Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja pamietam, a bylo to w pierwszych gorskich rowerach Colnago i Anlen - oszalamiajace rowerki na tamte czasy - byla wysoka seria Prstige i ona miala z zewnatrz zwykle rury - http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/m3-hW8TTnPrw4e7ie4UAWvQ.jpg i byla najwyzsza seria Tange Ultimate Ultrastrong i Ultralight.

http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mE-YGhF6NWOOEDuTiuf4fRw.jpg  http://www.velocals.com/media/02/a2079161417f51bcaa2303_m.jpg 

Cos takiego pamietam w rowerze Colnago, gdzie dolny wezel byl tak robiony, gorna rura co ciekawe byla zastapiona dwoma cienkimi jak pozniej w Corratecu, a bylo to w okolicach 1992r, no ale wracajac.., tam byla naklejka Ultimate Ultrastrong.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)
Tange Ultimate Ultrastrong i Ultralight.

 

I te typy miały jeszcze swoje podtypy, a podtypy podtypów swoje podtypy... ;)

 

141o9k0.jpg

 

Co do TT-ów, to tak jak pisał anarchy, te tańsze lubiły szybko rdzewieć (nawet te nowsze), a teraz z OX i OX2 klepią takie manufakturki jak wspomniany już tutaj English, Independent, Vassago, Gunnar.

 

I jeszcze mały smakołyk - taki ciekawy "artykulik" i porównanie tego, co było katowane pod tyłkami w 1994r. :)

 

MBUKsteel1700.jpg

MBUKsteel2720.jpg

MBUKsteel3720.jpg

MBUKsteel4720.jpg

MBUKsteel5720.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MAM!
Wiedziałem w jakiej ramie widziałem ostatnio rurki Tange wielowpustne-złotoustne. Nawet sztuk jedna mało rzucająca się w oczy stała na allegro zimą albo jesienią zeszłego roku.
Panowie, oto Tange Prestige Ultrastrong w praktyce (tu niestety tylko główna rura):

Przy główce:
DSC_6270.JPG

i przy suporcie:
DSC_6284.JPG

Chyba bardzo dobrze widoczne. Na pierwszym zdjęciu widać jak powoli wyżłobienie/profilowanie zmniejsza się i miękną jego kontury.
Rower to stary kastle randonnee pod 26", tu więcej foto: https://picasaweb.google.com/CampNou.77/KastleRandonnee?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL6CloLqtcGA_wE&feat=embedwebsite#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

....te sławetne haczyki już nie raz wprowadziły posiadacza lub przyszłego posiadacza niejednej ramy w mniemanie, że o to ma w ręku dzieło spod palnika Wąsatego Toma :)
Kiedyś nawet koledze próbowali wcisnąć na alledrogo, że ostatnie sectory to tez było nitanium no bo przecież haki takie same tylko się.. teraz nie chwalą.

ps: co do wagi znalazłem tylko wypowiedź jednego sprzedawcy z allegro (dt-bicykles -  nie polecam!), że miała ważyć 2,77kg ale jakoś wierzyć mnie się nie chce. Chyba, że z tym spinnerskim widłem.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Haki są, ale chodziło mi o to, że nie raz już spotkałem się z WIARĄ, że skoro haki są, to cała rama musi być od Ritcheya. No bo przecież nie dawał bym haków do obcej stali :) 
Im mniej napisów/naklejkek na ramie tym większe przekonanie, że o to jedyna i prawdziwa P-21 się odnalazła w Polszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dylematy co do Salsy.

 

4101731500_1395178362_thumb.jpg

 

1. Jak zabezpiczyć rułkę dolną tylnych wideł by zachować kolorystykę? Cosik przezroczystego by się zdało ale jakaś ajdija co do materiału?

2. Prowadzenie linki hampla na maniciaku. Jest jedno fabryczne miejsce ale brakuje ewidentnie drugiego. Jest nawet na grafikach wujka G trochę pomysłów zwłaszcza z ciągnięciem pod koroną ale cuś mi to nie leży. Jakiś pomysł na pociągnięcie z lewej strony? To już mój 3'ci Maniek, ale jakoś zawsze prowizorycznie zipowałem w drugim miejscu do korony co mało eleganckie. Ale nic innego mi do łeba nie przyszło. Bez zipowania się mi stery i rama obcierały więc jakoś złapać trza.

 

Dzięki

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pierwsze podpowiem - jest folija przezierna z tych do zabezpieczania aut. Teraz nie pamiętam nazwy ale odszukam i dam znać w ciągu doby (chyba, że ktoś wcześniej podpowie). Franca naprawdę mocna i jak dasz dwie warstwy to możesz przez jakiś czas spać spokojnie (z własnego doświadczenia wiem). Tak w ogóle to ja nią oklejam pióra od strony opony, suport tam gdzie łańcuch może spaść, miejsca ocierania pancerzy itd. Fajna bo pod wpływem opalarki robi się bardzo plastyczna i układa na wszelakich krzywiznach.

ps; a co Ci tak kiera wyszła wysoko? to jakiś trekking będzie na parówkach czy jak? ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera prosta/wunglowa a podniesiona mostkiem na plusie i kilkoma podkładkami - wygodnie do bólu, to znaczy by nie było bólu kawałek nad dupą :thumbsup:

No i to rower jak widać po obwieszeniu użytkowy bardziej a nie do ścigania, które dawno olałem bo za chore opłaty za Maratony to se w góry wolę pojechać ;-)

Co do taśmy to takiż to badziew zanabyłem, zobaczymy czy dobre toto:

 

http://rowerowy.com/sklep/akcesoria/oslony_neopreny/prod/shelter

 

A Mańka i sposobu na ciąg przewodu w nim nikt nie ma?

 

 

Dziwne te kolory na focie mi wyszły a małpą/automatem bez żadnych potem obróbek softowych?

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem wujka G o "Manitou cable routing" zapytać i ziornąć na pierwsze grafiki.

To rozwiązanie nie jest dobre bo obciera się miska albo główka z prawej strony.

Zostaję jednak przy swoim patencie - jeden duży zip na około korony a do niego kilkoma małymi przyłapany przewód:

 

 

5474705100_1395530316_thumb.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czekajcie, to poprowadzenie kabla może być problemem :D ? Rozumiem w fulu linka w środku do rohloffa :D ale od kiery do przedniego hampla?
Folia w miejscach styku, zipów garść (dla delikatniejszych w takim kolorze jak amor) i po sprawie
A jak kogoś boli, że ociera niech poczyta na stronie Salsy co oni myślą na temat rys na ramie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Moje jeździdełko nie umywa się do waszych cacek... no i jest na krótkich nogach, niemniej...

 

Koza na kołach i wstępnie przejechana :) Jeszcze tylko jakieś jednakowe gumy wykombinować i świat:
IMG_2692.JPG

Jak myślicie: skracać jeszcze o dwa ogniwa? Z kalkulatora wychodziło 106 albo 108. Zostawiłem na razie dłuższy:
IMG_2697.JPG

Daje mi w dupę tylna przerzutka. Albo dobrze wchodzi i waha się przy schodzeniu, albo dobrze schodzi/wychodzi ale zdarza sie, że skacze po dwie zębatki. Czeka mnie jeszcze regulacja.
1x10 (38 z przodu i 11/36 z tyłu) sprawdza się bardzo przyjemnie przy moim łąkowym łazikowaniu :D Natomiast łancuch na skrajnych przełożeniach nieźle dostaje w "D" :( Trza pomyśleć o młynku i pokombinować z suportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamos

 

1 twoja docinki i ironia jest są zdeka przygłupawe

2 nigdzie też nie napisałem, że wiem jak jak jest najlepiej, bo biega o to że szukam jak może być lepiej, poczytaj ze zrozumieniem, nie boli, naprawdę, a chodzi by uniknąć ot choćby czegoś takiego:

 

8017332400_1395611041_thumb.jpg

 

 

3 a wracając do tematu, czy ktoś miał do styczność z jakimś tworem by:stickel?

 

http://www.bystickel.com/gallery.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Naprawdę próbuję czytać Twoje wpisy ze zrozumieniem, ale czasem po prostu nie da rady. :) Angielski niby znasz, ale z polskim chyba nieco gorzej:

 

twoja docinki i ironia jest są zdeka przygłupawe


Nie obraź się Kolego Mentos, ale naprawdę robisz z igły widły. Nie dość, że lecisz przez pół strony off-topem, rozkminiając puszczenie kabla na swoim 3-cim z kolei (!) mańku, to jeszcze po tym, jak ktoś chce Ci pomóc i delikatnie sugeruje OT, to się obruszasz.
Najlepiej zrób sobie WIRELESS (chyba nie muszę tłumaczyć?), to Ci się główka na pewno nie porysuje. Rozumiem troskę o nową ramę, ale rower jest do jeżdzenia.

Koniec OT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...