Skocz do zawartości

[plecak] jaki do 250zł


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

Gremson, dokładnie do tych sklepów go pokierowałem :D Skąd wiedziałeś ? :P:D

Ja mam 178cm ale mogę jeszcze urosnąć. :/ W związku z czym muszę chyba się jeszcze na chwilę wstrzymać z zakupem. A nie ma tam żadnej regulacji wysokości pleców, jak w większych plecakach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gremson, dokładnie do tych sklepów go pokierowałem :D Skąd wiedziałeś ? :P:D

Ja mam 178cm ale mogę jeszcze urosnąć. :/ W związku z czym muszę chyba się jeszcze na chwilę wstrzymać z zakupem. A nie ma tam żadnej regulacji wysokości pleców, jak w większych plecakach ?

 

 

Niestety deuter nie ma takiego patentu jak np vaude z regulacją pleców. A co do sklepów to w polarsporcie kupiłem swojego deuter z przeznaczeniem górskiego trekingu, a w e-pamirze exp12 którego zresztą ostatnio sprzedałem na forum celem kupna czegoś większego czyli trans alpine'a :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak ma za sobą pierwszy test.Został wyładowany książkami do szkoły oraz małym zestawem naprawczym do roweru.Minus plecaka jest taki, że jest raczej wysoki, a nie "gruby" przez co z zapakowaniem sporej liczby książek były pewne problemy.System nośny jak dla mnie całkiem niezły, dobra wentylacja, ale poduszki jak dla mnie wydają się ciut twarde, może z czasem się przyzwyczaję.Wysokość na pewno jest dużo lepiej od poprzedniego, ale rewelacji też nie ma, do neutralnej pozycji głowy zapakowanemu plecakowi trochę brakuje.Jak na razie zauroczony nie jestem, ale mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni.Muszę jeszcze pokombinować z regulacją szelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak ma za sobą pierwszy test.Został wyładowany książkami do szkoły oraz małym zestawem naprawczym do roweru.Minus plecaka jest taki, że jest raczej wysoki, a nie "gruby" przez co z zapakowaniem sporej liczby książek były pewne problemy. szelek.

 

To jest niewątpliwie jego zaleta, bo to plecak rowerowy, a nie miejski. Zdecydowanie taka budowa sprawdza się w czasie jazdy.

 

Niestety ciężko o uniwersalny plecak.

 

Na moim przykładzie mogę powiedzieć, że w czasie ostatnich lat trochę nagromadziłęm placaków: dwa miejsckie, jeden plecak bukłak, jeden rowerowy, dwa trekingowe w góry i co ciekawe żaden z ww plecaków nie jest bezczynny.To kwestia ergonomii i dobrze bo jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podczepię pod temat :)

Zna ktoś plecaki Inov ? Nada się to na wypady mtb ? Pojemność 30 L brzmi nieźle, jest też wersja 22 L. Marka z tego co obczaiłem jest popularna wśród biegaczy, więc chyba muszą dobrze trzymać ;)

 

plecak inov-8 Race Pro 30 (wersja 2011) | Plecaki | 20 - 30 l | sklep napieraj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą alternatywą jest plecak Black Diamond Hollowpoint:

 

http://www.polarsport.pl/product/352870/Plecak%20BLACK%20DIAMOND%20HOLLOWPOINT

 

Mój kompan beskidzkich wojaży xc używa takiego.

 

Plusy:

-jest bardzo pojemny, bo w praktyce to wyprofilowany wór z szelkami

-jest wygodny i komfortowo leży na plecach

-obecny pas biodrowy i piersiowy

-przystosowany do bukłaka

-cena

 

Minusy:

-brak pasków kompresyjnych i dodatkowych kieszeni aby coś dodatkowego przytroczyć

-kiedy plecak jest wypchany po brzegi, komin plecaka może przeszkadzać w noszeniu kasku

-brak pokrowca przeciwdeszczowego

 

Jest to nieliczny przykład naprawdę uniwersalnego plecaka, który za równo sprawdzi się na rowerze,pieszej wędrówce i w mieście.

 

Jeśli zdecydowalibyście się kupować w polarsporcie to pamiętajcie że jeśli oddaliście krew w ostatnich 12 miesiącach to za okazaniem się legitymacji honorowego dawcy krwi dostaniecie 7% rabat w ramach programu "dawcom w darze" - jednocześnie wszystkich niezdecydowanych zachęcam do oddawania krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plecak ma jakiś system wentylacji bo ja to widzę płaskie plecy :/

 

Tak słusznie zauważyłeś, plecak ma płaskie plecy.

Tu zdjęcia w lepszej jakości:

http://www.blackdiamondequipment.com/en-us/shop/mountain/packs/hollowpoint-pack

 

Kilka słów o wentylacji na przykładach

*Deuter z AIRCOMFORT FUTURA SYSTEM: używam z bielizną termoaktywną i plecy się i tak pocą w czasie wysiłku

 

*Deuter exp12 z kanałem powietrznym + AIRSTRIPES: używam z bielizną termoaktywną i plecy się pocą w czasie wysiłku.

 

Nie będę odkrywczy mówiąc, że w każdym plecaku plecy będą się pocić, w zależności od intensywności wysiłku i systemu wentylacji bardziej lub mniej.

 

W czasie jazdy na rowerze w górach wszystkie systemy można sobie wsadzić głęboko, bo i tak pot zalewać będzie plecy.

 

Plecak ma być wygodny i pojemny, bo o tego zależeć będzie komfort jazdy, dlatego wg mnie płaskie plecy to nie minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten plecak jest beznadziejny. Będzie się kiwał na wszystkie strony podczas jazdy na rowerze. Poza tym całkowity brak wentylacji plecow. Wiem ze plecy sie poca w kazdym plecaku. Poca sie nawet bez plecaka. Tyle ze jednak jakakolwiek wentylacja powoduje to ze pot w krotszym lub dluzszym czasie odparowywuje. W tym plecaku nie ma takiej mozliwosci...

 

A ja się podczepię pod temat :)

Zna ktoś plecaki Inov ? Nada się to na wypady mtb ? Pojemność 30 L brzmi nieźle, jest też wersja 22 L. Marka z tego co obczaiłem jest popularna wśród biegaczy, więc chyba muszą dobrze trzymać ;)

 

plecak inov-8 Race Pro 30 (wersja 2011) | Plecaki | 20 - 30 l | sklep napieraj.pl

Nie lepiej wziąć jednak sprawdzonego Deutera? Choćby sam dostep do komory glownej bedzie znacznie szybszy i latwiejszy. No i trochę eksperymentalny system nawadniania... Czy podczas jazdy na rowerze nie będzie przeszkadzać taki masywny pas biodrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecak ma być wygodny i pojemny, bo o tego zależeć będzie komfort jazdy, dlatego wg mnie płaskie plecy to nie minus.

Masz rację ma być wygodny i pojemny, ale komfort jazdy będzie też zależał właśnie od systemu nośnego. Drugą sprawą też jest to że jednak w plecaku z płaskimi plecami człowiek spoci się więcej, bo jestwięcej miejsc stycznosci z ciałem, a co za tym idzie większe odwodnienie no i plecak nabiera na większej powieszchni nieprzyjemne zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi test trans alpina wypadł zdecydowanie lepiej.Zauważyłem, że gdy stoimy lub idziemy z plecakiem nie jest on zbyt wygodny, nawet można odnieść wrażenie, że jest niewygodny.Ale gdy wsiadamy na rower wszystko diametralnie się zmienia.Poduszki, które wydawały się za twarde teraz są idealne, a niedopasowanie podczas chodzenia, zmienia się w świetne ułożenie i dopasowanie plecaka.Wentylacja naprawdę działa, czuć ogromną różnicę w porównaniu do poprzedniego plecaka, który miał praktycznie zupełnie płaską tylną część.Narzekałem też na wysokość plecaka przy zapakowaniu dużej liczby rzeczy, po delikatnej koreckie długości szelek ten problem całkowicie zniknął.Do zalet zaliczam też naprawdę dobrą stabilność.Miłym i przydatnym dodatkiem są kieszonki na zamek przy pasie biodrowym, można tam włożyć np. telefon, aby mieć go zawsze pod ręką.Podsumowując z zakupu jestem bardzo zadowolony i wszystkim polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy na rowerze w górach wszystkie systemy można sobie wsadzić głęboko, bo i tak pot zalewać będzie plecy.

 

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Różnice w komforcie jazdy w zależności od wydajności systemu wentylacji są OGROMNE. Przy dobrym systemie jest naprawdę ok, przy płaskich plecach jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wziąć jednak sprawdzonego Deutera? Choćby sam dostep do komory glownej bedzie znacznie szybszy i latwiejszy. No i trochę eksperymentalny system nawadniania... Czy podczas jazdy na rowerze nie będzie przeszkadzać taki masywny pas biodrowy?

 

Jakoś mi nie podchodzą te Deutery. Poziome systemy nawadniania były ostatnio testowane w MR i nic nie wspominano, że w czymś to przeszkadza.

Znalazłem też jeszcze jeden, trochę mniejszy, ale całkiem spory jak na swoją cenę plecak:

 

25 litrowy plecak rowerowy AUTHOR BREEZE MTB (2106627534) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Mam problem, bo z jednej strony chcę zabrać "na raz" wszystko co mi będzie potrzebne podczas wypadu w góry (opcja z bazą wypadową, więc nie będzie potrzeby targać wszystkiego przez cały urlop), ale jednocześnie jeździć np. z połową ekwipunku nie odczuwając niedogodności ze względu na rozmiar plecaka i w każdej chwili móc się z powrotem załadować w celu przemieszczenia gdzieś indziej :) Cena też jest ważna, stąd pomysł na Authora. Jak myślicie - 25 L starczy ? Oczywiście preferuję zasadę minimalizmu i miniaturyzacji wszystkiego co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest możliwość spakowania się w plecak 25l na taki wyjazd. Nie jest to przesadnie trudne jak się ma wprawe. Jedyny problem jest taki że wożenie takiego plecaka później załadowanego w 1/3 mija się z celem. Skoro wybierasz plecak za połowę tej kwoty która widnieje w temacie rozumiem że spodziewasz się dostać produkt gorszej klasy. Jest jeszcze plus tego rozwiązania, możesz zawsze kupić za 80zł mniejszy plecak i go zabrać ze sobą na wyjazd troczac do tego dużego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Author z linka ma cenę wyprzedażową, w sezonie kosztuje 220 zł. Brać dwa plecaki to chyba przesada - nawet jeśli ten docelowy jest duży, to przecież puste miejsce nic nie waży :) Oby tylko dobrze rozłozyć towar, tak aby nic nie latało i powinno być ok.

 

Tymczasem pojawił się kolejny kandydat, który moim zdaniem wygląda naprawdę sensownie:

 

http://www.e-horyzont.pl/plecak-freki-30_30173t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://velo.com.pl/produkty/default/?m=0&pk=%&id=2858 całkiem fajny ten plecak jest za 150 zeta. Wentylacja łba nie urywa, ale powinna całkiem znośnie działać. Za 220 pln mogę ich wyśmiać co najwyżej ;) O ile nic mi nie umknęło to nie ma pokrowca deszczowego :(

 

Obok jest nieco tańszy model i też wygląda ciekawie, ale znowu nie ma kieszeni na pasie biodrowym :/

 

http://www.e-horyzont.pl/plecak-freki-30_30173t.html tego to się chyba przejdę obejrzeć, ale brakuje mi kieszeni na pasie biodrowym :/ System nośny wygląda na rozwiązanie z potencjałem.

 

Nie wiem czemu producenci usilnie oszczędzają na zintegrowanych pokrowcach deszczowych :down::wallbash::icon_confused: Jak deszcz pada to nikt z nich na dwór nie wychodzi? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem tego FREKI. Niewątpliwie skusiła mnie ludzka cena i kilka bajerów, których w tej cenie ciężko spodziewać się np. u Deutera. Fjord Nansen to też nie żaden krzak, więc powinno być nieźle. Po przeczytaniu recenzji nie pozostało nic innego, jak brać :)

Co dla mnie ważne - ma gumowe troki. Nie wiem dlaczego teraz mało który producent je stosuje. W poprzednim (dziadowym) Outhornie używałem takowych bardzo często, dlatego przy wyborze faworyzowałem te plecaki, które je miały.

Podobno system wentylacji można dodatkowo spłaszczyć, co delikatnie zwiększa przestrzeń bagażową. Domyślam się tylko, że 30L to pojemność do uzyskania właśnie po wykonaniu takiego manewru. Jak będę mial go w rękach, to dowiem się więcej. Pokrowiec przecideszczowy powinien być w zestawie :)

Kieszonek w pasie może i brak, na szczęście telefon wożę w specjalnym pokrowcu Deuter Phone Bag, takim zakładanym na szelki.

 

Co do Authora - mam taką obawę, że te materiałowe wstawki na plecach mogą nasiąkać potem. Jakoś tak podejrzanie wyglądają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zamówiłeś bo plecak wygląda naprawdę ciekawie. Ciekawie do tego stopnia, że miałem zamiar jutro zawlec tyłek do sklepu, ale skoro zamówiłeś to mi się nie chce bo mam nadzieję, że wrzucisz trochę fot jak dojdzie :)

 

Edit: o ja głupia pipa! On MA POKROWIEC zintegrowany :) No chyba trzeba będzie zad ruszyć do sklepu jutro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny system nośny w Alpinusie (zasada ta sama) i jest dobrze. Za tę cenę to chyba nie ma nic lepszego choć nie podoba mi się brak kieszeni na pasie biodrowym a pas piersiowy jest "oddychający" w rytmie osoby, która go nosi ;)

 

Druga rzecz to brak zdjęć komór i teraz nie do końca wiadomo co jest grane. Z przodu jest przegroda organizacyjna, ale czy bukłak jest oddzielnie czy wszystko razem? Na którą stronę wychodzi h2o - niby bez znaczenia, ale nie wszyscy lubią mieć rurę z "drugiej strony" :)EDIT:rura wychodzi z prawej.

 

Jeżeli chodzi o wentylację to powinno być naprawdę dobrze.

 

Tutaj są zdjęcia na żywca i wygląda to lekko tandetnie jeżeli chodzi o materiał, ale być może jest to wyłącznie kwestia fotografii http://allegro.pl/plecak-campusdoboy-20-plecak-turyst-i2147814643.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i krew mnie zalewa, wtedy znajdowalem to za kazdym razem. Gosc zrobil mini recenzje.

Z pamieci

Plecak ma boczne kieszenie siatkowe, z przodu niby tez sa, ale one maja juz gumke, i sie naciagaja wiec swobodnie wchodzi tam kask. Synek na zdjeciu wsadzil tam pilke do recznej. Pierwsza kieszen , czyli ta mniejsza ma organizer, czyli dosc duza przyszyta siateczke dzielona na mniejsze. Patrzac od czola, najwieksza zapinana jest na zamek i wchodzi tam portfel czy dokumenty, z boku mniejsze jakies na dlugopisy itp + karabinek z plastyku na klucze.

Tylnia wieksza kkomora jak komora nic wiecej. Osobno jest kieszen na buklak, od strony plecow, czyli jest odgrodzona materialem. Zastanawiam sie tylko jak zachowuje sie buklak , skoro jest przegiety na wewnetrznym stelazu.

Pas biodrowy. Coz przyznam szczerze, ze nigdy nie mialem siatkowego, ale w Salewie mam tego typu i sprawdza sie wysmienicie. Co do bocznej kieszonki, to mnie wrecz przeszkadza, poniewaz ze wzgledu na moje gabaryty, i krotki pas biodrowy kieszen wypada nie z boku, a za mna i jest to strasznie nie wygodne.

podobaja mi sie szelki poniewaz maja mozliwosc przymocowania aparatu, a w Salewie tej mozliwosci nie mam.

 

W glebokich bolach, ale znalazlem.

http://reconnet.pl/printview.php?t=3844&start=0&sid=ca4c0c15eb30f0440161edd0e492693a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się ... Wybór padł na Deuter Bike I :) Plecak już zamówiony. Czekam teraz na potwierdzenie dostępności towaru, a później na wysyłkę. Oczywiście, jeśli plecak dojdzie, podzielę się spostrzeżeniami :) Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze. Mam nadzieję, że nie będę żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campus (a więc od kilku lat również Alpinus), to ciuchy, które ładnie wyglądają, ale jak ktoś zacznie poważniej używać, to reklamacja goni reklamację. Który znajomy by w jakimś sklepie outdorowym nie pracował, to opinia ta sama (a dokładniej im lepsze marki sprzedaje, tym bardziej na Campusy jest cięty, szczególnie jak sklepy w galerii czy centrum handlowym sąsiadują). Własne doświadczenia z Campusem tylko te opinie potwierdzają.

 

 

Wracając do plecaków - na kilku stronach są już zdjęcia nowych Deuterów na 2012r. Czytając wątki wahałem się od Race X Air do Compact EXP 8. Każdy miał wady i zalety, a teraz pojawiła się idealna mieszanina tych dwóch.

 

Deuter Compact Air EXP 10

71077_1.jpg

 

http://www.bobshop.de/pl/Akcesoria/Plecaki-rowerowe/Plecak-rowerowy-DEUTER-Compact-Air-EXP-10-2012-czerwony.html

 

Taki mniejszy X Air z pasem biodrowym i kieszeniami jak w Compakcie. Dla mnie ideał, tylko cena na poziomie 80 Euro lekko zabija. Ciekawe od kiedy i w jakich cenach będzie dostępny w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...