Skocz do zawartości

[Amortyzator ] Jaki z pivotami


Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj Epicona. Z tego co słyszałem First jest twardy i wogóle nie ta praca

First jest twardy? Co za bzdura. Mam, używam i twierdzę wręcz odwrotnie.

I właśnie wracając do tematu sam polecam autorowi wątku. Ja za swój zapłaciłem 700 zł (nówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną ubiegłego roku kupiłem Darta 3 za niecałe 300zł. Był tani bo z zdemontowany i bez gwarancji, wyrwałem go na Allegro. Wagę mam w granicy 100kg. Sporo jeżdżę po mieście i muszę przyznać, że całkiem dobrze sobie radzi z krawężnikami, za to z dużą ilością drobnych nierówności to już nie koniecznie. Na początku byłem z niego zadowolony, teraz zmieniłbym na coś innego, pewnie powietrznego. Jeśli nie chcesz wydawać większej ilości gotówki, to poszukaj czegoś co moi przedmówcy Ci poradzili to zaoszczędzisz na wymianie amorka w przyszłym sezonie. Ja tak nie zrobiłem i teraz zbieram złotówki, może coś wypatrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First jest amortyzatorem powietrznym więc pompuje się go pod własną wagę. Nie rozumiem jak może być pod kogoś za twardy?

Wagowo wydaje mi sie że epicon wygrywa

Wydaję Ci się ?

Podaj wagę jednego i drugiego w wersji z piwotami to będzie jasne, który lżejszy.

First ma jednak sporą przewagę... łatwiej go dostać w wersji pod V-brake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Z tego co słyszałem First jest twardy i wogóle nie ta praca
Zresztą ja tylko tak słyszałem więc nie moge potwierdzić. Wagowo wydaje mi sie że epicon wygrywa

W sumie dużo słyszałeś i sporo Ci się wydaje- ale niestety konkretów brak.

Przyjmij do wiadomości,że większość Forumowiczów woli zapoznać się z opiniami popartymi własnymi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak prawda :) Masz racje w 100% . Epicon 1710g z niedociętą rurą, First 1780g z niedociętą rurą ;p OK przesadziłem. Poprostu jeździłem na epiconie i spodobał mi się może dlatego chwalę. Tylko opinię słyszałem że jest twardy. Nie mam pojęcia. A i firsta dostanie się predzej pod vki niz epicona.Prawda

 

Czyli first jest lepszy prawdopodobnie od epciona? Znaczy się wiadomo-kto co woli, ale chcę wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bike-arena.pl/index.php?p2635,rock-shox-xc-30-manetka-pop-lock-model-2012

 

a co myślicie o tym ? niestety mogę za amora dać max 700 zł a nie jak pisałem wcześniej 800 zł:(

 

I jeszcze mam jedno pytanie jak już się zdecyduje na amortyzator to jaki musi być rozmiar sterówki ?

Rama KROSS A2 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie weź Firsta, ten co podałeś to coś gorszego od tory 318. Nie ma ani tłumika Motion Control, ani nie jest dmuchany.

Poszukaj dobrze za RST First a znajdziesz nowego w cenie poniżej 700PLN

 

Jest jeszcze jedna, według mnie świetna opcja:

http://allegro.pl/manitou-r7-r-seven-absolute-i2088403981.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może macie racje z tym RST ale teraz jak jest z rozmiarem ? mam szukać 1 1/8 ? czy 1 calowe ?

 

Do twojej ramy 1 1/8".

A co do tego Epicona to 17,5 cm tej sterówki to nie wiele i jeśli lubisz bardziej wyprostowaną pozycję na rowerze to możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem wszędzie RST i nie ma nigdzie za 700 zł :(

 

Możesz też zaczekać tydzień-dwa do końca miesiąca jak Ci się nie śpieszy, może akurat First się pojawi na sprzedaż za 700, albo jakaś lekka używka. Ja swojego niestety nie sprzedam bo jestem nim zachwycony :D Rybka podesłał linka do Manitou R7 - śledź aukcję może akurat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane rzeczy opadają :) . Jestem zdania że nikt nie pozbywa się dobrych rzeczy. Zawsze wszystko kupuje nowe żeby mieć 100% pewności że jest wszystko OK bez wad ukrytych.

No poczekam tak do marca może akuart coś się trafi a jak nie to tora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam, ten Twój rower to A2 stąd: klik? Widzę, że piasty pozwalają na założenie tarcz. Nie myślałeś o tym, żeby kupić na przód np. Avida BB7 i do tego Raidona Air?

 

Albo lepiej Epicona i BB5? Może lekko przekroczysz te założone 700zł, ale nie dość, że pozbędziesz się problemu pivotów to będziesz miał świetny sprzęt i sporo zejdziesz na wadze. (Później ewentualnie na przód kupić BB7, a BB5 przełożyć na tył, ale na miasto to nie jest jakoś potrzebne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję tarcz. Poza tym komplet tarcz bb7 ( bo bb5 nie będę się bawić ) to koszt 450 zł do tego nowe linki koszt 20 zł wysyłka itp. czyli 500 zł na hamulce.

Amortyzator to jakies 500-600 zł założenie amortyzatora to jakieś 50 zł czyli jakieś 1000-1100 zł trzeba mieć. A nie widzę sensu kupowania tarcz do tego roweru.

 

PS: jestem zwolennikiem " vałek " lekkie proste w utrzymaniu mało awaryjne. W innym rowerze mam hydrauliczne i myślę że są aż za mocne do mojej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...