Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje - miło było mi to słyszeć :)

 

A więc tak, rower w rozmiarze 18 waży katalogowo 12,1kg około (bez pedałów). W obecnej konfiguracji waży 11,4 razem z pedałami. Koła zmienione niedawno, piasty hope, obrecze wtb frequency i19, kierownica tak jak nabial napisal, zmienione obony TL, suport i tarcze. Rama to amelinum. Kupiłem za 4,5 tyś - jestem więcej niż zadowolony.

 

Pozdr

 

edit: sama ramka powinna ważyć około 1600G.

Edytowane przez 4ngus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Noga 87 i rama 52 , w moim przypadku (noga 87) czuł bym się jak na rowerze crossowym - w każdym bądź razie dziwnie, przy wzroście 187 rama 640 to już sporo ... ale skoro tak lubisz ...

640 to może i sporo, ale wymieniłem mostek na krótszy i jest optymalnie :)(ze 110 na 90). Nie czuje się na nim jak na crosie. Mam rower crosowy...

Edytowane przez cr4zylucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakończyłem przebudowę speca. Wyleciały fabryczne koła, mostek, kierownica i sztyca. Reszta na razie zostaje. Nie miałem nigdy napędu sram a ni hamulców avid wiec jestem ciekawy jak się sprawdzą.

Po wszystkim rower nie ma już takiej nadwagi i ma 11,7kg z pedałami.

 

img1590a.jpg

img1592ad.jpg

 

Teraz to już tylko czekam na wiosnę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to tylko złudzenie czy przednia tarcza jest mniejsza do tylnej???

i jaki to model mostka? szukam czegoś podobnego...

Tarcze są obie 160mm, wiec to tylko złudzenie.

Mostek to Ritchey WCS 4AXIS 17° 90mm. Do tego kiera easton ec70 wide flat. Pasuje jak z kompletu :D Mostek z takim kątem jest dostępny w cyklomani. Mają nawet wersję 25° jakby ktoś potrzebował mocniej zglebić kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są obie 160mm, wiec to tylko złudzenie.

Mostek to Ritchey WCS 4AXIS 17° 90mm. Do tego kiera easton ec70 wide flat. Pasuje jak z kompletu :D Mostek z takim kątem jest dostępny w cyklomani. Mają nawet wersję 25° jakby ktoś potrzebował mocniej zglebić kierownicę.

 

Co to za koła?

Jakiej długości masz kiere?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za koła?

Jakiej długości masz kiere?

Kierownica ma 685mm

Koła to obręcze frm xmd 333, szprychy CN Spoke MAC aero 424, pasty Soul-Kozak.Trochę się łamałem przy pastach, bo Kozak zaliczył kiedyś kilka spektakularnych wtop, ale sprzedawca zapewnia, że poskładał sporo kól na nich i przez rok nic nikomu się nie posypało a internet milczał jak grób jeśli chodzi o problemy z ostatnimi kozackimi wyrobami. No i choć raz mam coś polskiego w rowerze. Na razie jestem bardzo zadowolony, ale trudno nie być zadowolonym jak się zrzuciło ponad 500g na kołach. Rower lepiej reaguje przy gwałtownych manewrach, praktycznie nie czuję różnicy w stosunku do 26". Taką prawdziwą recenzję kółek napiszę na jesień. W planach jest komplet maratonów u Grzesia Golonki + Trophy, więc jak to przejdą będę miał wyrobione zdanie czy było warto. Na razie mogę powiedzieć, że sa lekkie, sztywne, a tylna piasta ma zajefajny klang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak przypomina na długości standardową 680mm. Ja u siebie zmieniłem na 600mm. Tak wychodziło z pomiarów ciała. Jak dla mnie 680mm trochę taka chopperowa :-)

 

Sam jestem przed zmianą kół i najważniejszy argument za tym, to rower ważący o 0,5kg mniej i to na masie rotującej. Mój już aktualnie w okolicach 11kg. Zostały tylko koła do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 680mm trochę taka chopperowa :-)

ja w rowerze na małej kiszcze miałem najpierw 620 a potem 660mm, ale to bardzo indywidualna sprawa. mało jeżdzę w tłoku i na szybkich trasach, więc aerodynamika jak kiosk ruchu raczej mi nie przeszkadza ;)

 

Sam jestem przed zmianą kół i najważniejszy argument za tym, to rower ważący o 0,5kg mniej i to na masie rotującej.

Więcej o tych kołach masz na Drerowery (link nie przechodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak przypomina na długości standardową 680mm. Ja u siebie zmieniłem na 600mm.

 

ja bylem pierwszym i ostatnim zwolennikiem waskich kierownic, nawet kilka wyscigiow na 580 w 29-ce przelecialem. a teraz mam 660 i przyznaje sie - moj tok myslenia i argumentacja byly bledne ;) (szczegolnie na trudnych kamienistych zjazdach szeroka kiera to oooolbrzymi plus, a waska to wrecz proszenie sie o wypadek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prześliczne te Wasze wylajtowane ściganty błyszcące jak kotu oczy...dlatego dla równowagi w przyrodzie prezentuję sprzęt ciężkiego kalibru - Ludwik Ogórek:

 

IMAGE_746999B6-6412-45A1-9EE6-C3342C4BFAF8.JPG

 

Jest to efekt zakupienia samej ramy i ewolucji od singla z nieco wyższym widłem na balonach 2.35", poprzez trzybiegową bestię napędzaną piastą Sturmey Archer z dynamem w przedniej piaście aż po takowego Monster Crossa czy jak go tam zwał tak go zaszufladkował...zainspirowany sajklokrosem, podparty emtebem powstał taki oto cudak i przyznać muszę że do codziennych dojazdów do pracy tudzież wycieczek w niezbyt wymagający teren idelanie się nadaje! A w odwecie zawsze mam mostek/kierę/okablowanie pod zwykłego górala, koła z jedną zębatką też niecierpliwie czekają na swoją kolej...zmiana wyglądu/charakteru Ogórka to jakieś pół godziny zabawy! No, to teraz nieco fotek:

 

DSC_5975.JPG

DSC_5977.JPG

DSC_5978.JPG

 

DSC_5980.JPG

DSC_5983.JPG

DSC_5985.JPG

DSC_5984.JPG

 

W planie kierownica typu Dirt Drop i może apgrejd do ośmiobiegowej Alfine, głównie ze względu na potrzebę szybkich i prostych lecz niestety częstych regulacji naprężenia łańcuszka piasty SA. Dodatkowym atutem byłby wtedy większy zakres biegów, aczkolwiek te które mam wystarczają w zupełności(zawsze można mocniej depnąć lub zrelaksować się nie pędząc zbytnio).

 

Wszelkie uwagi mile widziane, najlepiej w garażu żeby tutaj nie zaśmiecać wątku ;)

 

 

POZDRo-:ver

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...