Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Hajs mi się trochę ostatnio nie zgadza :)

 

Doszło mi sporo wydatków i plan jest taki , że do końca czerwca będzie gotowy . Będzie mocno budżetowo dużo Deore , ale na ten rok więcej nie przewiduje ;) 

 

Relacja z początkiem lipca.... dla chętnych jazda testowa w Gdyni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajs mi się trochę ostatnio nie zgadza :)

 

Doszło mi sporo wydatków i plan jest taki , że do końca czerwca będzie gotowy . Będzie mocno budżetowo dużo Deore , ale na ten rok więcej nie przewiduje ;) 

 

Relacja z początkiem lipca.... dla chętnych jazda testowa w Gdyni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajs mi się trochę ostatnio nie zgadza :)

 

Doszło mi sporo wydatków i plan jest taki , że do końca czerwca będzie gotowy . Będzie mocno budżetowo dużo Deore , ale na ten rok więcej nie przewiduje ;)

 

Relacja z początkiem lipca.... dla chętnych jazda testowa w Gdyni ;)

 

Łooo stary jestem chętny na testy po plaży i jakiś błotach, udostępniam swojego skromnego Dragona Stalowego i browar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie wiem gdzie lepiej czy tu czy w nietypowych ale co tam.

 

Czas na mały coming  out.

Projekt "lodzik".

 

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

Miało być stalowo, jednobiegowo, recyklingowo, retro, niskobudrzetowo. To ostanie oczywiście wyszło średnio.

Komin elektrociepłowni zostanie zlikwidowanay jak tylko ustalę optymalną pozycję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

..a wyszło... stalovo, stylowo, klimatycznie, za######i..cie....
pogratulować maszynki! To siodełko vs mostek mnie rozczulił do cna, łzy ciekną po plecach
(i przypomniał osobisty bardzo podobny projekt sprzed dekady, bezczelnie ukradziony spod domu!)
jeszcze raz ukłonik, wyszło zacnie  :thumbsup: 

ps: odnośnie gdzie go dać - może umówmy się że tu dajemy mtbeki a cała reszta tam (no chyba, że mtb jest sztywne, stalowe lub róznokołowe.. to i tu i tu ;) )
ps2: niestety dwóch punktów dać nie można, bo jeden za rower a drugi za tło się należy, druga fota - plus plus plus!

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że geo mnie bardzo zaskoczyło.

Pompinka jest bardzo przewidywalna i stabilna a dzięki starym sparciałym tajfunom na szutrach miałem już kilka podbramkowych sytuacji i wszystkie były win.

 

 

Czekam na oponki od Lorda K wtedy ją obłotniczę w pseudodrewnie :)

 

Aha przeznaczenie to commuter i nie zmienia planów fragowych. :)

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie wyszło mniam mniam ... :)

 

ale co u licha z tym Biopace :) ja bym nie zniósł zmiennego napięcia

 

No i hebelki w takiej stylówie ewidentnie pasują porządne kanti z lat 90, które hamują nieźle,

a te V no tak trochę są "non wtonacjone winetaże"

 

A tajfuny tooo bardzo fotogeniczne opony z tą  foto ścianą  rewelacja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oraz się wytłumaczę:

Zębatki biopace nawet w ostrych ludzie zakładali,jeździli i niby były okej...

 

Z doświadczenia, człowieka napinającego łańcuch, uważam,  że pseudo "efekt Biopace" wynikający z nierównego wyrabiania zębów powodował utrudnienie w napięciu łańcucha tak żeby nie był napięty na blachę tylko lekko luźny, ale znów nie na tyle żeby spadał...

 

Jest to o tyle ważne, że w czasie np. 80 km wyrypy w piasku i mokro pod koniec łańcuch potrafił już spadać. Szczególnie pojawiało się  w okresie, gdy testowałem dostępne dość tanie szerokie łańcuchy (ciągnące się jak krówki przez pierwsze około 500 km), do tego zjada mokry piasek te aluminiowe zęby oj zjada gdy się mocno staje na pedałach na podjazdach...

 

Potem założyłem dwa przełajowo tandemowe rokringi pod blacik 42( ale u mnie z 39 zębami) i to dość dobrze pozwalało jeździć z dość luźnym łańcuchem (warunek idealna linia łańcucha i wąski łańcuch).

 

 

Opisywane zjawiska spadaniowe to oczywiście przy jeździe wariackiej po korzeniach takiej, że  wypadają plomby.

Normalnie płaskie toczenie się łańcuchem aż tak nie trzęsie żeby wciąż spadał.

Gwarantuję jednak, że jeśli raz na 100 km trzeba zakładać znów łańcuch  to wkurza.   Byłem na tym punkcie przeczulony bo półtora roku jeździłem bez tylnego hamulca. W terenie gdy spadał łańcuch, na korzeniach stoku z jakiejś wydmy-było nieprzyjemnie.

 

No i w ostrym to te napięcie bardziej się czuje od razu stąd moje przeczulenie :)

 

Hamulce,  testowałem ładne klasyki i były za słabe, ale klasyczne kanti z grupy chyba alivio wyglądają optycznie lepiej od V, z dobrymi klockami radzą sobie przyzwoicie, więc jeżeli z tyłu dało by się ładny wieszak zamontować to bym tego pomysłu estetycznie nie odrzucał, szczególnie, że po polerowaniu alu bardzo ładnie wygląda, a takie hamulce kosztują zwykle grosze....

 

Tajfuny takie do zdjęć prawda :) czekam na nową wersję

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr ty to jednak znasz życie

 

Faktycznie łańcuch luzuje sie przy ostrzejszym pojechaniu i zachodziłem w głowę dlaczego.

Skoro wyczytałem że biopace nadaje się do ostrego a tym bardziej singla to skreśliłem ta przyczynę.

Będę czujny.

 

A dalej idąc na tych nietypowych kołach pobujam się pewnie sezon i dalej mam dylemat.

Bo pewnie poskładam jakieś kółka w polerce i z dynamem ale nie wiem czy iść w 700 czy może 650 bo w 700 wejdzie mi tam max 38mm  a w 650 może i 40.

Tyle że w 700 jest piękny wybór opon i w 35mm jest naprawdę co brać.

 

Ah i gdyby ktoś wpadł na obejmę podsiodłową w polerce o średnicy 30mm (nie 31.8)  w logicznej  cenie to proszę o cynk. 

 

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za krytyczne spojrzenie na poniższego Tannenwalda Luchsa.

Pot ekstazy zalał mi oczy i nie potrafię spojrzeć na niego trzeźwo. (Do użytku z przednią przerzutką, dla 174 wzrostu):

 

TANNENWALD-Rahmen-29-MTB-Luchs-Stahl_b14

TANNENWALD-Rahmen-29-MTB-Luchs-Stahl_b2.TANNENWALD-Rahmen-29-MTB-Luchs-Stahl_b3.TANNENWALD-Rahmen-29-MTB-Luchs-Stahl_b11TANNENWALD-Rahmen-29-MTB-Luchs-Stahl_b12
Rohrsatz: Columbus Zona (3-fach konifiziert)
Steuerrohr: tapered 1 1/8" auf 1,5" (S.H.I.S ZS44/28.6 | EC49/40)
Durchmesser Sattelstütze: 27,2 mm
Durchmesser Sattelrohr: 28,6 mm
Umwerferbefestigung: High Direct Mount
Bremssattelaufnahme: PM Postmount
Tretlagerstandard: Pressfit 30
Ausfallenden: 12 x 142 mm Steckachse X-12

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał!  :w00t:  Tak jak samarama i mnie zaślepiła tak sklejony rower już mniej...ale jeszcze nie wiem dlaczego? Jak dla mnie za ostry kąt sterowej, ale to takie tam czepianctwo! Qrna, ale "malowanie" przecudne - kleję się do widocznych spawów okrutnie a tutaj grafika też ciekawa, rozmiarówka bogata...i zasinglować go można   :wub: 

 

Cholera trzeba się krzyżackiego było pilniej uczyć bo tłumacz bardziej jak tuman dla mnie działa ;) Ciekawe, ciekawe, choć cena jak za Merca a z tego co kojarzę(źle?) to Zona jakimś topowym wypustem od Kolumba nie jest? A, gdyby mykmyk'a się zamarzyło to będzie ograniczony wybór. 

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mi od razu zaznaczyć, że nie o cenie chciał dyskutować, bo "ziarnko do ziarnka"...

Dlatego na ten parametr spuśćmy zasłonę.

 

 

Rzeczywiście trzeba się będzie dobrze wymierzyć pod te 615mm.

Z myk-mykami pod 27.2 nie jest źle, zważywszy iż można założyć tylko jeden.

Single be jeszcze nie potrafią rurek łączyć

Jakieś inne przeciw?

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...