Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

np pięknie jak diabli, ale pisze to jako esteta amator ze słomą w butach ;) 
Ale co innego mnie zastanawia - to trzeci przypadek (w tym jeden znany mi osobiście) pękniętego haka w Unicie... ciekawe, ciekawe....

(1200 za używanego ramiaka z naprawą od "kogoś"? zabawne?)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.

Anarchy, możesz zaktualizować swoją bazę popękanych Unitów o nastepujące przypadki. Widać jakiś trend w tej ramie. Rekordzista z tej listy ma dwa popękane Unity pod rząd.

 

http://www.theunknownrider.com/2013/08/04/broken-kona-unit/

971000_10153084721480603_2109575023_n.jp

http://forums.mtbr.com/29er-bikes/cracked-dropout-kona-unit-29-a-865340.html

2013-04-29105746a_zps2ac5ee8a.jpg

816095d1373857165t-cracked-dropout-kona-

I trochę z googla (Kona Unit broken dropout):

109612d1129257019-cracked-kona-unit-drop

http://forums.mtbr.com/singlespeed/cracked-paragon-sliders-668654.html#post7536175

CIMG1327.jpg

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bład konstruktora, oś  koła jest wysunięta za trójkąt tylnych wideł, powinna byś w jego zarysie a nie do tyłu od górnej rurki i dźwignia pracuje.... i widocznie męczy to ramę w tym układzie materiał/ sprężystość stal/alu co ciekawe torówki teoretycznie miewają w hakach koło dość z tyłu np canondejle  i jakoś to działa, chyba bez masowych pekań, może to mtb tak uderza w ramę bardziej niż uda torowca.... za sprężyste moze być też połacznie górnej rurki z hakiem, przecież ona taka cienka... i pracuje układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupowało w USA, to ramy na gwarancji nie opłaca się odsyłać, ale generalnie Unity od 2009r. mają dożywotnią gwarancję. :)

 

 

Ta dożywotnia gwarancja , którą daje Kona to w moich oczach tylko chwyt marketingowy . Wystarczy się wczytać...

 

Kona gwarantuje pierwszemu nabywcy, że jego nowa rama Kona kupiona od autoryzowanego dealera Kona jest wolna od wad fabrycznych przez cały okres posiadania przez pierwszego właściciela. Gwarancja jest ograniczona do 5 lat dla ram wykonanych z włókna węglowego (z wyłączeniem rowerów Supreme Operator i Operator gdzie gwarancja wynosi 2 lata), oraz do 3 lat dla ram z elektrycznym silnikiem. Przez cały okres trwania gwarancji Kona zobowiązuje się do naprawy lub wymiany, według własnego uznania, ramy rowerowej. Kona określa czy rama jest uszkodzona i podlega niniejszej ograniczonej gwarancji. Pierwszy właściciel ponosi wszelkie koszty związane z naprawą lub wymianą ramy roweru. Proszę zapoznać się z instrukcją obsługi roweru Kona, dostarczoną wraz z rowerem, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ta dożywotnia gwarancja , którą daje Kona to w moich oczach tylko chwyt marketingowy .


Tak, ale nie sądzę, że w powyższym przypadku (pęknięcia ramy jednocześnie w dwóch miejscach) Kona zdecydowałaby się ją naprawiać. Po prostu wysłałaby nową ramę na koszt pierwszego właściciela.

 

 

to bład konstruktora, oś koła jest wysunięta za trójkąt tylnych wideł, powinna byś w jego zarysie a nie do tyłu od górnej rurki


Większość rowerów MTB z tzw. "sliding dropouts" ma oś koła poza zarysem tylnego trójkąta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ruchome haki same w sobie są błędem konstruktora, paskudne  dodatkowe śruby na imbus masakra tył powinien być potężny stalowy na solidnej pełnej osi z nakrętką z twardej stali, ewentualnie jakiś napinacz... Po to w szosówkach oś koła jest tam gdzie jest, żeby było dobrze.... Dla leni i debili wymyślono przesuwane alu haki, żeby sobie rąk ustawianiem koła nie szargać.   Suwany hak nie dość że dodaje kolejne miejsce gdzie może być luz, gdzie są malutkie śruby z gniazdem które można zniszczyć kluczem, w dodatku klucz imbusowy się gnie przy mocnym dokręcaniu, no ale jak tu mocno dokręcić jeżeli hak jest alu..... Echhh stal to ma być stal a haki powinny zostać klasyczne.... tyle

 

A piszę że błąd bo to wywalenie osi w tył plus zła praca ramy daje ww pęknięcia, to  przecież nie użytkownik winny tylko konstruktor, projektant, technolog...


RAKIETA  ROMET

znalazłem na alegro może ktoś z fanatyków rometu z dawnych lat nie mógł się powstrzymać?

 

Szkoda że cena za taką na klejkę trochę za duża jak na gadżet ku pokrzepieniu  serc :)

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/42/76/27/62/4276276240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo pchnęło nas do wynalezienia koła, więc trudno kogoś za nie potępiać :-) ale czy Nie mam odrobiny racji?

Wszystko ma być prostsze strony zmieniają pod smartfony windowsy zamierają w wersjach fajnych i ejtyzują nas bez szans na aktualizację banki utrudniają obsługę kont, a haki robią żeby pękały :-) ułatwienie niejednoma imię i czasem pęka stalą!

Także nie można topić się w jeziorze cudzysłowiów i nie mieszajmy debilizmu intencjonalne go z pręgierzowatym na jaki Nikona narażać bym nie śmiał :-)Nikona kurka rurka jakiś poprawiacz w tym przygodnym tablecie udowadnia mi ze mam dość ulepszeń. Nikogo nikogo nikogo!!!! Nie Nikona :-)

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...szkoda że nie mogę znaleźć zdjęcia swej ramy Unit'a jakem ją odpudłował i okazało się że przednie(!) koło nie chce się zmieścić między haki!!! Jakiś ier czy też inny przemycający pudło z mą rama finezją nie grzeszył i pewnie usadowił na niej słonia. Dość powiedzieć że typ od którego kupowałem ramkę zwrócił mi całą kasę(odesłałem napiwek bo mi się go szkoda zrobiło), honorowych ludzików ze świecą by szukać a tu proszę bardzo...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych jazdach moim Unplugeedem.

Nic sie trzeszczy, hamulce sie docierają.

Zacisk sztycy bez uwag

Zaciski piast na swoim miejscu.

Mimosrod ani drgnie.

Przyznaję że to moj pierwszy 29er i na dodatek singiel.Ale coś czuję że nie będę żałował zakupu.

 

Dla mało wymagajacego bikera szukajacego inności w 29calach szczerze polecam

Tym bardziej że nie kosztuje fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo pchnęło nas do wynalezienia koła, więc trudno kogoś za nie potępiać :-) ale czy Nie mam odrobiny racji?

Wszystko ma być prostsze strony zmieniają pod smartfony windowsy zamierają w wersjach fajnych i ejtyzują nas bez szans na aktualizację banki utrudniają obsługę kont, a haki robią żeby pękały :-) ułatwienie niejednoma imię i czasem pęka stalą!

Także nie można topić się w jeziorze cudzysłowiów i nie mieszajmy debilizmu intencjonalne go z pręgierzowatym na jaki Nikona narażać bym nie śmiał :-)Nikona kurka rurka jakiś poprawiacz w tym przygodnym tablecie udowadnia mi ze mam dość ulepszeń. Nikogo nikogo nikogo!!!! Nie Nikona :-)

Idę się urżnąć bo na trzeźwo nie przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja bym porównał posty itr'a do rozwiązywania Jolki vs. "standardowe teksty" w roli krzyżówek ;) Choć przyznać muszę że Jolki całej nie ogarnąłem a z kolegą się dogaduję elegancko i bez problemu :)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie - za którymś razem, na spokojnie, da się zrozumieć :)
Ale jakby na to nie patrzeć - prawie zawsze jakieś dywagacje i wywody itr'a bawią mnie do łez, jako miłe zakończenie dnia. Taka bajka na dobranoc.

I niestety ma rację - w obecnych czasach bardziej opłacalne jest wyprodukować coś jednorazowego, gdzie w przypadku zepsucia, taniej i szybciej jest zastąpić czymś nowym aniżeli babrać się w serwis. Nawet kosztem dobrej renomy firmy.
Tak jest ze sprzętem kuchennym, elektroniką, samochodami.

No ale to już chyba wszyscy zauważyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ojej

 

Obiecuję przez miesiąc pisać jak człowiek , który nie wie co to Jolka ....

 

Ogólnie pękające ramy po prostu to jest taki temat, że trudno przejść z nim do porządku dziennego jeśli w serii pojawiają się identyczne usterki....  Patrz Gary Fiszer, któryś tam chyba z trance Giantów, czy teraz Koń... 

Dla nieobeznanych dodam że ustawianie napięcia łańcucha w normalnej ramie z poziomymi hakami jest uprzykrzeniem, i poza ironizowaniem to zrozumiałe jest szukanie ułatwień w tym zakresie.... nie lubię tych wspomnianych odmienionych przez duże "D" haków, ale ... no odpowiednie napięcie łańcucha w ramie ze stalowymi hakami nie jest czasem proste, skręcanie śrub przestawia koło napinając łańcuch niebotycznie lub luzując zbytnio.

 

Pech "Unitu" Kazafazy : nie pisałem, że mój biały on one jak mniemam jeszcze w sklepie, musiał zdrowo walnąć i to z co najmniej metra na tylny hak tak że odprysk lakier + zabicie kantu stali + zagięcie dolnej części haka nastąpiło .

Aby wprowadzić piastę musiałem prostować, a na koniec już w obu hakach szparę osiową pilnikiem z lakieru oswobodzić bo piasta nie wchodziła.... Nie wspominając o tym: że szpary w Inbredzie te przy wzmocnieniach lakierem musiałem zalać ze strzykawki żeby rdzewienia i wilgoć nie wyłaziły szparami tymi z głębi ramy...

 

Reasumując taki prostowany hak też może lekko jak klin przeszkadzać w ustawieniu koła tam gdzie się chce je ustawić łańcuch ustawiając napiętym.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Piękna stal, piękny smok ino nóżki przykrótkie :Dhttp://allegro.pl/rama-jamis-dragon-pro-i4268867249.html
I jeszcze z ciekawostek: http://allegro.pl/rama-stalowa-58cm-stery-ritchey-wcs-reynolds-i4270043738.html
Przy okazji - nie wiem o co chodzi ale na ebayu.uk nowe pod 650b on-onki po 130 funtów???

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy poniższy wkleić, bo nie pasuje do wątku o jedynakach, dziwolągach ani nowych kierunków w dwudziesto-dziewiątkach.

Argumentem w dyskusji o stalowych 29tkach też nie jest.

Zanim więc mod mnie złoi, wcisnę się przez szczelinę niepewności.

29er Sword Cycles w ochronnej skórze:

 

Camo-29er-side-view.jpgCamo-29er-Head.jpg

 

i film, w jaki sposób się tak maluje: https://www.youtube.com/watch?v=Fg8_IegZk48

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak będę duży (taki duży, że zdążę spłacić kredyty i dzieci "wysiudać" z domu) to sobie kupię ROSa w seledynie. Ale wtedy to pewnie na retro giełdzie :D

Zupełnie z innej beczki takie pytanie do posiadaczy Inbreda 29" z poziomymi hakami -czy ktoś mógłby zmierzyć  czy te podawane 444mm ogona to wartość minimalna czy ustalona dla koła gdzieś w połowie haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...