Skocz do zawartości

[suport H2]Token opinie


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Zacytuję mój komunikator :) :

 

Witam mam pytanie podobno uzywales suportu tokena uwazasz ze wartosie w to pchac czy wybrac cos innego,pozdrawiam

 

Cześć.

 

To było daawno temu (ze 3 lata chyba :) ), ale z tego co pamiętam, Token Ex877 tym się różnił od HT II Shimano, że były problemy z włożeniem osi korby (trzeba było przytrzymywać plastikową osłonkę z drugiej miski), w łożyskach było trochę mniej smaru, więc od początku kręciły się lżej, i miały też uszczelkę od zewnętrznej strony (a nie tylko od wewnętrznej - poroniony pomysł w oryginalnym HTII :) ).

Problemów nie sprawił, nie zdążył - razem z korbą sprzedałem go po jakichś 7 mies.

 

Moim zdaniem ten suport: Zewnętrzne Łożyska BB-05-XC-73/68 Czarne jest o tyle lepszy od Tokena, że plastikowa osłonka jest "zawinięta" do miski, więc uszczelnienie trochę lepsze, no i ma podkładki dystansowe pozwalające dopasować dokładnie suport do mufy.

Druga możliwość to suport Deore i wymiana co jakiś czas :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie wszystko przydaje ;),

ja modelTK877EX wyrwalem za 60zl z przesylka wiec cena porownywalna z deore ,wydaje sie ten model jest o niebo lepszy:

http://allegro.pl/token-suport-mtb-tk887trb-i2110812370.html o niebo lepsza tez cena ;/.

Podobno te skosne waleczkowe lozyska(widoczne na zdjeciu) sa do dostania w sklepie z lozyskami,tak mnie chociazby sprzedawca zapewnial,ale jakos w to watpie!!!

Duzo dobrego slyszalem o Accentach.

Ja wybralem tokena jedynie bo cena dobra byla i lepiej sie kreci od deore TOKENăŽTK877EX MTB - YouTube i tak nastawilem sie na wymiane lozysk w tym wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony niby wynalazek ale uzywa lozysk SKFco by koszt takiego jednego w sklepie 70zl.No i wychodzi jedna zasadnicza prawda o wszystkich suportach zewnetrznych uszczelnienie!!!!

Co by tam zloto wpychac bez odpowiednie osnlony i tak lipa :woot: .Chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie ze swiezego jeszcze suportu Tokena wydlubac SKF wrzucic do accenta czy FSA i mysle ze do 10kkm mozna dobic.Co do lozysk SKF to slyszalem ze sa rozne gatunki produkcji Wlochy/Francja,jezeli SKF pochodzi z Tajwanu to moze byc ciekawie :teehee: ,ale watpie ze SKF pozwolilo sobie na taka lipe.

Generalnie jak szybko padnie wynalazek:) to chyba sobie zrobie eksperyment powiekszajac gniazdo o 0,5mm na okregu zeby stozkowe lozysko tam weszlo,zobaczymy jak /co wyjdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerozine, ze względu na osłonkę trochę chroniącą przed błotem.

Na razie nie widziałem dużo lepiej uszczelnionego od innych suportu, a co do łożysk, to myślę, że mamy też dobre polskie łożyska. Nie wiem dlaczego np Accent czy FSA miałoby być lepiej uszczelnione, ale chętnie bym się dowiedział.

 

Łożyska w Shimano też możesz wymienić na podwójnie uszczelnione, ale mają 5mm, więc musiałbyś dociąć osłonkę do 6mm łożyska standardowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dokonca mamy polskie lozyska o tych wymiarach ale moze sie myle :thumbsup: z tego co kiedyś czytałem FŁT Kraśnik (chyba juz nie w Polskich rekach ;))nie robi łozysk 61805/61805.Zeby niezaogniac tematu lozyska 2RS sa tak samo uszczelniane czy to SKF,FAG,Timken,CX cz KG->Chiny,czy enduro.Generalnie chodzi o ta oslonke+pierscien gumowy (pomiedzy lozyskiem a miska niedokonca to widac)tutaj kilka zdjec https://picasaweb.google.com/103875170043673545282/6Lutego2012#5706018411342112578 ,co niedokoca rozwiazuje sprawe uszczelnienia.Ale o samych lozyskach mozna by ksiazke napisac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak FSA

ale spokojnie uszczelnienie jest minimalnie lepsze ale szalu nie ma :thumbsup: przy 5kkm lozyska zaczely szumiec /lekki luz. Wydlubac pierscien redukcyjny tez nie jest proste na zdjeciu widac jakie sa efekty podwazania nozem do papieru :whistling: ale nic to generalnie na pierscieniu jest gumowy pierscien ktory poprawia sytuacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobry ht2 to kup hope lub chrisa kinga. Te komponenty mają opinie trwałych, szczególnie ck. Krotność ceny ale też związana z tym bezproblemowość. W opisie suportu ck podana jest informacja, że za pomocą portów można podmieniać smar w łożyskach - gęsty do jazdy codziennej i rzadszy do jazdy wyścigowej, gdy liczy się bardziej lekkość kręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mam okazję kupić czarnego Tokena za 60 zł więc myślę że warto

jak chcesz inne kolory to rodex mial tego na peczki ;),generalnie serwis maja do d....,ale czesci mozna kupic :woot:.Tak jak kolega wyzej pisal przy Twoje korbie uderzalbym w accenta.A co ze starym suportem ktory miales?nie da sie zreanimowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bo go nie mam ;), korbę zakupiłem tydzień temu, przedtem miałem zwykły kompaktowy suport Octalink i też inną korbę. Hmm, skoro z Tokenem będzie ciężko to może standardowe Shimano?, Accenty podobno są słabej jakości - taką opinie wygłosił mój znajomy ze sklepu rowerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy chwali swoje:)->sprzedawca

shmano ->musisz pomyslec ze w czasie wymiany lozysk bedziesz musial troche przerobic nakladke redukcyjna,podobno od slx wrzucaja cos lepszego,zwykle deore to wielka loteria:)

accent,token bardziej rozwojowe;)

jak nie token i accent ,to moze cos neco ;)

albo zostan przy oryginale i po klopocie @

kosa23 byl szybszy :)

 

Wkład Suportu MTB BB Aerozine !!! NAJTANIEJ!!! (2060442954) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jak aeorizne ma takie uszczelnienia to sie nie ma co zastanawiac przy takiej cenie(niestety tez nie zyja dlugo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle deore to wielka loteria

racja, ale jak ktoś ma odrobinę zdolności manualnych po zajeżdżeniu oryginalnych łożysk, za 10zł może go zregenerować.Jeśli nie uszkodzimy plastyków podczas zdejmowania wystarczy je odrobinę podtoczyć i już bez przeszkód możemy zmieniać łożyska.W tej chwili ten suport można kupić już za 45zł, więc po co dokładać do co może będzie odrobinę trwalsze, ale i tak po pewnym czasie zmienimy łożyska.W sumie kupując nowy suport wychodziłem z założenia, że kupuję jak najtańszy, aby mieć dobre plastyki, które połamałem wcześniej, z powodu nieumiejętnego zdejmowania.I co sprawdziło się.Moja rada kupuj deorke, po 2-3 tys i tak zmienisz łożyska, a plastyki, które po podtoczeniu na tokarce nie różnią się od innych nie są warte kilkudziesięciu złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastików nie da się uszkodzić jeśli ściąga się je podważając płaskim cienkim śrubokrętem od wewnątrz od strony do środka ramy. Wpychamy śrubokręt pod kołnierz, dopychamy do czoła plastku i robimy pół obwodu. Plastik w najgorszym przypadku lekko się podegnie w miejscu wsadzenia śrubokrętu.

Rozmontowałem tak dziesiątki suportów shimano, bez strat w plastikach.

Próba podsadzenia plastiku z zewnętrznej strony kończy się często pęknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...