Skocz do zawartości

[oświetlenie] Latarka ZOOM i lampa z kierunkowskazami.


KubusBdG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po świętach planuję zakup dobrego oświetlenia.

Nie chcę dużo na to wydać, bo głównie jeżdżę w dzień, ale w ciemności też się zdarzy.

Przeglądałem allegro i trafiłem na to.

http://allegro.pl/latarka-rowerowa-zoom-dioda-cree-x-2000-mega-moc-i1971573040.html

http://allegro.pl/lampka-do-tylu-z-kierunkowskazami-i1933124282.html

Byłby to dobry wybór?

Może coś innego mi doradzicie?

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie z tyłu mam Moon M-3R którą kupiłem w sklepie stacjonarnym za 28zł i jestem z niej bardzo zadowolony. Przede wszystkim jest mała i lekka. Tylko jakoś nie mogę jej znaleźć nigdzie na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60zł to max. budżet na dwie lampy.

 

W tej cenie kupisz conajwyżej dobre światełka pozycyjne. Dobre oświetlenie zaczyna się mniej więcej od ceny min 200 PLN za przód (za tył można zamknąć się w 100 PLN).

 

Oczywiście jeżeli budżet gra tu kluczową i jedyną rolę to na przód może być ten ZOOM. Aczkolwiek nie oczekuj, że będzie świecić tak jak na załączonych obrazkach.

To co zaproponowałeś na tył stanowczo odpada. Kierunkowskazy są bez sensu, gdyż:

1) Nie ma obowiązku posiadania takowych, więc kierowca nie podziewa się, że rowerzysta będzie miał kierunkowskazy i używał ich zgodnie z przeznaczeniem.

2) Kierowca może mylnie wziąć kierunkowskaz za standardową lampkę, tylko że mrugającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponowałeś na tył stanowczo odpada. Kierunkowskazy są bez sensu, gdyż:

1) Nie ma obowiązku posiadania takowych, więc kierowca nie podziewa się, że rowerzysta będzie miał kierunkowskazy i używał ich zgodnie z przeznaczeniem.

2) Kierowca może mylnie wziąć kierunkowskaz za standardową lampkę, tylko że mrugającą.

 

A poza tym z odległości kilku/kilkunastu metrów praktycznie nie da się rozpoznać, czy to pomarańczowe to miga bardziej z lewej czy bardziej z prawej strony roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie polecam w 100% te latarkę z zoomem , warunek zamiast baterii tylko akumulatory . Jeżdzę ok 2 godzin dziennie z użyciem takiej latarki , i niestety pożera prąd i jeżeli chcemy się cieszyć pełną mocą to do dzien ,dwa musimy ładować , pozatym latarka odbija światło na znaku oddalonym ok 400 m , oczywiście jest to swiecenie punktowe , jeżeli chcemy mięć wiekszą powierzchnię to zasięg nie przekroczy 10-15 m . Tylne światło kupiłem tam gdzie i taką latartke 6o9 http://allegro.pl/zestaw-power-beam-y-525-fajny-zestaw-za-grosze-i1990347646.html tak wygląda tył tyle że zakupiony odddzielnie hurtowo po 1,69zł szt. musiałem kupić 5 szt , Używam tego sprzetu już pół roku i jestem zadowolony cena niska a co najważniejsze sprzęt się sprawdza oczywiście deszcz im nie szkodzi , warunek to akumulatory bez nich będzie lipa , i co jeszcze ważne to ta latarka zoom ma taki problem , że występują 3 funkcje świecenia i jadąc rowerem po nierównościach same się przełączają albo moc światła spada . Jest na to sposób te zakrętkę z włącznikiem trzeba rozebrać na części pierwsze i sprężyne naciągnąć po skręceniu jest wszystko jak należy , mocowanie do tel latarki kupione w cenie2 zł również nie sprawia żadnych problemów . Nie spotkałem się z lepszym światłem w tej cenie a nawet do 50zł , a tani tył jest równie godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz conajwyżej dobre światełka pozycyjne. Dobre oświetlenie zaczyna się mniej więcej od ceny min 200 PLN za przód (za tył można zamknąć się w 100 PLN).

 

Nie no, fakt nie jest tanio ale z tyłem to już przesada. można mieć tył sporo taniej, i ta lampka jest wery gut: http://allegro.pl/lampa-rowerowa-led-bpm-1sl-bright-eye-mactronic-i1999433359.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...