Skocz do zawartości

[napęd] Koszt całkowitej zmiany napędu


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Ile może wynieść koszt zmiany napędu w rowerze 8-śmio biegowym na napęd 9-cio biegowy?

Będzie to rower Unibike Evolution model na rok 2006 (nie ma go jeszcze w sprzedaży).

Co musiał bym zmienić aby zrobić to jak najlepiej i jak najtaniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec:

przerzutka tylnia minimum Deore: 70zł

kaseta: tez z Shimano minimum Deore 76zł

łańuch nie wiem ile, ale cos koło 50zł

manetki np.Deore cos koło 100zł

p[otem jeszcze sa jakies tam mity ze korba i przerzutka przód pod 9-cio rzedowy naped, ale mi sie wydaje ze to bzdury

wiec tak jaktaniej wychodzi 300zł, ale to pewnie by trzeba lepsza przerzutke kupic, np. XT za 115zł i łańcuch jakis lepszy

a po co chcesz zmieniac na 9-cio rzedowy naped, to jest podobno mniej trwałem i droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a moze, ale to czemu pisze, ze Alivio jest na 8 rzedów a np. XT na 8,9 i jeszcze nie widziałem roweru który ma 9 rzedowa kasete i cos ponizej Deore z tyłu, ale moze mało jeszcze widziałem :blink:

no ale moze masz racje ze sie da jakos wyregulowac, bo kaseta 9 ma mniejszy odstep miedzy zebatkami to moze sie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może wynieść koszt zmiany napędu w rowerze 8-śmio biegowym na napęd 9-cio biegowy?

Będzie to rower Unibike Evolution model na rok 2006 (nie ma go jeszcze w sprzedaży).

Co musiał bym zmienić aby zrobić to jak najlepiej i jak najtaniej?

 

To nie jest dobry pomysl :( PO co zmieniac cos co jest calkowicie nowe ??!!

Zreszta w Evo naped jest calkiem niezly ( z tego co pisales Alivio ) . Odkladaj sobie kase i jak ten Ci sie zuzyje za jakies 2 lata ( zalezy ile jezdzisz ) wtedy wymienisz na cos wyzszej klasy ;)

 

Ogolnie pomysl nieciekawy :blink:

 

p[otem jeszcze sa jakies tam mity ze korba i przerzutka przód pod 9-cio rzedowy naped, ale mi sie wydaje ze to bzdury

 

hmm niektore przerzutki przednie nie obsluguja 9tek , dlatego ze sa dedykowane dla napedów 7-8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaseta 9-tka nie jest szersza od 8-ki tylko ma mniejsze odstępy między zębatkami. A co do przerzutki przedniej to z dedykowana pod 9 chyba można mieć problem z wyregulowaniem stosując łańcuch na 8 rzędów (węższa prowadnica) ale nie jestem pewien :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę to zmienić na przyszły sezon i nie wiem czy to będzie się opłacało.

 

Może to ocieranie to powód niedopasowanej ramy? Czy rama może mieć coś z tym wspólnego?

a z rama to raczej nie ma nic wspolnego, mi sie wydaje ze odpowiednio wyregulowac i bedzie działało dobrze, bo przeciez łanuch na 9 jest wezszy, wiec niby czemu miałby ocierac o przerzutke :)

ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może jeszcze ja dorzucę swe wywody...

Przerzutki czy to przednie czy tylne można spokojnie stosować do napędów 8 jak i 9-biegowych (problemy mogą być jedynie w przypadku przedniej X-gen - ona rzeczywiście ma wąską prowadnicę i może obcierać przy łańcuchu od ósemek).

Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby łańcuch i kaseta były z tej samej grupy, tzn jak kaseta 8-rzędowa to i łańcuch do takowej (no i rzecz jasna manetki :D ).

Jeżeli zaś chodzi o przeznaczenie komponentów podawane przez producentów to raczej jest to "sugestia" niż wymóg. Alivio spokojnie pociągnie przy kasecie 9-rzędowej.

 

A co do koncepcji zmiany nowego napędu to rzeczywiście bez sensu. No chyba że nie masz co z kasą zrobić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam jedno pytanie,

 

mam zamiar zmienić manetki, aktualnie posiadam alivio na 8rzędów.

W tej chwili praktycznie niema żadnych manetek pod 8 rzędów z wyższych grup shimano. Na allegro są xt ale cena ich jest powalająca (troszke mniej niz 300).

Mam takie pytanie: nowe manetki lx można kupić za już ok 120zł , ale są one na 9 rzedowa kasete,

Czy można takiej manetki uzywać z 8 żebatkami z tyłu a 9 bieg w manetce byłby"pusty" , bo mam takie przeczucie że niebędzie to dobrze działało bo manetka"9" ciągnie mniej linki na każdy bieg?????

 

jest w stanie ktoś udzielić odpowiedzi???

 

 

przepraszam autora tematu za podpięcie się z moim pytaniem, ale widze że trwa tu dyskusja o kompatybilności sprzętu pod 8i9 biegów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Będzie dokładnie tak jak napisałeś "bo mam takie przeczucie że niebędzie to dobrze działało bo manetka"9" ciągnie mniej linki na każdy bieg?????".

Więc jeżeli chcesz wymienić to pozostaje Ci Alivio albo Sram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... nie widziałem roweru który ma 9 rzedowa kasete i cos ponizej Deore z tyłu, ale moze mało jeszcze widziałem :)

A no mało widziałeś :)

Ja zimą w zeszłym roku jeżździłemze Sramem 4 z tyłu jest na 7/8 b (działało bez problemów)

kolega awaryjnie zamonrował (sahs plazma miał być docelowo) alivio do kaserty XTR na 9 b (tu były problemy :rolleyes: , doszliśmy do wniosku, że winny jest luz na kólkach pantografu ) przerzutka działała z ty że biegi wchodziły że tak powiem jakoś tak dziwnie :P raz od razu raz z duuuuuzyyym opóźnieniem

Imho alivio jest super do 8 biegowych napędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zadam pytanie w inną strone ;)

Co jak zamontuje 9 biegowego LX'a do 8 biegowej manetki alivio?

Chodzi o to że mam 8 biegowy napęd ale z tyłu Acera już wysiada, więc pomyślałem że kupie sobie LX. Lecz z tego co widze jest tylko na 9 biegów. Więc pytam czy będzie się gryzło ? Gdzieś czytałem że LX RD-M570 jest kompatybilne także z 7 i 8-biegowymi kasetami, ale chce się upewnić :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...