Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Szacuneczek :)Myślisz że śnieg jeszcze puści w górach na weekend ??

 

Wyżej czyt. Skrzyczne raczej nie ale troszkę niżej myśle, że da sie pojeździć bez zbędnego kręcenia w błocie.

Miałem jechać dzisiaj ale właśnie zaczyna kropic natomiast z tego widzę w zapowiedziach pogodowych sobota i niedziela powinny być w miarę pogodne.

http://www.twojapogoda.pl/polska/slaskie/szczyrk/16dniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moj potworek przerobiony :-)

 

dsc0425r.jpg

 

Rama: aluminium 6061-T6, 2

Amortyzator: manitou tower pro 29 rocznik 2011

Przerzutka przednia: Sram x9 2012

Przerzutka tylna: Sram x9 czarna 9 rzędów 2012

Hamulce: Hayes Dyno Comp Tarcze ( dożywotnia gwarancja producenta )

( 3 razy zmieniałem tarcze by znaleźć optymalne ustawienie dla 29-era i ostatecznie nowe maja tydzień razem z klockami na przodzie jest 7 cali a z tyłu 6 ... był okres że miałem 2x po 8 cali )

manetki: Sram triger x9 model 2012

Korba: Shimano SLX największa tarcza 44 na HT2

Obręcze: AUTHOR Krypton Pro 32 otwory

Opony: Cross Mark 29"x2,10" i Gripster

Piasty przód: QUANDO Disc 32 otwory

Piasta tył: Dartmoor Vee-One

Kaseta: SRAM PG-990

Łańcuch: SRAM PC-99 z Hollow Pin ( z pustymi sworzniami )

Pedały: Shimano PD-M540 SPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest z hayesa pod 7 cali postmountain

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

A z tym siodelkiem to po pierwsze syna juz mam wiec spoko jestem uratowany :-) a po drugie mialem bardziej tyl podniesiony wczesniej i zjezdzalem do przodu . Bylo niewygodnie

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś inny rodzaj adaptera niż przedstawiony na fotce. Bo w sprzedaży faktycznie są dwa rodzaje - taki, gdzie adapter jest zamocowany do widelca dwoma śrubami, a zacisk do adaptera kolejnymi dwoma, oraz taki, gdzie są dłuższe śruby, a adapter jest przelotowy. W zasadzie to przy tym przelotowym powinny być dodawane podkładki kulisto-wklęsłe (na fotce - tylko między adapterem a zaciskiem, MSZ powinny być jeszcze między zaciskiem a łbem śruby), aby zacisk przylegał równo do adaptera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o którym zdjęciu mowa - ja wrzuciłem adapter jak widoczny jest na Author'ze kolegi Manitoupower, i z tego co kojarzę to Shimano zawsze uzywa adapterów które przykręcasz do amora a nastepnie do niego zacisk...ale moge sie mylić ;)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś inny rodzaj adaptera niż przedstawiony na fotce. Bo w sprzedaży faktycznie są dwa rodzaje - taki, gdzie adapter jest zamocowany do widelca dwoma śrubami, a zacisk do adaptera kolejnymi dwoma, oraz taki, gdzie są dłuższe śruby, a adapter jest przelotowy. W zasadzie to przy tym przelotowym powinny być dodawane podkładki kulisto-wklęsłe (na fotce - tylko między adapterem a zaciskiem, MSZ powinny być jeszcze między zaciskiem a łbem śruby), aby zacisk przylegał równo do adaptera...

I wszystko jasne. Tak było seryjnie zamontowane w Specu.

Edytowane przez COOLoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...