Skocz do zawartości
  • 0

[rama] czy mam za duży rower?


Gość Sylwia

Pytanie

Gość Sylwia

Witam wszystkich,

 

na początku roku korzystając z okazji kupiłam sobie rower. Jest to merida croosway 40-v. Długo się zastananawiałm co wybrać i w końcu zddecydowałam się na ten konkretny. Mierzyłam w sklepie i tam doradzili mi ramę 19 cali przy wzroście 168cm. Skoro tak powiedzieli, uważałam że mają rację bo się na tym znają. Ale teraz mam wątpliwości. Jeśli schodzę z siodełka i stoję nad ramą mam bardzo mały odstęp. Nie ma mowy żebym przesunęła się bliżej kierownicy niż 1/3 lub 1/2 ramy. Czy mam za dużą ramę? W czasie jazdy nic mi nie przeszkadza. Nie czuję żebym bardziej się męczyła czy jeździła w nienaturalnej pozycji.

Ten rower to było moje marzenie, czekałam na niego i na wiosnę jak na pierwszą gwiazdkę. W ogóle teraz czytając forum jak na złość trafiam na wątki w których każdy mówi, że są lepsze i tańsze rowery od tego. Mało też widzę ludzi na rowerach crossowych. Czy ja źle wybrałam? Teraz mam wątpliwości i cały mój entuzjazm się ulotnił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ano, 19 cali, przy 168 cm, biorąc pod uwagę, że kobiety mają dłuższe nogi od mężczyzn to raczej za dużo, dużo masz siodełko wysunięte? Dosięgasz do kierownicy bez problemów?

Przymierzałaś się do mniejszego rozmiaru, czy te 19" to jedyny rozmiar jaki mieli i chcieli go 'opchnąć'?

 

Rower crossowy to rower crossowy, akurat w Warszawie sporo ludzi na takich jeździ, a sam rower jak rower, pewnie są w tej cenie lepsze, gorsze są na pewno ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia

Mieli inne rozmiary, mniejsze i większe. Popatrzyli na mnie, dali do przymierzenia ten jeden i powiedzieli, że jest ok. Z tym siodełkiem to szczerze mówiąc nie wiem jak jest ustawione, tak jak zrobili w sklepie tak jest. Jeśli chodzi o komfort jazdy nic mi nie przeszkadza, nie czuję żeby coś było za daleko. Jest wygodnie. Tylko męczy mnie to, że mam za duży rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej zacofana mieścina tym więcej takich opinii na temat innych rowerów niż MTB. Na szczęście powoli mentalność się zmienia i coraz więcej ludzi kupuje rower pod warunki w jakich będzie jeździć. Cross to bardzo dobry wybór do lasu, na polną drogę czy asfalt.

Łatwiej będzie opanować mniejszy rower, szczególnie kobiecie. Ja bym polecał 17-18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia

Czyli jednak wcisnęli mi za duży rower... Za jakiś czas jadę do nich na przegląd, zapytam ich o to. Wcześniej nie podałam długości nogi, u mnie to 79 cm. Może to coś zmienia?

Myślałam, że jak idę do sklepu i kupuję u ludzi, którzy się na tym znają to wszystko będzie w porządku :( Trudno, mam rower jaki mam i nic już teraz nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...