Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

400 jurków za ramę i tiszerta? Dobrze    Po co giąć Prezesie? 426mm to b. dobry wynik dla wielkiej kiszki...

 

 

Nie gadać, tylko wyciągać zaskórniaki i kupować! Te 400 ojro to tylko jeszcze przez 6 dni (na czas kampanii w kickstarterze), potem cena o 37% wyższa będzie. Nie narzekać - nic fajniejszego w tej cenie ze stali się nie dostanie. No i te kąty....

 

PS.

Jak komuś się nie będzie podobać - odkupię w przyszłym roku! Także kupować!

Edytowane przez maciejas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie napalajcie sie na Kickstartera aż tak bardzo. To prototyp i nie zawsze wiadomo, co wynikowo wyślą klientowi. Z mojego doświadczenia z pledżowaniem na Kickstarterze wiem, że topienie sporej kasy w ciemno różnie się kończy (OUYA, Carmageddon, Pebble, Oculus Rift). Towar reklamowany po zapledżowaniu nie zawsze odpowiada zamysłowi i nie macie nawet opcji jego reklamowania. 400 euro to rzeczywiście super cena, kąty też super... ale to rower którego jeszcze nie ma.

 

@maciejas

Wróciłeś w nasze szeregi :thumbsup: Dawno Ciebie tu nie było... zaendurzyłeś się za bardzo na sąsiednim forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian Salcesonowicz, mojej małżony, dostał nowe obuwie. Weszło.

 

Niby rozmiar 3.0 ale z wieeeeelkim przymrużeniem oka.

I całe szczęście. Powiedziałbym że to gdzieś między 2.6 a 2.8.

 

Yarr, Marian z Fat-B prezentuje sie zacnie! Tez mnie ten gumiak kreci sie po glowie i wyczytalem, ze nawet na dedykowanej, szerokiej obreczy, ledwo wyciaga 2.8".

A powiedz mi prosze, na jakich obreczach Ty osadziles (z fotek domyslam sie, ze sa waskie/normalne) i czy mozesz potwierdzic wage gumiaka?

 

Strzalka!

koval

 

PS sorry za off-top ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus!

Nie Ty jeden widzę wyłapałeś tą ramę bo już dziś mnie ktoś o nią pytał ;)
Powiem tak - kiedyś alu było tak trędy jak dziś ęduro. Wierzyli w tą jego masę no i było nowum. Eksperymentowali, dawali gdzie się dało. Stal zaczynała gasnąć :/
Rama na mufach klejona, wiele modeli po latach po prostu puszczało. Ja bym odpuścił aukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi prosze, na jakich obreczach Ty osadziles (z fotek domyslam sie, ze sa waskie/normalne) i czy mozesz potwierdzic wage gumiaka?

 

 

Obręcze tamże to Halo 29R(już wycofana z produkcji):

halo-29r-rim-32h-p3305-7038_medium.jpg

 

A waga tychże gumiaków jest naprawdę piórkowa, choć i wymiary odbiegają od deklarowego rozmiaru. Tak to jest jak się podaje długość pindola razem z kręgosłupem, taka właśnie różnica pomiędzy hamerykańskymy a kitajskimi czemacalami  ;)

 

IMG_4216.JPG

 

IMG_4268.JPG

 

Zdjęcie powyżej na Ryde Trace Enduro, dla porównania Knard na tej samej rawie ma 77mm. Tutaj: Knard vs Fat B Nimble

 

Sorrewicz Yarrminator'ze że pozwoliłem sobie odpisać w Twym imieniu /OT  :icon_redface:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz był stary ładny wheeler kogoś z naszego forum na allegro, tanio, 55cm górna rura

Ale trzeba pamiętać, że to zawsze nie taki klasyczny zębowybijacz CX tylko trekking ;)

 

 

Takie coś wypłynęło:

http://olx.pl/oferta/okazja-szosa-przelaj-centurion-stal-shimano-suntour-japan-1987-klasyk-CID767-IDcltnN.html

z tego co widziałem, kol. dovectra ma w swojej stajnie rower na tej ramie...

 

docelowo chciałbym wymienić kokpit na rogaty (jakiś wygodny baran by siadł), zostawić canti no i trzeba by klamkomanetki dopasować. Opony w zależności od potrzeb 30-38. 

 

Taki bieda - przełaj, bardziej turystyczny - szutróweczka... 

 

Wiekowa i odrapana rama nawet mi pasuje, bo nie będzie się rzucać w oczy w mieście. Byle tylko geometria miała ręce i nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...