Skocz do zawartości

[Jelenia Góra] i okolice


elkaziorro

Rekomendowane odpowiedzi

Co taka cisza wśród mieszkańców rowerowej stolicy Polski? ;)

Pogoda coraz lepsza, a na drogach jakoś mało rowerzystów. Jeździcie coś?

Witam serdecznie.

Jeżdzimy, ale jeszcze na nartach :)

Najbliższy weekend chyba zapoczątkuje sezon rowerowy gdyż meteorolodzy zapowiadają wiosenną pogodę. Sam wypatruję rowerzystów w naszym regionie jednak nie widzę zbyt wielu. Jeżdżę od 10 st.C w górę. Znajomi jednak nie chą się ruszyć jeśli nie ma 20+ :( .

Na 17-18.03.2011 planuję jakiś wyjazd na rozpoczęcie sezonu, jeszcze nie wiem gdzie, raczej spokojny, niziny jakieś Rudawy, może Sosnówka itp bo w górach jeszcze śnieg i zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda pogoda jest dobra,tylko ubior moze byc nieodpowiedni

 

No właśnie, jak sobie radzicie z ciuchami w niższych temperaturach ? Są odciniki, gdzie pot się leje, ale są też 'zimne' zjazdy. Jadąc rano np. na 30-50 km w Izery też nie do końca wiem jaka pogoda będzie za kilka godzin. Wozicie plecaki czy jakieś spec ubrania macie ?

W JG jest to o tyle istotne, że obecnie (marzec) wokół miasta jest już wiosna a trochę wyżej npm ciągle zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybieram się w góry na dłużej, to zawsze biorę ze sobą mały plecak rowerowy, raz że można tam wsadzić bluzę, dętkę itp, a dwa, że plecak mam z bukłakiem, więc problem picia wysoko w górach odpada.

A w taką pogodę jak mamy obecnie, to zakładam długie spodnie, termoaktywkę z długim rękawem, cienką bluzę rowerową i wiatrówkę. W zupełności wystarcza. Ale raczej nie pcham się w góry, bo tam jeszcze duuużo śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie, jak sobie radzicie z ciuchami w niższych temperaturach ? Są odciniki, gdzie pot się leje, ale są też 'zimne' zjazdy. Jadąc rano np. na 30-50 km w Izery też nie do końca wiem jaka pogoda będzie za kilka godzin. Wozicie plecaki czy jakieś spec ubrania macie ?

W JG jest to o tyle istotne, że obecnie (marzec) wokół miasta jest już wiosna a trochę wyżej npm ciągle zima.

 

Nie wjeżdżam za wysoko jak jestem za lekko ubrany, taki mam sposób ;)

 

I jak tam "majówka" na rowerach? Śmigacie coś? A może jacyś chętni na wspólne kręcenie?

 

Na majówce nic nie jeździłem. Wczoraj pokręciłem kilka podjazdów: http://nagast.bikestats.pl/699934,6-podjazdow-w-Karkonoszach.html

 

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam śmigamy. Na drogach się mijamy więc ruchy są :)

Ostatnio, przecierając szlaki z Goduszyna do Wrzeszczyna trafiłem na świetny, prawie kilometrowy, naturalny singletrack :)http://maps.google.p...174c13735&msa=0

Nikt tej ścieżki raczej nie utrzymuje a daje dużo frajdy :) więc jeśli leżą jakieś gałęzie, ściągnijcie choć jedną z drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie preferuje kierunek Rudawy :)

 

Fakt, w kierunku na Zgorzelec nie ma za bardzo gdzie jeździć, Podobnie na Szklarską. Taki układ szutrówek i bocznych dróg jest, że nie ma jak przejechać. A szosą istna rzeźnia choćby z JG do Piechowic...

W kierunku do Janowic jest dużo lepiej, choć ja osobiście preferuję Izery :)

Małe przewyższenia, mnóstwo tras zgodnych z mapami (zero zarośniętych czy zaoranych dróg), zero wiejskich psów atakujących cokolwiek co się rusza, rześkie powietrze, widoki zapierające dech i takie tam popierdółki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fakt, w kierunku na Zgorzelec nie ma za bardzo gdzie jeździć, Podobnie na Szklarską. Taki układ szutrówek i bocznych dróg jest, że nie ma jak przejechać. A szosą istna rzeźnia choćby z JG do Piechowic...

W kierunku do Janowic jest dużo lepiej, choć ja osobiście preferuję Izery :)

Małe przewyższenia, mnóstwo tras zgodnych z mapami (zero zarośniętych czy zaoranych dróg), zero wiejskich psów atakujących cokolwiek co się rusza, rześkie powietrze, widoki zapierające dech i takie tam popierdółki... :)

Zależy co kto lubi. Wolę asfalt i trasa na szklarską była ciekawa

W przybliżeniu https://maps.google....534c388b37c3bc2

Zna ktoś jeszcze jakieś ciekawe miejsca do jazdy rowerem oraz fotografii w promieniu 40-50 km od jeleniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Wolę asfalt i trasa na szklarską była ciekawa

W przybliżeniu https://maps.google....534c388b37c3bc2

Zna ktoś jeszcze jakieś ciekawe miejsca do jazdy rowerem oraz fotografii w promieniu 40-50 km od jeleniej?

 

Jest kilka ciekawych miejsc, Przesieka, Karpacz, przełęcz Okraj za Kowarami...

Asfalty mają ten plus, że jeśli są na mapie, to są i nigdy nie okazuje się, że droga zarosła albo zaorali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...