Skocz do zawartości

[Singltrek Świeradów] czy już można jeździć ?


zws

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja już nie byłem tam od kilku tygodni, ale raczej jest błoto, bo w tym tygodniu zaczął w końcu padać śnieg, teraz już w większości stopniał, ale woda raczej na pewno została.

 

Ale generalnie przed tym śniegiem to była rewelacja :) Warunki były lepsze niż na wiosnę, sucho na maxa, ludzi było niewiele i jeździło się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wiem że pewnie większosć z was ma blisko i jeździ tam na jednodniowe wyprawy ale może ktoś mógłby polecic jakies fajne noclegi przyjazne rowerzystom (bardziej chodzi mi o bezpieczeństwo przetrzymywania roweru - w pokoju lub pod kluczem). Gdzie raczej spać? po polskiej czy czeskiej stronie? Będę wdzięczyny za podpowiedzi bo planuje się wybrac ze znajomymi ze Szczecina na kilka dni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to raczej zdecydowana większość śpi po polskiej stronie, bo my mamy niezłą bazę noclegową, w przeciwieństwie do Czechów. W Świeradowie znajdziesz wiele noclegów, ale ceny lepsze są w Czerniawie, czyli dzielnicy Świeradowa, a na single jest tak samo blisko albo i nawet bliżej :) 

 

W zeszłym roku na zlocie tego forum spaliśmy w domu "Nad strumykiem" i było bardzo fajnie -> http://www.nadstrumykiem.wswieradowie.pl/375,start.html

 

Jeśli szukasz domku przyjaznego rowerzystom, to słyszałem, że tutaj jest nieźle -> http://izerskizakatek.pl/ ale to już w Antoniowie i mielibyście dosyć spory kawałek do granicy polsko-czeskiej - sprawdźcie na mapie czy Wam odpowiada.

 

Poza tym tutaj też coś polecają http://singletrack.pl/ w zakładce noclegi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłem już kilka razy w Świeradowie i mam idealne (moim zdaniem) miejsce na bazę. Jest to Myśliwska Chata. Nie pamiętam kosztu, ale jakieś 50zł/osobę. Jest zamykane pomieszczenie na rowery, jest salonik z TV, jest WIFI. Właściciel to polak mieszkający na stałe w Bawarii, tu bywa często, jest możliwość dopłacenia do jedzonka przygotowywanego na miejscu, nie żadne fastfoody. Szef bardzo dobrze gotuje. Można zrobić grila. Jest wąż do mycia rowerów. Położenie jest idealne względem Singli. Dokładnie między główną częścią tras, a Zającznikiem. Z centrum trzeba się kierować na Czerniawę, na gondole, trochę wysoko i żeby skoczyć do biedronki trzeba trochę zjechać asfaltem i podjechać, ale da się - sprawdzone;) Co jeszcze, pokoje oczywiście z łazienką i TV (nie wiem, czy każdy), czyściutko. Naprawdę za pierwszym razem wybraliśmy to miejsce i nie szukamy nic innego. Jak nie znajdziesz pisz PM, dam maila do Andrzeja.

 

Aha, u mnie w podpisie masz kilka relacji, chyba z 2 lub 3 długich weekendów w Świeradowie, nie tylko Single, ale też trochę jazdy po górach. Może znajdziesz jakieś ciekawe informacje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - Świeradów jest atrakcyjny nie tylko ze względu na single, ale jest tutaj naprawdę wiele różnorodnych tras, nie tylko szutrów na górze :) Jest sporo fajnych technicznych ścieżek, "klasyki enduro", jednak na samej górzej jest jeszcze trochę śniegu, więc ja sobie póki co odpuszczam, ale np. świetny jest trawers ze Stogu do Drwali, widoki niesamowite :-)

 

W niedzielę miałem pojechać na wycieczkę po Izerach zorientować się jak warunki, ale chyba jednak wybiorę single, bo szykuje się duża i konkretna ekipa, o 11 start. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie byłem ostatnio po tych opadach śniegu, ale z tego co słyszałem, to już jest coraz lepiej, a na singlach nie ma w ogóle śniegu. w ostatni weekend było tylko bardzo mokro (czyli błoto), ale z dnia na dzień jest coraz lepiej, bo pogoda jest wyśmienita. Dzisiaj widziałem info od jednego gościa, który właśnie tam jeździł i mówił, że już tylko w niektórych miejscach jest mokro :) Więc można śmiało jechać.

 

Co do gór ogólnie, to w lasach na pewno jeszcze nie wszystko stopniało, ale idzie ku lepszemu.

 

Tutaj mozesz zobaczyć jak to wygląda przy Chatce Górzystów: http://swieradow.pl.hostingasp.pl/

tutaj wioska Jizerka http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=jizerka&ttt=1396456145

a tutaj Stóg: http://skisun.pl/kamery/index?ttt=1396456475

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpowiedzcie proszę. Wybieram się na single w najbliższy czwartek i piątek, ale coś się pogoda kaszani niestety...

Jak wygląda sprawa z poruszaniem się tam po większych deszczach? Da się, czy sobie raczej odpuszczać?

Generalnie wody się nie boję, ale co za dużo to niezdrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czego oczekujesz i na jakich rowerach jedziecie, rozumiem, że jedziecie na cały weekend?

 

Ta trasa nr 13 jest fajna, ale warto zobaczyć też inne miejsca:

- Stóg Izerski i niedaleko czeski szczyt Smrk - z wieżą widokową

- kopalnia kwarcu Stanisław z przepięknymi widokami

- Wysoki Kamień, który jest nieopodal kopalni, najlepsza panorama Szklarskiej Poręby i świetny widok na Karkonosze

- Wysoka Kopa - najwyższy szczyt Gór Izerskich (na trasie na kopalnię) - niesamowity widok, np. na Stóg

 

- Chatka Górzystów i Orle jest w nr 13

 

Warto zobaczyć też tę osadę Jizerka o której piszą, stamtąd można pojechać do Smedavy, następnie zjechać do Hejnic i stamtąd wrócić singletrackami do polskiej granicy

 

Można pojechać do Harrachova szutrami, wyjeżdża się na PKP Harrachov i stamtąd np zobaczyć skocznie narciarskie, a potem wodospad Mumlavy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka na cały dzień :

Swieradów asfaltem 361 do granicy z Czechami,zaraz za przejściem w lewo w las i czerwonym czeskim singlem do asfaltu.Asfaltem do góry,można zboczyć i zachaczyć Hubertkę,jest ciasto,dalej do góry - Tisna,tam prosto do góry i w potem w lewo szutrówką na Smreka.Wysokość nabrana z rana.

Dalej na Stóg przez Łącznik.Ze Stogu dwie opcje - na lenia czerwonym do Drwali,ambitniej czerwonym w dół do Agrafki i asfaltem do Drwali.

Z Drwali do Chatki Górzystów ze 3 warianty wszystkie w dół i asfalt/szuter.

Kawałek za chatką w stronę Orlego niebieskim w lewo ze schodami  do Cichej Równi.Dla ciekawskich pojechać dalej w stronę Orlego i skręcić w prawo do Jizerki (ładnie),wrócić tak samo,albo od razu do Równi przez Orle (średnio nudno).

Z Równi asfaltem do góry do Kopalni Stanisław (widoki) w kopalni w lewo i przez obie Kopy do Sinych Skałek (widoki).

Dalej w dół przez rozdroże pod Kopą,w prawo nowym szutrem dłuuuuugi zjazd do Rozdroża Izerskiego i dalej asfaltem do Świeradowa (w dół).

Można też po kawałku nowego szutru poszukać w lewo i zjechać lasem bezpośrednio do granicy miasta Swieradów.(ciężko trafić jak się sunie 60km/h po szutrze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czego oczekujesz i na jakich rowerach jedziecie, rozumiem, że jedziecie na cały weekend?

Niestety tylko piątek. Wracamy wieczorem do Wro. Mamy tylko dwa miejsca w samochodzie, ale paka na 4-5 rowerów :) Nasze rowery to fulle Lapierra, powinny wystarczyć :) Oczekuję, że pojeździmy trochę powolnym tempem, ale długo. Obawiam się, że trafimy na same nudne szerokie szutry, a ja lubię kręte ścieżki leśne. Jednak same single też mnie nie interesują. Kupię gdzieś na miejscu porządną mapę?

 

 

- Chatka Górzystów i Orle jest w nr 13

To wiem. Myślę, że odbijemy też na Wysoką Kopę.

 

Myślałem, żeby auto zostawić na Polanie Jakuszyckiej, lub na Rozdrożu Izerskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak na fullach to pewnie chcielibyście porządne trasy, to może coś z klasyków z emtb.pl - zjazd czerwonym pieszym ze Świeradowa (dla mnie za trudny), fajny jest trawers od Stogu do Polany Izerskiej, jest też zjazd enduro z Sępiej Góry na przykład.

 

tutaj też fajna trasa -> http://emtb.pl/nowa-stara-trasa/

 

ale nie wiem jak z warunkami, bo od dzisiaj leje deszcz, wypogadzać się będzie dopiero w piątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Źle na pewno nie jest, bo ogólnie jest ciągle sucho. Wczoraj trochę popadało, ale to szybko wsiąka i ogólnie jeździ się super, choć po pętli na pewno rower będzie lekko ubłocony ;)

 

W większości można płacić złotówkami, bo codziennie przyjeżdża tam sporo Polaków, ale warto mieć też korony, choć nie są konieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...