Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

refiko, ja Ci podpowiem choc na ogół napisałbym dokładnie to samo co Kazafaza 
Jeżeli to enduro z hydroformowanymi rurami (giętymi) to rocznik od 2008 wzwyż, jeżeli proste rury jak kij od miotły to do 2007r włącznie.
Ja mam stumpa fsr, ogólne geo jest podobne, jeżdżę na 17,5 albo M i jest w trudny teren jak znalazł, przy Twoim wzroście 19" było by idealne.
A TAK PO ZA TYM TO TEMAT O STALI I KOLE WIĘKSZYM NIŻ 27,5" (przynajmniej jednym) ZAPAMIĘTAJ TO SOBIE   ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc szukam dalej, Romków nie ma, singla nie chcę za darmo nawet :P
Ale spokojnie mamy czas.

 

Tylko mnie uświadomcie czy przekładka z Krossa będzie bezbolesna. Tzn mam heble direct mount, spasują się? 

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...zawsze można hak dołożyc, tak jak zawsze możne o jeden hak ramę ogołocic :)

Poprawiając Mistrza:
DSCN4065.JPG

a tu już Ofiara i Narzędzie Zbrodni:

DSCN4066.JPG

Przy okazji Wszystkich Nalegających Na Jedyny Jeden zawiodę :) nie będzie singlowo, ani też planetarnie (Kopernik wybacz) :)
To tylko taka "mała" korekta haka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry ponownie.

 

Pottrzebuje rady. Co brać?

Romet 17"  - http://allegro.pl/romet-29-er-29-x7-rock-shocs-okazja-25-i3412325360.html

 

vs

 

Dragon Jamis Sport 2013 z Bikestacji za takie same pieniądze 17/19"

 

I jaki rozmiar ramy? M z Krossa B6 jest za mała, więc chyba 19"?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ladysssssss & Gentelmannnnnnnnnnnnnn !!

 

In the left corner...

 

New Member of Cro-Mo Association... SkwaraSkwarkowskiiiiii !

 

Faktycznie mniej telepie na tej stali Panowe...

PS odczucia i fotki jutro lub w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do stalowej braci. W zeszłym roku nie udało się zakupić stali i jeździłem na aluminiowej wydmuszce. W tym roku jest Jamis Dragon 29 i po przesiadce stwierdzam, że to coś fantastycznego. Ram rowerów nie powinno się robić z innych materiałów niż stal ;) Chociaż nie próbowałem jeszcze tytanu, ale dopóki ceny są zaporowe, nawet jakby rower sam jeździł z tytanową ramą, stal i tak wygrywa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja też mam Jamisa Dragona 19". Powiem tak, jest dużo bardziej komfortowo, mniej telepie (też przez powietrzy sztuciec). Na plus tez dziury na bagażnik w ramie :) ale czuć kilogram więcej i po kij oni tam dali mostek 110mm (!!). 
Więc na ten sezon do skrócenia mostek, bo rower kiepsko skręca i tyle. 
PS Foto obiecałem, ale jakoś jeżdżę i nie mam fotorejestratora żadnego pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak zobaczyłem ten mostek stwierdziłem, że to jakiś kosmos ;) Wygląda to dość dziwacznie. Ale wbrew pierwszemu wrażeniu skręca bardzo fanie toto i pewnie. Może zrobię test i założę krótszy mostek i sprawdzę jak to wpłynie na prowadzenie, a akurat mam taki pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama Genesis High Latitude z rurek Reynolds 853 dostępna zaniebawem(już "wisi" u dystrybutora, mam nadzieję poznać dokładniejszą datę wypustu najdalej w środę) "na wyspach" za £549.99...kolor: czarno - zielony, oprócz tych informacji nie posiadam żadnych szpiegfot, geo na 99% niezmienione wzgledem wersji 520. Czyżby planowali coś w deseń ich prototajpowego malunku?

 

BENJI-4353.jpg

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciul go wie, w sumie nieco enigmatyczne te niusy od Gienka...może malowanie będzie podobne do Fugio? Jak tylko będzie więcej widać/wiadomo to dam cynę!

 

A Equilibrium Disc 631 widział?

 

 

Aż dostałem ataku szamotania pępka za Commodore C64  :thumbsup:

 

 

 

POZDRo-:ver

 

Wysłane z Kasprzak'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A Equilibrium Disc 631 widział?

 

Widział, widział...Ładna ścigałka :thumbsup:

 

Aż dostałem ataku szamotania pępka za Commodore C64

 

Hehe, te podpisy można w Tapatalku dowolnie ustawiać, a że mam sentyment...Kiedyś, to nawet wojny podwórkowe były - Atarowcy na Commodorowców :D, albo ponad 4 godziny lekcyjne pisania na ZPT-ach na ZX Spectrum - a efekt na ekranie monitora mniej więcej taki:

25_3p.gif

 

Sorry za OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kumotrowie, czy to jest to od czego się ten wątek zaczął?

1k7k.jpg

http://allegro.pl/romet-29er-19-krakow-i3513077471.html

 

Nie reklamuję, sprzedawcy nie znam. Chcę na przyszłość wiedzieć :)

Okrutnie mi się podoba i kusi niemiłosiernie, ale... na szczęście rama chyba i tak za duża jak na moje 175cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...