Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie złomek mi na zbyt wiele nie pozwala, ot choćby tłuczeń czy korzenie już bardzo mocno spowalniają. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia - widzę że jazda w terenie na takim rowerze to świetna zabawa. Jeżdżę dookoła Krakowa, jak sprzęt pozwoli to będę chciał zapuszczać się w dolinki, poza tym leśne drogi, szutry. Pewnie jako podstawowa opona coś koło 35 mm by wystarczyła, ale - no właśnie - znając życie okaże się że fajnie by było coś grubszego spróbować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy

Ty tu nie o kolorkach, sarenkach i spoilerach.

 

LUD CHCE RELACJI Z IGRZYSK!

 

Liczę na recenzję co najmniej:
- Kross Trail

- Stooge

- Author Sumo

- i czego tam jeszcze w Szczecinie w weekend się bujało po lasach

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rambolu, Rambolu :*
Potrzeba chwili by zebrać myśli, ułożyć zdania, poczekać na foto. (ja np dopiero dziś mam czas by zacząć dom przywracać do formy sprzed Stallovego)
Tym co byli zapewne się nie spieszy bo pod powiekami mają nadal złoto buczyny radośnie przecinane oponami, a tym którzy nie byli z WSZELAKICH powodów powiem tylko "ŻAŁUJCIE PO STOKROĆ"  :devil:  Takiego ciepłego i słonecznego września z końcem października, takiej jazdy w takiej ekipie, takiego przeglądu rowerów to ja nie pamiętam od dawna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...ino ten rower ZAWSZE miał takie haki (co bym w geo mieszał albo pod singla) i zawsze miał zmieniarkę (bo nóżka nie podaje jednak)...
Na foto brakuje jednego małego elementu  - dodatkowego haka pod przerzutkę :D


ps: a tak po za tym to ten piękny zestaw idzie pod młotek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to jest moja "stara" customowa Sarna od Rychtarskiego na columbusie :)
Zmiany? jest nowa piękna blaszka R (była naklejka R) jak w nowych konstrukcjach, jest nowy lakier, podkład .... i tyle.
A rury zostały oczyszczone piaskowaniem (ale nie takim brutalem jak np w lakierni proszkowej) do czysta nie tylko ze starego mazidła chroniącego ale i rudej (teraz widać, że była bardziej powierzchniowo niż penetrująco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy

No wstyd.

Jeden weekend harców z młódką od Rometa Krossa z dużymi balonami i porzucasz swoją starą miłość.

A mówi sie, że stara miłość nie rdzewieje.

 

@Kazafaza

Ja nie stalowy (jeszcze). Ja się nie znam. One dla mnie wszystkie stalowe jakieś takie za wąskie w talii. Wyedytowałem.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

z resztą był to żart przewodni weekendu. 

przepraszam, żartów przewodnich było kilka....
- bidony
- święta liczba PSI
- Twój Inbred Skwarku (hahaha)
- ósemeczka na kole "nie do zdarcia"
- Murzyn z Helu
- Niemki przecudnej urody
- gleby 


A po prawdzie jak się kto przejechał na Krossie to potem trzeba siłą go było odrywać od kierownicy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Odkładam w czasie kupno roweru, koncepcje się zmieniają, budżet urósł. Ostatnio na placu boju pozostał cross i gravel/adventure. No i pytanie co do tego drugiego. Czy stal to mus? Nie jeździłem na takim i nie wiem czy mnie nie wytelepie na alu. Wiem, że stal tłumi itp. itd. ,ale czy to będzie duża różnica? 

 

Niby do 4k ciężko o nówkę w stali, ale przynajmniej jeden nadchodzi, Author Ronin : ronin_42850404.jpg

 

 

Trochę te przebarwienia od spawów mi estetycznie nie pasują, ale wygląd to sprawa drugorzędowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W tym rowerze spawy to ma być "smaczek" stali ;)

Boże, i bywalcy tego wątku wybaczcie, wybacz :) Rzuć okiem np. na gianta anyroad'a. Piszą, że daje radę, ale z racji braku np. mocowań na bagaże to raczej jednodniowy wyprawowiec ;)

Co do kwestii stal vs alu: nie wiem, nie znam się, na alu nie jeżdżę :)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Odkładam w czasie kupno roweru, koncepcje się zmieniają, budżet urósł. Ostatnio na placu boju pozostał cross i gravel/adventure. No i pytanie co do tego drugiego. Czy stal to mus? Nie jeździłem na takim i nie wiem czy mnie nie wytelepie na alu. Wiem, że stal tłumi itp. itd. ,ale czy to będzie duża różnica?    Niby do 4k ciężko o nówkę w stali, ale przynajmniej jeden nadchodzi, Author Ronin


Znajdź najpierw taki fajny rower na glino ramie w podobnej cenie i wtedy możemy podyskutować, co jest lepsze, a co nie. :)

Author, to doświadczony producent i nie doszukiwałbym się zbyt wielu wad tzw. "wieku dziecięcego". Tym bardziej, że rower został zapewne solidnie przetestowany - koncept pokazany już kawał czasu temu i wprowadzono w nim kilka zmian, także niektórzy myśleli, że to zupełnie inny rower. ;)

A spawy wcale nie wyglądają aż tak ostatnio, jak na ramę "z taśmy":

Author-2016-25.JPGAuthor-2016-26.JPG
Author-2016-24.JPG


  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...