Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na szybko bo trochę zgłupiłem w temacie napędów.

Mam z przodu korbę Shimano Deore FC-M590 (2011) i na tył planuję wrzucić kasetę Shimano 10s jakiegoś SLXa albo Deore w Dyna-Sys. Czy dla "węższego" łańcucha muszę coś kombinować z korbą czy pójdzie z tym co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rozpada(właściwie rozpadła) mi się kaseta, obecnie Shimano Altus HG30 (11-32T) - ośmiorzędowa myślałem nad wymianą jej na dziewięciorzędową. Jest jakaś szansa że przy obecnym łańcuchu (Shimano HG40), tylnej przerzutce (Alivio M410) i manetkach (Altus EF-60) na jakotaką kompatybilność? Cóż musiałbym wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Kasetę, bo chcesz przejść na 9spd.

Łańcuch, bo ósemkowy się nie zmieści z powodu mniejszych odległości miedzy trybami w kasecie 9spd.

Manetki, bo w 9spd są inne proporcje linki niż w 8spd. Oczywiście dotyczy to przerzutki tylnej i przód może zostać bez zmian.

 

IMHO obecnie za zmianą na 9spd przemawia większa dostępność części a nie jakieś górnolotne wyższości nad napędem 8spd. Przynajmniej jeśli chodzi o rekreacyjną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Łańcuch, bo ósemkowy się nie zmieści z powodu mniejszych odległości miedzy trybami w kasecie 9spd.

Łańcuch 8 rzędowy dobrze pracuje z napędem 9 rzędowym. Jest to juz wielokrotnie przerabiane przeze mnie. Analizując różnice miedzy szerokością 9s a 10s, 8 rzędowy lancuch powinien również pracować z napędem 10 rzędowym ale to juz na pograniczu. Tego jednak nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kombinowac z korbą, jedynie może ulec lekkiemu pogorszeniu płynność zmiany biegów. Ogólnie rzecz ujmując zestaw będzie działał.

Dzięki, przetestuję i dam znać :) też tak myślałem ale wolałem się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początku chciałbym się wszystkich przywitać.

 

Pozwoliłem sobie napisać tutaj, ponieważ mój problem jest bardzo mocno związany z tematem. Otóż brat, który wyjechał do Niemiec zostawił w Polsce swój rower, jako iż tam kupił sobie nowy postanowił mi oddać ten. Problem polega na tym, że brakuje w nim paru rzeczy m.in. przedniego hamulca, więc postanowiłem kupić na przód i tył Shimano Alivio i do kompletu dobrać klamko-manetki z tej samej serii. Niestety pojawił się problem z przerzutkami, ponieważ klamko-manetki mogą być 3x8 lub 3x9 biegowe, a tylna zębatka jest 6-rzędowa. W związku z tym mam pytanie co potrzebuję i jak bardzo skomplikowana będzie zmiana 3x6 na 3x8 i czy jest to w ogóle możliwe?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamko-manetki z tej samej serii

 

Klamko-manetki to zło!!! :voodoo:

 

Kup osobno klamki i osobno manetki. Ja mam klamkomanetki i to mi blokuję jakąkolwiek wymianę. <_< Hamulca na hydrauliczny, ani kasety na większa ilość nie mogę wymienić, bo duże koszty by wyszły.

 

Jest możliwe, ale wymiana to grubsza sprawa i zastanów się czy jest sens inwestować w ten rower. Musisz wymienić manetkę na 9 rzędową najlepiej, bo duża dostępność części. Kupić osobno klamkę jeżeli nie masz. Kupić łańcuch nowy i kasetę. Wymienić piastę i prawdopodobnie do tego szprychy, albo całe koło od razu, bo czasami wyjdzie taniej. To chyba wszystko. Jak to rower co ma 6 biegów to nie jest górnych lotów i chyba Ci się nie opłaca taka wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z tyłu był wolnobieg 6rzedowy to istnieje duże prawdopodobieństwo że wartość kupionych części przewyższyła wartość roweru :(

 

Załóż osobny temat że zdjęciami roweru i Ci pomożemy coś z nim zdzialac

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie posiadam jeszcze tego roweru (rodzice mają go przywieźć mi pod koniec miesiąca), więc wiele o nim nie napiszę. Będzie u mnie to wtedy zrobię analizę, założę wątek i opiszę wszystko. Wczoraj zamówiłem do niego hamulce Shimano Alivio BR-M432 i klamki Avid FR5, więc jak tylko do mnie przyjdzie będę w stanie się nim poruszać. Wiem, że koła są nowe, więc istnieje prawdopodobieństwo, że z tyłu jest kaseta, a nie wolnobiegm Może to ułatwi wymianę napędu. Zgłoszę się za miesiąc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość voytec

Nie ma kaset 6-cio biegowych. Najlepiej będzie, jak już ktoś napisał założyć osobne klamki i osobno manetki. Na allegro można dostać takie na sześć przełożeń. Najczęściej revoshift'y (obrotowe). Rozglądnij się za SL-RS43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema.

Ostatnia koronka musi mieć ząbki, żeby się nakrętka blokowała.

Ściemy to Ty piszesz. Jeśli nie jesteś pewny, to nie stwierdzaj tak faktu. Były kasety, w których wszystkie zębatki się nakładało a ostatnia była nakręcana na bębenek- system UG Shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy dlatego pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jakieś 2 miesiące temu kupiłem pierwszy rower od chyba 10 lat, wybór padł na Kross Hexagon V3 sugerowałem się głównie ceną i wyglądem. Tak naprawdę nie wiedziałem czego mi potrzeba, a jazda przed sklepem nie bardzo odzwierciedla warunki w jakich użytkuję swój rower. Po przejechaniu około 200 Km mogę powiedzieć że jestem zadowolony z wyboru jest tylko jedno małe ale i tu pytanie do was odnośnie kompatybilności. Co należy zmienić by zmienić napęd na 24 biegowy posiadam Kasete/wolnobieg - Shimano Tourney TZ21 14-28T, łańcuch na jakim jeżdżę to - KMC Z50, wyczytałem że przerzutka tylna Shimano Altus M310 obsługuje 8 biegów a jeśli chodzi o klamkomanetke Shimano Tourney ST-EF51 wiem że występują w wersji 8 biegowej. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem tu nowy dlatego pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jakieś 2 miesiące temu kupiłem pierwszy rower od chyba 10 lat, wybór padł na Kross Hexagon V3 sugerowałem się głównie ceną i wyglądem. Tak naprawdę nie wiedziałem czego mi potrzeba, a jazda przed sklepem nie bardzo odzwierciedla warunki w jakich użytkuję swój rower. Po przejechaniu około 200 Km mogę powiedzieć że jestem zadowolony z wyboru jest tylko jedno małe ale i tu pytanie do was odnośnie kompatybilności. Co należy zmienić by zmienić napęd na 24 biegowy posiadam Kasete/wolnobieg - Shimano Tourney TZ21 14-28T, łańcuch na jakim jeżdżę to - KMC Z50, wyczytałem że przerzutka tylna Shimano Altus M310 obsługuje 8 biegów a jeśli chodzi o klamkomanetke Shimano Tourney ST-EF51 wiem że występują w wersji 8 biegowej. Z góry dziękuję za pomoc.

 

muszisz zmienic klamkomanetke na 8, wolonobieg na 8 lub dolozyc i kupic kolo lub piasete pod kasete na 8 temat wiele razy przerabiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...