Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a możecie polecić jakieś stalowe zębatki z konkretnym zębem na singla (1x9), tu, w kraju nad Wisłą? Jeśli nie, to mam na oku On-One Stainless. XT z trzyrzędówki nie spełniała należycie swojej roli, tzn w sumie spełniała bo lancuch spadał (cudowanie, podkładki suport, rockringi, napinacze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Wisłą to nie bardzo, ale ogólnie jak na cztery śruby to na przykładzik Surly taki...niby z dziewiątką nie zahula ale ja bym spróbował ;) dużo od łańcucha zależy może nawet ósemkowy jaki by pod kasetę 9 podszedł?

 

A w ogóle to na początek dobry prosty singlowy ring będzie lepszy od wycinanego średniego biegowego :)

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

przy okazji-opony też masz dobre - czekamy na sprawozdanie tak za miesiąc, dwa...

 

No tom przegonił stal trochę po kniejach.

Najpierw tu:

https://plus.google.com/photos/105721410752995885479/albums/5870140397263745345

 

Potem tu:

https://plus.google.com/photos/105721410752995885479/albums/5876045271411430641

 

I powiem Wam, że to najlepszejszy przecinak jakiego miałem... Od  prawie dekady nie dosiadałem góraka, gdyż wydawał mi się niezwykle ociężały w porównaniu z trekingiem albo szosą. Aż tu nagle się okazało, że można zbudować takie coś na wielkich kołach. Po prostu wywrócił on mój "system wartości rowerów" do góry nogami - teraz chcę mniej asfaltu a więcej ścieżek!

 

Jak to już zostało powiedziane wcześniej na tym forum - nie sądzę aby można było odczuć sprężystość stalowej ramy okutej w amora takiego jak Reba. Jednak pojawił się inny ciekawy aspekt tej ramy, nieco jakby przypadkowy. Rama - jak wiecie sami - nie waży wcale mało. Mój egzemplarz ma trochę powyżej 2.7 kg (19.5"). W połączeniu z relatywnie lekkimi kołami (ale nie anorektycznymi) daje to zestaw stabilny (ciężkością samej ramy) a jednocześnie wystarczająco zwinny na płaskich prostych jak również na samych podjazdach. Efekt jest naprawdę "komfortowy" - niepodatność na przypadkowe siły działające na boki typu wiatry, jakieś drobne uskoki, itd. (W przeciwieństwie do szosy na alu ramie, którą "rzuca" na boki jak tylko silniej przydepnę, nie wspominając o innych czynnikach zewnętrznych). 

 

Składając rower nie wierzyłem jeszcze, że przekona mnie do jazdy w trudniejszym terenie więc z premedytacją sprawiłem mu papcie raczej wyścigowe (Aspeny), z niskim bieżnikiem i w rezultacie - przyzwoitymi oporami toczenia. Najpierw przypomniałem sobie wszystkie znane mi przekleństwa, bo założenie tych paputów na ZTRy jest zadaniem nie-lada.

Jednak poprawnie założone sprawiają bardzo miłą niespodziankę - świetne toczenie i ponad-dobre właściwości w terenie. Aspeny dały rade w długich piaskownicach Jury, w szutrowych, sypkich zakrętach też nie zawiodły. Co więcej - śmiem twierdzić, ze błotko się ich nie ima, a to zapewne ze względu na  niski bieżnik (błotko nie ma się za co "chwycić"). Oczywiście wszystko ma swoje limesy - w tym wypadku granicą były sypkie albo błotne albo liściaste podjazdy o dużym nachyleniu. W takich warunkach papucie od Maxxisa tracą przyczepność nadzwyczaj szybko.

 

Jak jestem przy stromych podjazdach - Inbred mój ma pewną tendencję do podrywania przedniego koła. Stosunkowo łatwo to zniwelować sylwetką, nawet odsunięcie siodełka (i wydłużenie sylwetki = obniżenie środka ciężkości) dało zauważalne efekty pozytywne. Niewątpliwie jednak jest to element, który ogranicza stosowalność mojej konstrukcji na górzystych bezdrożach.

 

Ponadto mam pewien niepokój dotyczący haka - jest niewymienialny. Z trwogą wyjmowałem każdy patyk, który wpadł między koło a przerzutkę. Patrząc po moich kompanach na alu małych kiszkach (tylko w jednym dniu 2 skrzywione haki) jego wygięcie to tylko kwestia czasu. Wiem, że można to naprostować, ale chyba lepiej bym się czuł mając możliwość jego wymiany. Ot taka mała ułomność tej ramy.

 

Lakier faktycznie szybko odpryskuje - możecie polecić gdzie ową magiczna folię można zakupić w ilościach nie-hurtowych?

 

Poza tym - GENIALNY! POLECAM!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

maciejas - świetna relacja, świetny rower (kolor!) i sporo pozytywu, brawo!
Dziękuję za info o oponach, trochę zaskoczony jestem tym ślizganiem na podjeździe, ale (z racji, że nie ma jeszcze 650b) planowałbym ją na przód w zamian za nanoraptora, więc może nie będzie tak źle (a na tył crosmark 650?trochę bezsensu)
Co do podjazdów i pozycji na rowerze, naturalnie albo ekwilibrystyka albo obniżenie mostka-czasem 1-2 cm sporo daje (naturalnie stracisz na komforcie). To też niestety jest "problem" amortyzowanych 29-tek - wysoka kiera. Sam mam wideł 445 sztywny, sterówkę na 11cm i kierownicę "idealnie" ani za wysoko na najstromsze podjazdy ani za nisko na bezpieczne zjazdy czy komfort karku.

Co do naklejek - ja używam Producent to ORACAL, nazwa folii ORAGUARD 270 STONE GUARD FILM, grubość folii 150 mikrometrów. Są jeszcze folie o grubościach 130 (symbol 283) i 200 (symbol 280) mikrometrów. Metr bieżący kosztował około 30zł(?) - bardzo, bardzo dobra folia. Nie za cienka i nie za gruba ale mocna, świetnie można ją ułożyc na wszelakich krzywiznach przy użyciu opalarki (podgrzana bardzo się uelastycznia). Jak na razie nie mam zastrzeżeń, a położyłem ją np na wewnętrznej stronie piór (raz już opona tam potarła jak się koło obsunęło w hakach)  czy np na piórze łańcuchowym (tam w 2 warstwach - jak na razie nie puszcza).

Jak nie znajdziesz -daj znac na prywatny, kupię u siebie i podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i to a Twoja stara świnia w pomarańczach to dwa różne światy Kovalu! Pięknie frezowane (a może tłoczone) haki! Gięcie górnych wideł delikatne ale nie tak aroganckie jak w innych ich modelach.
A że stal-to już widać.. po wnętrzu suportówki :)
Ale ja chciałbym posłuchać na temat - jak się to to prowadzi :)
A w temacie pobocznym, odnośnie stali choć tylko w połowie na 29calach (co by nie przeklejać):
http://www.forumrowerowe.org/topic/121750-650b-poka%C5%BC-swojego-650b-i-napisz-o-nim-dwa-zdania/page-8?do=findComment&comment=1271608

plus drugi wpis poniżej

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej przejażdżce dochodze do wniosku, że rama Rometa chyba zaczyna nabierać status kultowej.

A doszło do tego tak:

 

Wjeżdżam pod długi podjazd na skraju lasu i tak w połowie drogi mija mnie 3 rowerzystów, spojrzeli się przelotnie i popędzili w dół.

Jak już prawie wdrapałem się na szczyt podjazdu to usłyszałem wołanie z tyłu żebym się zatrzymał. Pomyślałem że może coś zgubiłem i chcieli mi oddać, ale okazało się inaczej.

Dogonili mnie i spytali czy rama na której jade to Romet 29er.

Odpowiedziałem, że tak.

Zaczęli ją oglądać z każdej strony i podziwiać, a mi się zrobiło bardzo miło z tego powodu :icon_wink:

 

Pozdrawiam owych rowerzystów za umilenie dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rama kolegi, któremu dostarczyłem 19" z Ustki.

 

Nic nie mów, ostatnio ekspozycyjny Romet 17" 2200 złotówek...zawsze tak jest, że jak kupisz to za chwilę trafia się coś fajniejszego.

Na dodatek wyczytuje, że moja rama jest za którka, że nie taka geo, że pęka - huk z tym! Czeba jeździć a nie słuchać forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wszoltysik - jak ekonomicznie to korzystaj z czyszczenia magazynów u on-ona (podaję za adamosem) http://us1.campaign-archive1.com/?u=40fa628f0fbe316d0497b3c31&id=22b629c23d&e=f6d8ae252a

 

....ale jak doliczysz przesyłkę to w sumie zbliżysz się z ceną do zawyżonego rometa :)

Podpowiesz - na co polujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

jak ekonomicznie to korzystaj z czyszczenia magazynów u on-ona (podaję za adamosem)



Promocja ważna tylko dzisiaj i nie wiem czy się łączy z innymi bonusami, ale coś mi się zdawa, że z tych 149 funciaków za Inbreda 29" dałoby się jeszcze dodatkową 10-szkę urwać :) Trzeba tylko zaangażować znajomka, albo zarejestrować sobie 2 konta. Nawet jeśli promocja się nie łączy, to darmowa 10-szka zostaje do wykorzystania na przyszłość w sklepie :) Mają "chłopaki" polot w promocji :thumbsup: , nie to co u NAS...

http://www.on-one.co.uk/news/events/q/date/2013/05/17/get-a-tenner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

aaa, no Święta to jest inna sprawa - zwłaszcza 26 grudnia w UK (Boxing Day) :)...to prawda, były te ramy rzeczywiście za 99 funciaków, ale szybko zostały "przebrane" rozmiarowo, a jak chce się tanio, to na takie okazje trzeba polować cały rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...