Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

(...) subtelna niczym szewc a delikatna jak kowadło...

Coś jakbyś w skrócie zdefiniował moją osobę ;)

Nowe staliwo to pewnie śpiew przyszłego roku i obawiam się że budżet będzie sporo poniżej połowy nowej honzo, więc tylko polowanie na używki mi zostaje. Albo coś ze stajni on-one.

Ale powzdychać można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" ...Sarenka na mrozie nie może....

Czeka na ciepły oddech

Leśniczy ją głaszcze po udzie.."

 

.. a Ty Lordzie Kazafaza co możesz podśpiewywać? hehehe

 

Co za czasy - leśniczy masuje sarenkę po udku zamiast uraczyć ją ołowiem między ślepia...

 

Co ja mogę podśpiewywać? Na przykład coś takiego gdybym mógł, ale że to singiel to pod górkę nie śpiewam bo dyszę a że sztywny to z górki nie śpiewam tylko drę japę  :woot:

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha przecieram lzy ze smiechu ... 

 

Ja przecieram co innego jak gonie za anarchy'm i jego multibiegałkową Sarenką ;)

 

 

(...) jazda na GównieNaŚniegu i w dodatku singlem dysząc.. czy to nie..."przeeesraane"?   :)

 

Na pewno jest to kupa radości :D

 

 

@@kazafaza,

 

Ale za to jeżdżąc na ogórze możesz sobie śpiewać kawałki Genesis :D

 

Ogór to ten zielony...mogę sobie śpiewać TO na przykład ;) Góvvno Na Śniegu vel Kupuch to iO SS w przypalanym brązie :)

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

osz Ty w mordę! Naprawdę ładny ten Twój Rudy Roman!

Co do wstawiania - w picassie przy zdjęciu z prawej strony wybierasz 
"link do tego zdjęcia"
potem wybierasz rozmiar i zaznaczasz "tylko zdjęcie (bez linku)"
a potem kopiujesz to co pojawia się pod "umieśc obraz na stronie"
teraz w pasku narzędzi tu na FR klikasz w ikonkę "obrazek" (pojawi się okno "właściwości grafiki"), wklejasz tam link i GOTOWE

Tak jak na ten przykład tu:
1.JPG

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ewentualnie jak znajdziesz gdziekolwiek w necie zdjęcie to klikasz nań prawym przyciskiem, wybierasz "kopiuj adres URL", następnie w polu edycji posta w dolnym rzędzie(za opcjami edycji czcionek itepe) jedenasta ikonka od lewej to "Grafika" - klikasz, wklejasz i się cieszysz z dobrze wykonanego zadania ;)

 

Ładny ten Romek, nie mogę się doczekać aż go ujrzę w pełnej krasie i z chęcią sprawdzę czy faktycznie byłby "nie-do-zniesienia-za-mały" dla mnie...

 

To kiedy oficjalnie uznamy Paprykarzowo za Stalove Zagłębie Rowerowe?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Romek smaczny :) Rychtar smaczny ;)

 

oj tam.. oj tam...
Porcelanowy - jeszcze chwilę temu ( i w normalnym środowisku ludzi zdrowych) taki On One nadal robi wrażenie i jest westchnieniem zazdrości :) (i tego się trzymaj). Ba! Nawet raz bikeBoard przyznał komuś tytuł roweru miesiąca za on ona.... Szacun...

Ależ absolutnie nie traktuję O-O jako surogatu dobrej stalówki. Wręcz przeciwnie, to moja kategoria: wystarczająco dobra :D

Mignął niedawno inbred w moim ulubionym kolorze na allegro. Na szczęście wietrzyk racjonalności zmierzwił mi czuprynę: kupić bym kupił, ale na uzbrojenie czekaaaaałaaaa by długo :)

 

 

Jak Polska wygra mecz hahaha ;]

A jaka dyscyplina? :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One one jest jak czołg, radziecki czołg :) kawowa krowa z zesztywniałem grzbietem, ale .... zaprawdę powiadam Wam duża mleczna opona ,  plus stalowy wideł i mamy  wiadro pełne przyjemności....

 

U mnie krowa ma mały przebieg, ale na zimę chyba wróci, ostre koło może z zadka wyrzucę, myślę trochę o alfinie, myślałem też o Torze na przód, geriatria się odezwała.   Ale z braku czasu pewnie zostanie po staremu, choć to ma ten feler że takie np góry Świętokrzyskie odpadają, a już szczególnie bez tylnego hamulca, koła na tej piaście bmx pod tarczę nie zrobiłem do dziś,

 

Jadę do w piątek Gdyni, niestety bez roweru, ale sentyment....

Ps ta sarna 3 to była już rok temu ? czy tamta była 2?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

turo -dawaj fotę! a Smoki jak widzę rządzą! :)

itr - Twoje teksty (dawno Cię nie było) to jak zawsze mieszanka haiku i intelektualnego kowadła walącego między oczy, a jako, że o tej godzinie nie rozumiem 75% odpowiem tylko na ostatnie :) "Wtedy" to była Sarna II, a to jest III. Różnice nieznaczne w geo (krótszy tył o 5 mm, inny kąt sterówki i przede wszystkim ostrzejszy kąt podsiodłowej), z różnic na minus - niestety nie udało się odtworzyć dokładnie tego samego koloru :( a i z tyłu jak by mnie miejsca na oponę ("prawdziwe" 2,4" pewnie weszło by na słowo honoru). Ale dla mnie dziś to jedynie dowód  "ryncnej roboty" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zarzucić foto, ale zabrakło fotorejestratora i klocków w hamulach, a bez klocków to niekompletny rower nie?

 

turo - jaki rozmiar ramy wybrałeś? Tak czy inaczej zobacz jak masz mostek ustawiony i zmieniaj na + plus zmień mostek na krótszy. Rower będzie zmienniejszy i wygodniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kazik, spokojnie - każdy ma swoje priorytety i budowę ciała. W dodatku 17 u jednego nie równa się 17 u innego producenta.
Turo - to są kwestie względne ale ogólnie "ciut krótszy mostek = bliżej kierownica=mniej wyciągnięta sylwetka=większy komfort"
Tak samo z podniesieniem kierownicy do góry (obrót mostka na plus) - np po dłuższej jeździe mniej bolą nadgarstki i.. kark. Ale podchodź do tego ostrożnie, jednemu coś pasuje, innemu kompletnie nie. Jeśli planujesz luźna jazdę bez harców po górkach możesz sobie pozwolić na podniesienie kierownicy. Bylebyś harleya z tego nie robił :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skwarek - poderwanie koła to jedno ale odciążenie przodu na podjazdach to często problem istotniejszy. Coś za coś bądźmy szczegółowi i obiektywni :)

Turo - wiesz tak patrzę w tabele i z tymi twoimi 184 cm wzrostu nigdy nie dąłbym Ci ramy z 625mm rurą górną, szczególnie do jazdy spokojniej, rekreacyjnej. Nie czujesz się nadmiernie wyciągnięty na rowerze? No chyba, że rzeczywiście nóżka krótka na 1/3 tułowia :) 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wiekosc ramy to indywidualna sprawa, ja wole zbita pozycje i dla tego zaryzykowalem 17, kiedys mialem 19 i mi bylo nie wygodnie, Cube byl 18 i bylo fajnie, harleya chyba nie bedzie ale widelec surly to spore bydle, zobaczymy jutro jak zaloze kola (jutro maja przyjsc) a dzis dostalem gripy Ritcheya Ergo True Grip wygladaja bardzo porzadnie,  myslalem ze beda miekksze, ale po dluzszym zastanowieniu sie doszedlem do wniosku ze tak miekkie jak se myslalem gripy byc nie moga ;] jak rekawiczki zrobione przez babcie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a jak zaczniesz jazdę z gripami Ritcheya (choć to zła pora bo zimno) to nagle się okaże, że bez rękawiczek jak by lepiej, pewniejszy chwyt a tak w ogóle to po co to...
jeden minu wg mnie tych gripów to trwałośc - dwa lata i widzę powoli strzępiące się fragmenty (a nie tyram tylko tego roweru non stop). No i jak by ubijają się czasem. Kolejne zaryzykuję ESI, miałem w ręku - jak by ciut twardsze. A tak w ogóle może trzeba by spróbować z owijką :) Sama Nasza Mistrzyni tak jeździ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...