Skocz do zawartości

[suport H2]Token opinie


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Przewijały się tu również propozycje Accenta. Ten suport ma równie kiepskie uszczelnienie. Ja swój załatwiłem bardzo szybko, wystarczył jeden błotny maraton, a później spłukanie myjką i wsadzenie do samochodu. Następnego dnia korba stanęła w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do mojej korby Aerozine rzeczywiście tak jak mówił Tobo miski Tokena wchodzą strasznie ciężko, oś w ogóle w nich jest nieruchoma. W łożyskach Shimano Deore wszystko jest ok, na oko porównałem również suporty Deore i XT - na oko niczym się nie różnią, poza lepszym uszczelnieniem na korzyść XT. Dla mnie na chwilę obecną chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup Deore za 45 zł i ew wymiany łożysk albo całego zestawu - gdyż cena nie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na niczym.

A kupując "wypasiony" suport xtr dostałem chrobot od nowości gratis :)

 

Pod zewnętrznym plastikiem znajduje się łozysko posiadające metalowo-gumową pokrywkę, która nie jest nawet typową pokrywką łożyska 2rs - ta nie jest wciśnięta między wewnętrzny a zewnętrzny pierścień łożyska tylko kryje je powierzchniowo uszczelniając swoją krawędzią wewnętrzną powierzchnię miski.

 

Żeby dać shimanowskiemu suportowi szansę na ciut dłuższe życie można:

- ściągnąć plastik w nowym wkładzie, podnieść pokrywę uszczelniającą, dorzucić smaru, zamknąć. To trochę ograniczy dostawanie się tam wody.

- przy uzywanym wkładzie zrobić okresową inspekcję; zdemontować korbę, ściągnąć plastik i pokrywę i zobaczyć stan smaru plus obadać jak lekko kręcą się łożyska. Jeśli smar jest brudny i/albo łożyska za lekko się kręcą to wymyć rozpuszczalnikiem resztę smaru, wypłukać i przedmuchać powietrzem tak by usunąć resztki rozpuszczalnika/smaru. Wcisnąc nowy smar i poskładać. Jeśli łożyska obracały się bez wyczuwalnego chrobotania lub "drapania" to jeszcze mają szansę pożyć.

Wspomniany accent - miałem pierwszą wersję - nawet nie potrzebował wody ani maratonów - lewe łożysko (ono częściej obrywa niż prawe, mam dużo prawych misek w idealnym stanie) zaczęło tykać bardzo szybko.

Miałem jeszcze wspomnianego tokena, z ciasnym plastikiem który uległ zniszczeniu przy montażu korby i aerozine ceramicznego który też szurał po stosunkowo nieduzym przebiegu.

Jeszcze nie trafiłem na dobry jakościowo wkład typu ht2.

 

Jeśli ktoś ma dostęp do narzędzi i możliwość szybkiej wymiany wkładu to wg mnie i tak łatwiej kupować tanie ht2 shimano i wymieniać niż kupić jeden drogi wkład wysokiej klasy, wielokrotnie droższy (ok 10 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według sprzedawcy suport Xt i Deore różni się właśnie uszczelnieniem, ja sam go nie rozbierałem więc nie wiem, ale skoro serwisant w sklepie Twomark mówi że różnią się to zapewne musi coś być na rzeczy. Całkiem możliwe że jest tak jak mówi Tobo, a że zwykle prawda leży po środku więc pewnie jakieś różnice są w końcu suport XT jest raz droższy od Deore. Ja sam do swojej korby zakupiłem najtańszy suport Deore, bo w sumie jeżeli H2 tak szybko padają to nie ma co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre doświadczenia już dawno temu nauczyły mnie sceptycyzmu wobec opinii sprzedawców ;)

Poza tym, nie wiedziałem jaka jest różnica w uszczelnieniu między XT a Deore (bo Deore nie miałem), ale wiem, że nie ma jej między XTR a XT. Także wniosek łatwo sobie wyciągnąć.

 

P.s. Różnica między tymi suportami to prawdopodobnie jakość łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prawda jest taka:)

50% jakosc uszczelnienia

30% jakosc lozysk

20% sposób uzytkowania

 

Jak dla mnie do suportu H2 trzeba by wladowac wieksze lozyska z wiekszymi kulkami;)

Co do samej idei to nie da sie super uszczelnic wkladu.Tak i owak jak jest dobrze uszczeliony to i tak dostanie luzy przy 5-7kkm.Wiec sredniej jakosci suprte niezle uszczelniony powinien zaltwic sprawe+wymienianie lozysk co jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma dostęp do narzędzi i możliwość szybkiej wymiany wkładu to wg mnie i tak łatwiej kupować tanie ht2 shimano i wymieniać niż kupić jeden drogi wkład wysokiej klasy, wielokrotnie droższy (ok 10 razy)

 

Właśnie z tymi narzędziami jest problem:) Miski szitmano są tak skonstruowane, że nie ma jak przyłożyć narzędzia w celu wybicia łożysk. Natomiast w zamienniku accenta łożyska od środka tworzą widoczny rant z miską - można wybijać za pomocą rurki dociętej w hipermarkecie o średnicy 26mm. Nie trzeba w nich dotaczać plastikowych osłon i niczego innego przerabiać. Najlepszym rozwiązaniem przy kupnie nowego zestawu HT II jest sprzedaż oryginalnych misek i jednoczesny zakup takiego łatwego w wymianie łożysk zamiennika.

Zajeździłem 2 suporty szitmanowskie w ciągu ostatniego roku. Teraz założyłem accenta. Nie spodziewam się po nim długowieczności w działaniu na oryginalnych łożyskach. Świadomość ewentualnej możliwości bezproblemowej wymiany łożysk jest najważniejsza. O przebiegu accenta będę informował w ciągu sezonu:)

 

Swoją drogą na najtańszym suporcie ( kwadrat ) przejeździłem 2 sezony w ciężkim terenie. Był katowany błotem i karcherem ile wlezie. Nic mu nigdy nie dolegało. Taki nowy kosztuje pewnie ze 20-30 zł. Leży teraz wykręcony w piwnicy i się ze mnie śmieje:)

 

W XXI w na własną prośbę i za własne setki zł wywalanych dosłownie w błoto muszę kombinować jak koń pod górę z jakimiś miskami HTII - niebywałe. O ile same korby są fajne: lekkie i sztywne a ich koronki trwałe ( 8700 km przejechane w zeszłym sezonie) to ich suport jest największym gównem jakie miałem kiedykolwiek wsadzone do roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo rozwiazanie(H2) nie jest zle:) nawet lozyska maja wieksze kulki niz np truvative isis :),tylko problem jest jeden dzialaja inne sily niz te wkrecone w mufe(kwadrat,octalin,isis itp) beda padac jak muchy jak sie niezalozy lozysk stozkowych, ktore nie sa chronione uszczelkami i tak w kolo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...