak Ferrari albo Lambo. Odrobina taktu by się przydała. Doradzam kumplom też w kwestii rowerów i czasami dla takiego kto jeździ 200 km w miesiącu szkoda kupowania roweru za 5000pln.

 

Świeżak wchodzi na forum i dostaje od razu burę, zluzujmy poślady.

 

Chłopak zdjął odblaski na całym rowerze, byście to na przykład docenili :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mario - doczytaj o czym ta dyskusja :) 
Nie o pieniądzu, nie wartości "katalogowej" roweru. Nikt tu nie powiedział "mam rower prawie idealny" ale dwie śrubki jeszcze nie są tytanowe :) No i XTRa muszę podpolerować bo nie daje po gałach tym na alivio (jak mnie wyprzedzają hehe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was bardzo, ale czy to będzie TREK Mamba Specialized Rockhopper, Cube Analog, Kross B4 to nie będzie miał nic więcej niż Acera, Alivio cena około 2800-2900, więc nie bardzo wiem dlaczego TREK ma być piętnowany?

 

 

Rower fabryczny/nowy z XT oraz powietrznym amorem  za 3k to bardzo ciężka sprawa, chyba, że się mylę?

 

wyznacznikiem jakości jest cena co było intencją mojego postu, ale nie każdego stać na części z górnej półki i czasami nie ma potrzeby ich kupowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wyznacznikiem jakości dla mnie jest to czy rower jeździ czy stoi oparty o kaloryfer i cieszy oko brendzlarza
A prawdę powiedziawszy im słabszy sprzęt i lepszy rider tym większy szacunek (zależność wprost proporcjonalna?)
Zresztą sam już kiedyś tu pisałem - za dużo meblościanek w tle a za mało terenu.
amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiadomo ze to  nie XTR-y napędzają rowery ale u TREKa płacisz więcej za wszywkę TREK i dlatego jest mniej pieniądzów na klamoty. Tak samo u Szpeca Canona i innych Wielkich Marków...

 

... a jak poszukasz czegoś od ludków sprzedajacych z mniejszym przytupem to nagle sie okazuje że i powietrznego Suntour'a mozna wyhaczyć i jakieś normalne heble i zmieniarki Deore...

 

Może nie wszytsko,  nie razem i nie w jednym rowerze ale niektóre graty są o klasę-dwie wyższe niż w TREK'u...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem, że wysyp tematów: "co zmienić/na co/co ulepszyć" to przypadek?

Nie wydaje mi się.

Słaby osprzęt w Treku Mambie za 3 tys zł? Z tym się zgadzam. Porównując jednak inne firmy o ugruntowanej pozycji na rynku rowerowym, w tej półce cenowej szału W 29er jednak nie ma. 

Osprzęt z czasem i tak wymienię, chociażby z powodu jego zużycia. I pewnie też założę odpowiedni wątek w tym temacie, licząc właśnie na pomoc osób bardziej "objeżdżonych" z tematem. Póki co ... będę po prostu jeździł jak na poprzednich dwóch rowerach: o zgrozo ;) GF Wahoo właśnie i Kellysie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Hogg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant XTC1 powstały na bazie ramy po nie uznanej (a jakże) reklamacji pęknięcia węzła podsiodłowego. Co prawda na nową musiałem wydać 500zł (wykazali się tzw. gestem) no, ale chyba w tej cenie było warto...

Fotki już trochę nieaktualne choćby z powodu wymiany hamulców na SLX BL-675 i tylnej przerzutki. W planach jedynie zmiana korby na 2x9 i kierownicy (czekam aż się Nabiałowi Answer znudzi :) )

 

kgy8.jpg

gy95.jpg

 

Edytowane przez stigzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant XTC1 powstały na bazie ramy po nie uznanej (a jakże) reklamacji pęknięcia węzła podsiodłowego.

 

Rafał, ile masz wzrostu ?  O ile dobrze widzę to rama 20" a sztyca wyciągnięta na prawie metr ;) Pewnie dlatego  był problem z węzłem podsiodłowym.

 

 

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama XL, 22". Sztyca Thomson 410mm siedzi w ramie 11,5cm i rura jest kilka cm poniżej węzłów. Minimum to 10cm dla tej ramy.

Zdaję sobie jednak sprawę, że dźwignia jest duża i dupę trzeba unosić. Schudłem z 96kg na 91kg przy wzroście 197cm więc to też nie w kij dmuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...