Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Wpadłem aby pokazać swojego Peak-a XL.

Mam 188cm wzrostu i nogę 90/89cm.

 

Czytając doświadczenia osób jeżdżących od wielu lat na 29 miałem wątpliwości jaką ramę wziąć - L czy XL.

Ci co wzięli L i dali sztyce pow 40cm pisali że rower im wstaje na podjazdach. Taki rower już mam, zwrotne 26 na ramie 19". Zdecydowałem się na "za dużą ramę" :)

 

I co? Ano w punkt.

 

Sztyca siedzi 14cm w ramie. Bez offsetu, ale siodło na max do tyłu. Mostek 90mm -10stopni, podkładka 1cm.

Kierownica 680mm riser +15mm.

Różnica siodło - kierownica = -5cm.

 

Nareszcie mam rower który jest dopasowany w 100%.

 

Czuję po przejechaniu 2 maratonów że jest idealnie zbalansowany - wygoda w terenie, a szybkość na twardym.

Zjeżdżam swobodnie to co niedawno omijałem, podjeżdżam to czego nie podjeżdżałem Choć są jeszcze braki w mocy i technice, aby podjechać wszystko co mój kumpel z 1 sektora.

 

Pozdrawiam,

Watson.

post-159475-0-99958900-1349678495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem aby pokazać swojego Peak-a XL

 

No wreszcie jakiś słuszny rozmiar, a nie ciągle te przymałe 19" ;)

Rower pięknie złozony . ja bym tylko z tyłu dał czarną piastę.

jeżeli możesz zapodaj jeszcze trochę fotek i jakąś rozpiskę.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Wpadłem aby pokazać swojego Peak-a XL.

......................

Nareszcie mam rower który jest dopasowany w 100%.

 

Czuję po przejechaniu 2 maratonów że jest idealnie zbalansowany - wygoda w terenie, a szybkość na twardym.

Zjeżdżam swobodnie to co niedawno omijałem, podjeżdżam to czego nie podjeżdżałem Choć są jeszcze braki w mocy i technice, aby podjechać wszystko co mój kumpel z 1 sektora.

 

Pozdrawiam,

Watson.

 

Bardzo fajnie zbalansowany ten rower rowniez kolorystycznie - gratuluje gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś słuszny rozmiar, a nie ciągle te przymałe 19" ;)

Rower pięknie złozony . ja bym tylko z tyłu dał czarną piastę.

jeżeli możesz zapodaj jeszcze trochę fotek i jakąś rozpiskę.

 

Dzięki za słowa uznania.

To tez dzięki temu forum zdecydowałem się na wykonanie tego roweru.

Ze sklepowych podoba mi się Stumpi Maraton 2013 za ok 20 klocków. :) To była moja inspiracja ;)

 

A tak na poważnie to stwierdziłem że nie będę kupować w sklepie roweru w którym i tak potem zmienię połowę części. Do tego mam w garażu 5 rowerów swoich + 3 rodziny. No to trochę przesada ;)

Dlatego zdecydowałem zbudować budżetowego 29" rozbierając zapasowy rower. I kupując to co niezbędne.

 

Rama : Accent Peak 29 XL

Koła: Novatec 811 + DTSwiss 485D (szprychy nie pamiętam) - zestaw prawie 2kg ale chodziło mi o solidność.

Amortyzator - Reba RL ze standardową ośką.

Mostek: Amoeba 90mm -10stopni

kierownica: Tioga Rizer 680mm

Napęd 3x9 - Gripy X0, przód X9, tył X0, kaseta XT 11-32, łańcuch KMC.

Sztyca: Smica 31,4/400

Opony Geax Mezcal 2.1 + mleko

 

Całość 11kg +/- 100g.

 

Fotki pod linkiem:

https://picasaweb.google.com/101833700317452994858/Peak29?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJvV_qSXpPvKgwE&feat=directlink

 

Dwa maratony jakie przejechałam na nim od czasu jego zbudowania dały o 10% lepsze wyniki od średniej jaką osiągałem na kołach 26". Przy czym moje 26 było ok 1kg lżejsze. Generalnie życiówki.

Rower w końcu pozwala mi na ciśniecie ile mam w nodze i nie muszę bardzo uważać po czym jadę. Wstając w korby na podjazdach mogę walić ze średniej zębatki na twardo, a nie tylko młynek. Bo gdy wstawałem na 19" 26" to za chwile nie miałem trakcji, a gdy siedziałem to i tak ostatni 2 przełożenie wystrzeliwały przednie koło do pionu.

 

Tyle opisu, jest wow po przesiadce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, ale obrazek

 

wreszcie poczujesz, jak moze podjezdzac 29er :) przepasc miedzy scottem, czy po prostu wyrazna roznica? :)

 

powiem inaczej - scott podjezdzal bardzo dobrze, przenigdy nie dzwigal nosa, mial swietny grip. ninera ustawilem tak ze jest niemal dokladnie to co mialem na scott'cie (niner jest duzszy o 1cm od czubka siodla do kiery, ale dla mnie to bomba bo ja mam krotkie nogi i dlugi tulow), roznice czuje w materiale, scandium jednak lepiej tlumi (znaczy tlumi cokolwiek w przeciwienstwie do alu :D) - ale na razie zrobilem dzis 80km i to troche malo zeby definitywnie powiedziec ze jest 'duzo lepiej' - jest dobrze, wsiadlem i od razu czulem sie jak w domu na tej ramie :)

 

ps: dzis wjechalem do murowańca z brzezin przez psia trawke, damm it (pedal damn it :D), MASAKRA, tam wyjechac to trzeba miec duuuuuzo samozaparca ;)

http://lovebeer.blog.pl/2012/10/12/9-w-murowancu/

 

blog3big.jpg

 

a tu w murowańcu, zeby nie bylo ze zmyslam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To fakt, że pierwsze zdjęcie rozkłada - właściwy rower i właściwe tło.

(ale oglądając panoramy kolegi LoveBeera czy można było spodziewac się czegoś "słabego?)

Ja za to z ciekawością poczytam o tym komforcie scandium - porównanie do alu już masz, a miałeś może do stali np takiego SIRa z tej samej stajni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam porownania do niczego poza alu - kiedys jezdzilem na stali i to firmowej, ale szczerze nie bardzo pamietam jak to bylo ;)

co do zdjec to juz mi sie masa aparatow przewinela, ale teraz na codzien kompakt z manualem, a jak ide w gory, albo jak mi sie chce plecak tahac na trening to nikon d90 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LoveBeer, okazaly exponat w pieknych okolicznosciach przyrody :)

Poczucie komfortu z przesiadki na scandium - uwazam, ze to nie sprawa materialu, a wiekszych kol a zarazem dlugosci tylnych widelek i widelca itd. - wszedzie jest 'wiecej' na prace materialu.

Jak juz sie znudzi, to bedzie doskonaly moment, zeby przypomniec sobie jak to jest na stali - ja sprobowalem po dekadzie ujezdzania aluskandiakow i jestem od lat prawie 3ch w nieustanej extazie :)

Edytowane przez kovaldesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczucie komfortu z przesiadki na scandium - uwazam, ze to nie sprawa materialu, a wiekszych kol [...]

 

na wiekszych kolach jezdzilem juz wczesniej ;)

co do stali etc - ok, ale poki nie stac mnie na 2-gi (3-ci) rower na wysokim poziomie to tylko takie gdybanie, do scigania musze miec jednak maxymalnie lekki rower, a ten niner to i tak duuuuzy kompromis, bo w tej cenie moglem jezdzic juz na np karbonowym peritusie, co z punktu widzenia sportowego mialoby na pewno znacznie wiekszy sens. sens tym bardziej ze chce wskoczyc w poziom maratonowej czolowki polski (chcialbym aby 10 open u GG to byla norma, choc wiadomo ze latwiej mowic, ciezej zrobic ;)), a i tak moze sie okzac ze ten niner bedzie mi tutaj kotwica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...