Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Neye Inspiration?
No i kto kogo podpatruje heehe
Koval - funf punkte plus!


 

 

Po ostatnich deszczach wyjąłem sztycę i przestraszyłem się nie na żarty - miałem na niej rdzawy zaciek, dlatego za jeden z najcenniejszych postów dla nowoprzybyłych stalinowców uważam post #658 znajdujący się na 33 stronie - dotyczy konserwacji stalowej ramy (późniejsza konkluzja nt. aerozolu -> post #686).  W przyszłym tygodniu się za to zabiorę.


..minęły dwa sezony sarenki, Stallovy Paprykarz łącznie z Poprawinami za nami - zatem poszły klucze w ruch i rozbebeszamy Sarnę 3 (być może na całą zimę).
I z perspektywy czasu (może nie aż tak wielkiego), iluś tam deszczy, metrów sześciennych błota i polewania szlaufem mogę śmiało rzec - TO DZIAŁA!
Zdjęcia pewnie koło weekendu (gdy załapię się na światło naturalne) ale miska suportu w środku ..CZARNA, dolne widełki - CZARNE, główna na styku z suportem - CZARNY! 3x TAK
A Rudej Zośki? - null!

ps: podobnie świetnie się trzyma (pomimo słabego, pomarańczowego początku) wylakierowana bezbarwnie po zewnętrznej stalowa sterówka widła (szczególnie w "dziurce" Thomsona i na styku ze sterami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no ale ale pepiczki też potrafią

 

Patrzę i patrzę i napatrzeć się nie mogę... I pomyśleć, że to robią tuż za rogiem...

 

1464647_503318186433199_467607520_n.jpg 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.503317576433260.1073741839.325854567512896&type=1

 

I to to

1393491_500587906706227_1944312898_n.jpg

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.500586960039655.1073741838.325854567512896&type=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrzę i patrzę i napatrzeć się nie mogę... I pomyśleć, że to robią tuż za rogiem... 1464647_503318186433199_467607520_n.jpg https://www.facebook...67512896&type=1

o żesz ty w buzie/twarz/inne_z _przodu !!!

nie pokazuj takich rzeczy, bo się jeszcze nawrócę na stal (no chyba , że to nie stal) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"King of the Mountain"? Widać Pepiczki nie tylko żyją pivem i rohlikami ale i muzyką K.Bush :)
Spawy rzekłbym .. różne (na niektórych zdjęciach to widać) ale właśnie haki, detale, a już malowanie(!) - pół ramy w kolorze był np w RAWie jest bardzo bardzo...
No i spawają na reynoldsie zatem może, niebawem, tuż zaraz za granica będzie można zamówić jakąś "budżetową" (hehe) nierdzewkę na R 921.

Bartniku - patrz, patrz i skrob się po głowie...bo nie znasz dnia ani godziny jak Cię CroMoleptoza znów ogarnie ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy rzekłbym .. różne

 

Masz na myśli, że spawy nie zawsze ładne? 

 

Na razie ceny są takie, eee... europejskie: od ~1700 do ~3000 PLN. Co przekłada się na zakres cenowy takich żelazideł jak Cotic, Sobre czy Singular. No i Rychtarski :-) ) Przy czym chyba tylko Cotic zblizył się wagowo do naszych Sąsiadów (nie wiem jak Rychtarski?). 

Edytowane przez maciejas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ceny jak próbowałem pokazać Adamoasowi  (k.. czy my musimy tymi awatarmi się posługiwać?) wszędzie dziś są już takie same.
Co do wag u Sami Wiecie Kogo na R. - Sarna2 ważyła 2100, Sarna3 - obecna - 2050 gramów, ale ze zwykłymi nierdzewnymi hakami, bez prowadzenia linek w środku i mufek była by kolo 150 - 200 gramów lżejsza :)
Mnie aż tak na wadze nie zależy, byle by w granicach przyzwoitości ale wk.. mnie totalnie jak producent klepie żelaziaka po 2900. To już jest kompletnie nie przyzwoite :D
A taki stary sector na nitanium w wersji 17,5 ważył i 1750 gramów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

anarchy, przeca ja ceny "Pi x Drzwi" znam...

Myślałem, że my tylko dyskutujemy tutaj kwestię tego (w związku z postem kolegi gabriel86 o zakupie Unibajkowych ram 269), czy ktoś byłby w stanie dobrze zrobić większa partię ram w cenie 1500-2000PLN/za sztukę (wliczając w to ewentualny zakup materiałów za własne monety). I nadal jestem zdania, że pewnie ktoś by się znalazł - bez fajerwerków oczywiście. O tym była mowa od początku... :)
Patrząc na niektóre spawy Czechów, to moim zdaniem jak na razie średnio im to wychodzi, choć surowe rurki z dodanymi tu i ówdzie kolorami robią fajne wrażenie...

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no dobra...
A tak z czystej ciekawości - ktoś ma/zna/macał realnie lżejszą ramę od Sarny3? Pytam bom ciekaw. Wiem, że Ninerowy ramiak SIR9 wg katalogu ważył niecałe 2000 gramów, ale realia były równie zabawne jak dla Inbreda 29" :)
Podobno Ritchey 29" waży drobne 2kg z mini haczykiem.... ale to "podobno"...


...a zupełnie na boku - widzieliście nowego SIRa? :D 
SIR9_13_960x540.jpg
ARCWH_D9.jpg
ARCWH.jpg
(tylko ta 44 mm sterówka ma się do reszty jak pięśćdo nosa)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

detale nie najgorsze (to tu są jakieś detale?), suport jak dla żyrafy (314mm?), na szczęście klasyczna sterówka, ale pancerze tak by sobie przypadkiem roweru nie ponosić, w dodatku 1600zł za Reyniego 520? i to tylko w głównym trójkącie, no okazja, okazja :D
W sumie tylko waga ciekawa, bo wyglądem (i ceną) nasz Roman bije go na głowę!


Piterd - takie filmiki to my lubimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

do czego zmierzasz tym pytaniem? :)
bo widzisz..myślę, że każdy przez skromność nie wyskoczy z ręką do góry :D
A kolo w filmiku ma mega technikę i takich do filmików się bierze a nie przeciętnego czy nawet dobrego rowerzystę.

Z tego co wiem - co najmniej Wiewiór jest tu niezłym kozakiem  :) (inni nie wymienieni niech się nie obrażą ) i na jednym kole do domu wrócić potrafi

 
Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Rzeknę jedno- Bjutiful

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W sumie tylko waga ciekawa, bo wyglądem (i ceną) nasz Roman bije go na głowę!

 

A tak na marginesie, zaraz po prezentacji ostatniej kolekcji, pisałem e-mail do Rometa z zapytaniem, czy planują coś w stylu Rudego Romana w najbliższej przyszłości.

 

Dostałem odpowiedź coś na modłę: "że jeśli tylko okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na takie rowery, to bardzo możliwe że zdecydują się na użycie tego materiału w kolejnych kolekcjach tworząc rowery MTB 29” oraz 27,5”."

 

A szkoda... :(

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ale w kurdupelskim rozmiarze- Jakoś tak do WK nie mam nastroju
Nieważny rozmiar Rafału, nigdy tego nie słyszałeś? Mnie żona dziwnie często to powtarza :D

A tak zupełnie na boku jak tu już mamy Pana Admina - rozmawialiśmy w weekend z Ivanem i tak się zastanawiamy czy ten wątek nie powinien już wylądować w forum na maxa lub innym jakimś ogólnym. Mocno odeszliśmy od Wielkiej Kichy na tych 74 stronach :) 
Z drugiej strony podforum 29" starci jeden z poczytniejszych wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nieważny rozmiar Rafału, nigdy tego nie słyszałeś? Mnie żona dziwnie często to powtarza

Kobiety kłamią.... 

A propos wątku- generalnie to większość poczytnych wątków wcześniej czy później gubi główny wątek- ważne,że dyskusja jest na poziomie i w normalnym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te stalowe ramy ze zdjęć, no wszystko pięknie, pęknę ramy :) Do czego piję? Tu spawają tam spawają.... Tylko pytanie jak długo już spawają i ile lat jeżdżą te rowery. Te wysmakowane haki tylne trójkąty...  Nawet Sarna ze względu na wagę wydaje się dla mnie papierowa :) Ale na szczęście ma mufy które trzymają te cieniutkie rurki razem :D

 

Mi pękała stal z Bydgoszczy w kilku miejscach i spawaliśmy, potem alu na spawie tylnego trójkąta w G1 Fiszerze, nawiasem mówiąc pierwsza generacja miała suportu na chyba 29 cm !!! Jak przysyłali mi następne ramy to miały już na 2 cm wyżej... Tak samo potem w G2...

 

2 kilo na stalową ramę w dodatku do mtb to nie jest dużo...każdy gram mniej i rama może być wiotka lub wiotczejąca z czasem. Jak ponoć szosówki z zawodniczym przebiegiem z tych czasów kiedy zawodnicy jeździli na lekkiej stali... Torowcy o słusznym wzroscie i wadze ponoć nie lubili zbyt tych Rometów Super na  Kolumbie tylko woleli ciut cięższe na Rej Nosie.

 

Także ponad 3 kilo mojego Big On Ona psychologicznie poprawia, poprawia.... samopoczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czy ten wątek nie powinien już wylądować w forum na maxa lub innym jakimś ogólnym. Mocno odeszliśmy od Wielkiej Kichy na tych 74 stronach :) 

 

 

Jak śmiesz takie bezeceństwa uskuteczniać? Swego czasu sam adwokatem tego wątku w tej regule byłeś aż tu nagle taka zdrada?  :yucky:

 

 

 

Z drugiej strony podforum 29" starci jeden z poczytniejszych wątków. 

 

No, od razu lepiej  :thumbsup:

 

 

...a niechcąco wracając do stalovego tematu: piterd3 otrzymuje plusa za filmik, a ja korzystając z okazyji dorzucę psychodeliczną produkcyję Surly'ego:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2I3Undrq_zY

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kompletny offtop ale wybaczcie:

pierwsze sekundy filmu i ja muszę zadać publicznie to pytanie:
CZY JEST TU KTOŚ KTO WIE GDZIE KUPIĆ TAKIE WYSTRZAŁOWE SKARPETY??? :D
pytam poważnie, kilka par zdarłem wszelakiej kraty (a tylko takie chyba przystoi nosić do stali) ale z roku na rok coraz gorzej....
a wistule czy inne trochę nie teges...
A mnie się marzą na ten przykład nowojorskie - w żółto czarną kratę, albo takie jak te powyżej... no kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...