Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie Altus jest na 7/8 przełożeń więc 9 też powinien obsłużyć, chyba, że to jakiś starszy model wtedy niekoniecznie. Pytanie raczej czy nie ma już luzów, które przy kasecie 9 będą relatywnie większe niż przy 7 (mniejsze odstępy między koronkami) i czy będzie ładnie zmieniał biegi. Jeśli jesteś pewny zmiany na 9 to zmieniaj kasetę i manetki, a przerzutkę dopiero gdy okaże się, że ta nie działa zadowalająco.

 

Zależy jak duża pojemność kasety. Przy 11-32/34 może być problem bo w przerzutkach 8speed zębatki mają 13-15 ząbków. Prawdopodobnie będzie trzeba wymienić na 11T (koszt jakieś 10zł) żeby odległość zębatek przerzutki od kasety nie była zbyt mała.

Ale po co? Przerzutka przeznaczona do kaset 8sp działa z taką kasetą znakomicie, a kasety takie też były w wersjach 11-32 i 11-34. Od regulacji odległości przerzutki od kasety jest odpowiednia śrubka, a nie zestawy kółek w różnych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Altus jest na 7/8 przełożeń więc 9 też powinien obsłużyć, chyba, że to jakiś starszy model wtedy niekoniecznie. Pytanie raczej czy nie ma już luzów, które przy kasecie 9 będą relatywnie większe niż przy 7 (mniejsze odstępy między koronkami) i czy będzie ładnie zmieniał biegi. Jeśli jesteś pewny zmiany na 9 to zmieniaj kasetę i manetki, a przerzutkę dopiero gdy okaże się, że ta nie działa zadowalająco.

 

 

Ale po co? Przerzutka przeznaczona do kaset 8sp działa z taką kasetą znakomicie, a kasety takie też były w wersjach 11-32 i 11-34. Od regulacji odległości przerzutki od kasety jest odpowiednia śrubka, a nie zestawy kółek w różnych rozmiarach.

 

Manetki na 9 już mam, kwestia wymiany "koła" obsługującego "9" i korby, tylko zastanawiająca dla mnie była kwestia przerzutki tylnej. Luzów raczej nie posiada, po zdemontowaniu i przeczyszczeniu przerzutki wszystko się trzyma odpowiednio. Doczytałem się, że może być także problem z przednią przerzutką, mam starszy model alivio, i znów pytanie zagadka, czy da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napęd xt - przerzutki przód i tył. Tyl jest shadow, a kaseta i manetki tez xt na 8. Korba to deore z łożyskami zewnętrznymi. Korba i przerzutki są teoretycznie na 9 ale działa wszystko pięknie. Łańcuch mam na 8 i drugi na 9 i nie ma to najmniejszego znaczenia. Wszystko śmiga pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Ale po co? Przerzutka przeznaczona do kaset 8sp działa z taką kasetą znakomicie, a kasety takie też były w wersjach 11-32 i 11-34. Od regulacji odległości przerzutki od kasety jest odpowiednia śrubka, a nie zestawy kółek w różnych rozmiarach.

Spytaj się fachowców z Shimano czemu stosują inne rozmiary zębatek dla danej ilości przełożeń. Sam tego nie rozumiem czemu. W końcu SRAM czegoś takiego nie robi (nie spotkałem się z podobnymi konstrukcjami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :) Jaki łańcuch będzie odpowiedni do kasety SLX CS-HG80? Kupuję łańcuch i kasetę, korbę mam SLX.

Ewentualnie jaka jest generalna zasada?

1. łańcuch i kaseta z tej samej grupy

2. łańcuch twardszy

3. kaseta twardsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :) Jaki łańcuch będzie odpowiedni do kasety SLX CS-HG80? Kupuję łańcuch i kasetę, korbę mam SLX.

Ewentualnie jaka jest generalna zasada?

1. łańcuch i kaseta z tej samej grupy

2. łańcuch twardszy

3. kaseta twardsza

HG73. Można go dostać za jakieś 55-60zł, ma najlepszy stosunek wytrzymałości do ceny. Stosując smar typu Finish Teflon+ i dbając o czystość napędu można się długo cieszyć z zakupu.

 

Generalna zasada, o którą pytasz to totalna bzdura powielana przez ludzi, którzy tak naprawdę nie wiedzą wiele w temacie. Ogólna zasada jest taka aby kupować sprzęt o jak najlepszym stosunku jakość/cena do potrzeb. komuś wystarczy Deore, innemu SLX czy XT. Od grupy SLX wzwyż różnice są właściwie głównie wagowe.

 

Łańcuch natomiast powinien być zawsze dobry, czysty, odpowiednio zakonserwowany i odpowiednio często wymieniany na nowy lub rotacyjnie zmieniany z kilkoma innymi. To gwarantuje maksymalnie długie cieszenie się poprawną pracą napędu i minimalizację zużycia zębatek. Kupowanie kiepskiego łańcucha zniszczy każdy napęd bez względu na to czy będzie to Alivio czy XTR.

 

Na marginesie: przymiar do łańcucha można kupić już za 8zł i dzięki temu nigdy nie przegapić momentu wymiany.

 

Ciekawostka: stosując rotacyjne zmiany łańcucha przejechałem na kasecie CS-M900 z korbą Firex Team 74tyś km. Dopiero po takim przebiegu założenie nowego łańcucha stało się problemem i czeka mnie wymiana. Zużyłem 22 łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby kiepski lancuch byl odpowiednio czesto zmieniany? to jak moze zniszczyc naped?

Nie zniszczy ale jaki sens jest kupować kiepski łańcuch często i wydać najprawdopodobniej to samo. Takie HG-73 kosztuje koło 55-60zł, więc nie jest to astronomiczna suma. HG-53 jest niewiele tańszy bo koło 45zł. Tak więc jak tani musiałby być ten "kiepski" łańcuch żeby się opłacało? Jakiś noname? Najtańszy KMC? Obawiam się, że takie cudo napędu co prawda nie zniszczy ale kultura pracy napędu ucierpi, będzie więcej zabawy w wymiany, sprawdzanie a oszczędność znikoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniszczy ale jaki sens jest kupować kiepski łańcuch często i wydać najprawdopodobniej to samo. Takie HG-73 kosztuje koło 55-60zł, więc nie jest to astronomiczna suma. HG-53 jest niewiele tańszy bo koło 45zł. Tak więc jak tani musiałby być ten "kiepski" łańcuch żeby się opłacało? Jakiś noname? Najtańszy KMC? Obawiam się, że takie cudo napędu co prawda nie zniszczy ale kultura pracy napędu ucierpi, będzie więcej zabawy w wymiany, sprawdzanie a oszczędność znikoma...

 

co do kultury pracy taniego łancucha masz racje moze byc roznie, najtanszy łancuch jaki znam to accenta za 13 zł

bardzo nie lubie czyscic łancucha, jak obecny sie rozciagnie to kupie wlasnie wspomnianego accenta i zobacze ile wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam przerzutki SHIMANO RD-M410 (Alivio),manetki natomiast Acera - Czy jest sens zmiany manetek na Alivio 9rz.i czy to będzie współgrało z przerzutką 8rz?

 

Panowie mam przerzutki SHIMANO RD-M410 (Alivio),manetki natomiast Acera - Czy jest sens zmiany manetek na Alivio 9rz.i czy to będzie współgrało z przerzutką 8rz?

 

 

Sorka mam manetki ST-EF56 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz 9-cio rzędowej kaset to nie ma sensu. Sens jest jeśli masz taką kasetę a w najbliższym czasie masz zamiar wymienić i przerzutkę na tą "bardziej kompatybilną".

Alivio M410 z 9-cio rzędową kasetą oczywiście chodzi ale z tą z małą rozpiętością 11-28. Podejrzewam jednak że wszystko to kwestia regulacji.

 

IMHO konwersję z 8rz do 9rz zaczyna się do kupna tylnej przerzutki a nie od manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz 9-cio rzędowej kaset to nie ma sensu. Sens jest jeśli masz taką kasetę a w najbliższym czasie masz zamiar wymienić i przerzutkę na tą "bardziej kompatybilną".

Alivio M410 z 9-cio rzędową kasetą oczywiście chodzi ale z tą z małą rozpiętością 11-28. Podejrzewam jednak że wszystko to kwestia regulacji.

 

IMHO konwersję z 8rz do 9rz zaczyna się do kupna tylnej przerzutki a nie od manetki.

 

Głównie chodzi mi o ilość miejsca na kierownicy. Ta manetka do najmniejszych nie należy niestety.

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alivio M410 z 9-cio rzędową kasetą oczywiście chodzi ale z tą z małą rozpiętością 11-28. Podejrzewam jednak że wszystko to kwestia regulacji. IMHO konwersję z 8rz do 9rz zaczyna się do kupna tylnej przerzutki a nie od manetki.

Skąd Ty bierzesz takie teorie? Ta przerzutka działa także z większymi kasetami 11-32 czy to 8 czy 9 rzędowymi. Z 9 może być ewentualnie problem gorszej precyzji jeśli jest już mocno zużyta.

I przejście na 9 zaczyna się właśnie od wymiany manetki i kasety (za jednym zamachem). Przerzutka może poczekać, a jeśli będzie dobrze działać to może zostać na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przejście na 9 zaczyna się właśnie od wymiany manetki i kasety (za jednym zamachem). Przerzutka może poczekać, a jeśli będzie dobrze działać to może zostać na długo.

Zaczyna się pod przerzutki z prostej przyczyny. Do kasety 11-34 będzie potrzebny dłuższy łańcuch (116 ogniw). Używając przerzutki do ósemki może ci braknąć długości wózka do napięcia łańcucha. Można oczywiście podciągnąć śrubką ale ile? Nawet nie długość jednego ognia. Ujęcie ogniw też nie jest dobrym rozwianiem. Tak czy tak używając przerzutki 8speed użytkownik narażony jest na to że z obiegu wypadnie parę przełożeń.

 

Skąd Ty bierzesz takie teorie? Ta przerzutka działa także z większymi kasetami 11-32 czy to 8 czy 9 rzędowymi. Z 9 może być ewentualnie problem gorszej precyzji jeśli jest już mocno zużyta.

Czy nie napisałem że to może być kwestią regulacji? Z moją racją jest tak że mogę się mylić. Nie neguję tego zę tak może ale widzę że są osobnicy którzy mają najza######istszą rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANDRIUBIKER

konwersje z 8 na 9 , to zaczyna sie od zmiany kasety, potem manetki ( a wlasciwie te dwa komponenty jednoczesnie) , nastepnie lancuch i przednia przerzutka, a w tylnej przerzutce wystarczy zmienic rolki prowadnika na te z mniejsza szerokoscia czyli 11z, co do zbyt krotkiego lancucha, ten problem odpada, bo lancuch na 9 rzedow i tak trzeba kupic nowy, wiec sie go wyreguluje na tyle ile potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zbyt krotkiego lancucha, ten problem odpada, bo lancuch na 9 rzedow i tak trzeba kupic nowy, wiec sie go wyreguluje na tyle ile potrzeba

A kto tu pisał o zbyt krótkim łańcuchu? Ja pisałem o dłuższym. Jeśli go chciałbyś skrócić to musisz się liczyć że odpadnie przełożenie np. 44/34. Na szczęście zamiast tego można użyć miększego 32/26 (bardzie podobne do 44/34 jest 32/24 ale ani kaseta 11-34 ani 11-32 go nie posiada). Identyczne przełożenie co 44/34 to 22/17 ale przy długim łańcuchu na średnim wózku go nie wykonasz. Zmiana zębatek wózka na mniejsze jeszcze pogłębi problem z długością łańcucha.

 

To jest właśnie powód dla którego uważam że najlepiej przerzutka 8speed będzie współgrała za kasetą 11-28. Co prawda zmusi posiadacza do częstszego korzystania z przedniej przerzutki ale ponieważ wartości przełożeń się powtarzają to w praktyce nic nie traci na korzystaniu z takiej kasety. Wystarczy wziąć kalkulator i wykonać trochę obliczeń by wiedzieć jakie przełożenia są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voytec strasznie mieszasz, jesli przechodzi sie z 8 na 9 to zmienia sie kasete i lancuch i manetke na 9! przerzutka przednia, tylnia czy korba to juz zmiana drugoplanowa, a łancuch nowy jest z reguly zawsze dluzszy i o ile go skrocic to juz zalezy od zestopniowania kasety korby i dlugosci wozka w przerzutce koelk w przerzutce jak i jej budowy, wiec nie wiem z kad wiesz ile masz juz skrocic :)

Chyba pracujesz w jakims kslepie rowerowym bo umiesz sprzedawac dodatkowe komponenty

 

Mi np z kaseta 8rz 11-30 dziala przerzutka tourney i co tez mam zmienic bo jest dedykowana do napedow 6-7 biegowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się pod przerzutki z prostej przyczyny. Do kasety 11-34 będzie potrzebny dłuższy łańcuch (116 ogniw). Używając przerzutki do ósemki może ci braknąć długości wózka do napięcia łańcucha.

 

Skąd ta teoria, że przerzutki do ósemki mają krótsze wózki, niż te do dziewiątki? :)

Już 7-rzędowe kasety występowały w wersji MegaRange (największa koronka 34) i nie było problemów z działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przerzutka, o którą pytano, obłsuguje największą koronkę 34...

 

Czy nie napisałem że to może być kwestią regulacji? Z moją racją jest tak że mogę się mylić. Nie neguję tego zę tak może ale widzę że są osobnicy którzy mają najza######istszą rację.

Wystarczyłoby żebyś przed napisaniem zastanowił się czy rzeczywiście to co piszesz ma sens...

 

To jest właśnie powód dla którego uważam że najlepiej przerzutka 8speed będzie współgrała za kasetą 11-28.

Przerzutki 8speed świetnie współgrają z kasetami 11-28, 11-32, 11-34 czy jaką tam sobie włożysz, wystarczy, że nie przekroczysz maksymalnej wielkości zębatki 34t...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! W końcu po specjalnym pisaniu steku bzdur człowiek którego po jego pierwszym napotkanym poście (odpisanym na moją wypowiedź) uznałem za zarozumiałego buca się odezwał. Sorry ale nie trawię ludzi którzy na moje błędy odpowiadają kompletnymi bzdurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...