Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

najpierw na biało a później kropki i maźgi a'la Jackson Pollok

Działaj! Widziałem takie malowanie na jakimś rowerze i wygląda to naprawdę nieźle.

 

Czasem sam mam ochotę oddać zimówkę którą będę kiedyś malował w ręce znajomych artystów - malarzy żeby sobie ulżyli a potem tylko machnęli bezbarwnym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym piszecie jakby lakiernictwo było proste, ot pomaziać a potem klar i heja. 

To naprawde masa roboty z maskowaniem kolejnymi warstwami proporcjami mieszania lakierów i nakładania kolejnych elementów.

Mi zeszło 2 dni, wprawney lakiernikowi pewnie zejdzie jeden ale nadal to masa ciezkiej i precyzyjnej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać.

 

Jak dobry - to nie twierdzę że można to zrobić w czasie "potrzymaj mi piwo". 

Jak byle jaki - to można oddać studentom na zajęcia a potem pomalować bezbarwnym żeby pomimo tego co zrobią miało to jakąś wartość ochronną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...de gustibus non est disputandum...  ale...

 

Bardzo się cieszę że komuś sie chce! Zrobic coś customowego, coś odjechanego,  cos nietypowego. Świetnie że w tym potoku masowej produkcji istnieją takie kolorowe ptaki!

Brawo!

 

Drogi Ziomku, w założeniu miało być "mocno", ale pewnie sam nie byłbym aż tak odważny jak Kacper.

Na szczęście po wyłuszczeniu idei zostawiłem Go samego.

Zawsze podobały mi się "papuzie", chociaż niedoścignione w kunszcie, projekty Pegorettiego,

dlatego momentalnie oswoiłem się z tropikalnym ptakiem, w jakiego zamienił się poczciwy szarak.

Pomyślałem, że prawie we wszystkim chodzę pod sznurek - praca-dom-kupowanie-spanie-sprzątanie itede -

więc niech chociaż rurki pod siodłem buzują życiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dygresja]

 

 

 

Trochę koloru w tym smutnym kraju to zawsze jakaś nadzieja.

 

za śp. Bohdanem Smoleniem:

 

Coś się z narodem dzieje niedobrego,
Nie ma za grosz poczucia humoru ludowego,

Ja was widziałem o świcie w tramwaju,
Bo powracałem luźno sobie z balu,

Zawsze myślałem, że rano w tych tramwajach,
Jest wesoluśko, że radość was upaja,
A tu Garbary, szare mary Tuchobole Zdrój,
Dlaczego? Ludu ty Mój?

To wycie syren i ranne bicie dzwonów,
To najpiękniejsze odgłosy tego domu,
Przez 8 godzin wylegania w tych pierzynach już dość,
Więc skąd ta poranna złość? Tym bardziej, że...

Ref.
Za oknami świta,
Widać, że rozkwita,
Rosną domy z prawej,
Z lewej będą też...

Przecie to jest nasza,
Duma pospolita,
A wy jacyś tacy...
Toż to przecie grzech.

2.
Przez chwilę myślałem: "Może coś się stało?",
Ale to by nasze polskie radio dawno już podało,

Pisałaby by prasa we wszystkich gazetach na pierwszych stronicach,
No bo jakaż z tego byłaby... tajemnica?

I tak podniecony, już nie wytrzymałem.
Razem z motorniczym, kumplem z partyzantki, tramwaj zatrzymałem.
I jak ten natchniony poeta Horacy zawołałem...
LUDZIE!!! KOCHANI... COŚCIE TACY SMUTNI???
PRZECIE JEDZIECIE DO PRACY!!!

 

[/dygresja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tym polecaniem to "niedzwiedzia przysluga" dla ludzi z forum z promocja dla sprzedających, kktórzy czesto o tym forum nie maja zielonego pojęcia.

Faktycznie z tym polecaniem to "niedzwiedzia przysluga" dla ludzi z forum z promocja dla sprzedających, kktórzy czesto o tym forum nie maja zielonego pojęcia.

W recenzjach rower na tej ramie z aukcji jest opisywany jako nerwowy na zjazdach i w agrafkach. Chyba trochę udziwnili z geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że prywatą nie narażę się Adminom przed świętami. Jednak w temacie, bo rower nietypowy  :)

 

GaryJPG_anqqnqh.jpg

 

Gary Fisher Ferrous, 17 cali, stal oczywiście, mimośród. Budowany od podstaw. 

 

RS Sid RLT, napęd XT/kmc, hamulce XT, Koła Dt370/Mavic m719, rurki Thomson/Race Race/Kcnc, siodło spec. Przebieg? Jak będzie 1k km to będzie dobrze.

 

I coś takiego mam na sprzedaż. Byłby w stanie ktoś ocenić, ile można za coś takiego zawołać? ( Tak, wiem, rower wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić :) ) Ale prosiłbym o oszacowanie realnej ceny :)

 

 

Pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

 

Wertuje, wertuje i wertuję ten temat ale nic. Rozchodzi mnie się o rdzę, tak zwaną rudą. Rama stal  :002:

 

Jeśli można prosić, to zapraszam ----> http://www.forumrowerowe.org/topic/212189-malowanie-rama-stal-chromowo-molibdenowa-czym/?do=findComment&comment=1928747

 

Edytowane przez Davken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

OMG! To RONIN???
Co do rudej i walki z nią było tu co najmniej dwa razy dość szeroko pisane... wertowałbym dokładniej ;) pod hasłem RUDA :)
Z drugiej strony ostatnio ♥Yarr♥ poznał chyba jakąś tajemną sztukę Inków zabezpieczania stali nawet na czwarty koniec świata - może coś napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj więcej zdjęć to w końcu będę musiał lecieć po kredyt do banku ;P

 

Swoją droga wiesz może czy rama jest spawana u nas czy może raczej gdzieś w "chi-wanie" i dopiero potem do nas wysyłana na malowanie???

 

A w co go w ogóle chcesz z powrotem ubrać? Czy raczej mam nie pytać i zaskoczysz niebawem nowymi fotami?

 

POZDRo-:ver

 

W temacie stalowych prezentów - trzy dni temu nabyłem taką stal.  

Pzdr

post-201758-0-10703000-1482705746_thumb.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...czy cytowanie sprzed pięciu lat/289 stron/5753 postów to już trolling? ;)

 

Nieważne, rower smakowity, oby się sprawdził i posłużył dłużej niż ten wątek!

 

Ave stallove.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guess who's back Mfouckers?! SkwarSki kupił 5 rower w tym roku i to w stali. 

CroMo nie było w domu tydzień, pustkę zapełnił Krzysiek-Komjuter.

Zdjęcia kiedyś, jak na razie są w domu, a tego wątku nie będą splamiał kanapą. Swój honor mam xD N+1 in my vains!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...