Skocz do zawartości

[substancja] Do blokowania gwintów. Szukam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na śrubach w rowerach jest taka niebieska substancja. Już wiem, że przeciwdziała odkręcaniu się ich na wertepach ale chcę ją kupić i nie mogę namierzyć. Jak to się dokładnie nazywa i gdzie to kupić? Proszę o linki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te kleje bezproblemowo można dostać w każdej Castoramie, uwaga: trzeba dobrać wytrzymałość i coś co się zowie trudnoodkęcalnością (z doświadczenia w pracy wiem, że te mozna odkręcić stosując praktycznie tylko palnik :)), średnioodkręcalnością, łatwoodkręcalnością, no i one są produkowane do szeregów rozmiarowch gwintów tj. "szczelin" luzów na gwintach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loctite niebieski do zabezpieczenia przed odkręcaniem a Loctite czerwony do klejenia gwintów na amen. Może są też inne firmy ale do urządzeń górniczych (głównie młyny i taśmociągi) używało się w moim poprzednim zakładzie pracy właśnie Loctite niebieski, może właśnie na markę, ale to na pewno sprawdzony produkt. Dobrze też jest od razu zaopatrzyć się w rozpuszczalnik do tego jak by coś nie poszło po naszej myśli bo śruba będzie do wymiany jak zaschnie klej (istotne przy małych detalach).

 

skręć jeszcze raz MOCNIEJ niż poprzednio.
najlepiej kręcić kluczem dynamometrycznym, bo powyżej pewnej wartości już wcale mocniej się nie przykręca, tylko niszczy się gwint i w rzeczywistości trzyma słabiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze uzywales?

Nie znam sruby, ktorej po aplikacji "czerwonym" nie da sie odkrecic...Kazda sie da, zaznaczam odkrecic.

Problemem jest rozmiar sruby i jej dlugosc, czyli im mniejsza srednica i mniejsza dlugosc sruby, to aplikujesz mniejsza ilosc preparatu i prosto odkrecasz, to nie polega na "zapackaniu" calej sruby...Nie widzialem w rowerze M8x80 czy M10x120, zeby byl problem z odkreceniem.

Problem bedzie i to duzy, nawet bardzo duzy, jak zastosujesz "zielony" czyli do polaczen wspolosiowych. Zakladajac, ze kolega nie chce dawac wiekszej kasy na Loctite'a, Keme, Loxeal'a,Orapi, czy jakakolwiek inna "lepsza" firme, to z powodzeniem zastosuje to http://allegro.pl/klej-anaerobowy-uniwersalny-10g-technicqll-i2303922567.html i rowniez sie nada.

Taka mala rada, nie przejmuj sie, ze pisza "jedyny klej dopuszczajacy male zaolejenie powierzchni" , kazdy to dopusci, ale wytrzymalosc spada drstycznie, wiec odtlusc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze aplikowałem na jeden do dwóch obrotów gwintu na śrubie i wtedy elegancko przy wkręcaniu klej rozprowadza się na całość bez wycieków, Na małych śrubeczka jest właśnie problem z dozowaniem, żeby wszystkiego nie upaprać w okół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blokami to ja mam problem nawet bez kleju. Nie dosc, ze sruby maja plytki otwor, to jeszcze starte i maja niski profil.

Bedzie problem to rozwierc lby wiertlem, blok sciagniesz, a pozostaly gwint z plytki wewnatrz buta wykrecisz czymkolwiek.

IMHO, jakiej jednostki masz "operatorow" w avatarze, bo cos Gromem smierdza :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki będzie odpowiedni do lewego ramienia korby na kwadrat, taki żeby się dało to odkręcić za jakiś czas?

tak jak wyżej gwint loctite , i najlepiej jak byś dosał gdzies kapeczke takiego kleju do łączenia powierzchni petalowych to posmarować kwadrat w suporcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na śrubach w rowerach jest taka niebieska substancja. Już wiem, że przeciwdziała odkręcaniu się ich na wertepach ale chcę ją kupić i nie mogę namierzyć. Jak to się dokładnie nazywa i gdzie to kupić? Proszę o linki. Pozdrawiam

 

 

od biedy można wstawić całość z łącznie z wkręceniem gwintów na zwykłym silikonie ,ja tak robie ,odkręcanie w razie czego idzie dość lekko,a samo za cholere się nie poluzuje

 

Ale nie polecam tego z suportem i wszedzie tam gdzie jest gwint o dużej powierzchni,hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...