Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

no właśnie, te powroty do przeszłości.... (niech zazdroszczą młode wilczki hehe)
Ja przy tej kwocie (pewnie wyłapiesz ją ciut taniej ale i tak nie tanio) nie brałbym ramy której nie byłbym pewny w 95%, a ten suport jakoś mi nie podchodzi kompletnie. I linka (choć to klasyka) która może zamarznąć w brei syfu zimowego, i te linki pod górną rurą, ani powiesić rower na ramie ani podnieść bo niszczą lakier. O podczepieniu jakiejś torby też można zapomnieć. Nie...
Za Rychtarskiego zapłacisz podobnie. O Single niech się wypowie Artoor, już miał się witać z gąską to coś może napisać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać bo choroba jest w zaawansowanym stopniu..... ;-) kusi mnie wilkie koło i stal... jak diabli choć cholera upchnąć to to w aucie....;-(( Dotąd 26 mi nie przeszkadzało... ale ta prostota formy... styl i sprężystość- za to jestem w stanie poświęcić 1KG ... zawsze to przed jazdą można słabsze śniadanko zapodać. Kobylatość konstrukcji to jedyne z czym nie mogę przejść do normalności. Pamiętam jak w kiedyś Gary w modelu Hukueku miał suport z wpracowanymi łożyskami prosto w mufę...93-94... może... teraz to eszyscy posrani są jaki to presfit jet OH...;-)

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac że bardzo ładnie pomyślane haki.

Mimo iz nie wahadłowe ani suwane to zawsze można wymienić na proste.

I ciekawe wejscie pod myk myka choc mogli sie bardziej postarać.  Kolorystyka też me gusta.

Podgięcie hm ... no nie jestem fanem ale nie ma tragedii.

Cena szkocka zaiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Super(?)Pompa nie słuchaj  tego powyżej, bo wynikało by z tej wypowiedzi, że na stali jeździ tylko jakaś ociążała umysłowo ale za to lansująca się grupa hipsterów ;)  (ociążała bo za grube pieniądze jeżdżą ciężkimi rdzewiejącymi trudnodostępnymi rowerami)
Stal była, jest i jeszcze będzie długo (mam nadzieję) na rynku.
Chcesz wiedzieć PO CO czy tylko rzucasz granat zaczepny;)  Poszukaj; w tym wątku było nie raz wspominane. WoojekGoogle też Ci szybko podpowie PO CO. Równie dobrze można by obrócić pytanie PO CO jeździ się na alu, albo w ogóle PO CO się jeździ ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Dusza to kiepski argumen, bo to każdemu co innego w niej gra ;) więc niekoniecznie może być pomocna przy znalezieniu zrozumienia :)

 

Super(?)Pompa nie słuchaj  tego powyżej, bo wynikało by z tej wypowiedzi, że na stali jeździ tylko jakaś ociążała umysłowo ale za to lansująca się grupa hipsterów ;)  (ociążała bo za grube pieniądze jeżdżą ciężkimi rdzewiejącymi trudnodostępnymi rowerami)

Patrząc na niektóre aktualne filmy "lekramowe" na YT mam wrażenie, że tylko drwale jeżdżą na rowerach (broda, okular wyglądający jak ochronny, flanela) :D

 

Osobiście jeżdżę na stali, bo lubię cienkie rurki na grubych gumach ;)

Co w sumie też kiepsko brzmi :D

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..patrzajcie Adminy jak Was SuperPompa wypompował hehehe ;)
Wydaje mi się, że na prywatnym rozwiałem większą część tajemnicy :)

Tu nie chodzi o to, że coś by się zdublowało. Po prostu lubimy ludzi którzy chcą się dowiedzieć a nie tylko leniwie rzucać hasła. A jak chcą dowiedzieć to sami też dadzą radę (lubimy też przedsiębiorczych i zaradnych).
Klikasz w google i wychodzi: https://www.google.pl/search?q=dlaczego+rama+stalowa&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1&gws_rd=ssl
Czytasz, zastanawiasz czy to prawda, rzucasz wątpliwości w wątku a wtedy jest zupełnie inna rozmowa ;)


ps: niestety trzeba też czasem podchodzić ostrożnie do niektórych stron... ech..
Pierwsza z brzegu: http://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/abc_rowerzysty/2753/rama_na_wage_zlota
Co niektórzy czytający uśmieją się :)  Ja skończyłem na pierwszej stronie bo reszty czytać się po prostu nie chciało. Zostawiłem wpis "lekko" prostujący zarówno artykuł jak i pisarza :D
I.. wpis zniknął :D cenzura? Śmiechu warte...

.... jak dla mnie prawdziwą perełką, wisienką na torcie pokazującą profesjonalizm pisarza jest pierwsze foto w temacie stali :D
(dlaczego?)
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...