Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

@ MD11

To niby wybajerzona rama charakteryzuje się większą masą :icon_question::whistling:

Gdzie te bajery ( oprócz boost'a ) :icon_question:

Właśnie ze względu na ramę wolę Speca.

Merida jako całość jest jednak ciekawa.

@ erzurum

Te 400 gram różnicy też wydaje mi się mocno podejrzane.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że mój post wzbudzi kontrowersje. :) No i dobrze, bo od tego jest forum, żeby dyskutować. Już wyjaśniam o co mi chodzi.

 

Po pierwsze napisałem, że rama Meridy może ważyć 400 (dokładniej to 300-400) gramów więcej, bo tak mi wyszło z obliczeń i napisałem, gdzie te obliczenia są. Podaję bezpośrednie linki do postów, w których napisałem, dlaczego podejrzewam, że ta rama jest cięższa:
http://www.forumrowerowe.org/topic/209679-2017-merida/?do=findComment&comment=1906465,

http://www.forumrowerowe.org/topic/209679-2017-merida/?do=findComment&comment=1906498.

Nie wiem, czy tak jest, ale skoro "polecam" ten rower (to może za duże słowo, bo nawet na nim nie siedziałem, po prostu na papierze wygląda dobrze), to czuję się w obowiązku napisać, że istnieje takie ryzyko. Czy to komuś przeszkadza to inna sprawa, zawsze można poprosić w sklepie o zważenie danego roweru i przekonać się, ile waży naprawdę. Pisałem kiedyś do Meridy z pytaniem o wagę tej ramy, ale nie odpisali.

 

Bajery to dla mnie dodatki, które są fajne, ale niekoniecznie niezbędne, czy dające niepodważalne korzyści. Konkretnie to, jak napisałem, boost oraz wewnętrzne prowadzenie wszystkich przewodów. Jeszcze side-swing, ale to pochodna poprzednich bajerów. W zasadzie to większość sprowadza się do boosta właśnie. Chyba żadna popularna marka nie ma boosta w aluminium, w karbonie jest częściej spotykany. Przy tym Merida nie spaskudziła tej ramy brzydkim malowaniem albo kiepską geometrią. Jest odpowiednio duży reach, niski przekrok i krótkie widełki.

 

Niska waga to też jest dla mnie bajer, którego Merida akurat prawdopodobnie nie posiada. Z hitem sezonu to było pół żartem, o żadnym rowerze bym tak nie powiedział zupełnie poważnie, bo nie ma się co napalać. Każdy ma jakieś plusy i minusy. Dla mnie po prostu 400g więcej nie jest takie istotne. Może ta rama jest mocniejsza, skoro nie żałowali aluminium (wiem, że niekoniecznie tak musi być). ;)

Ktoś by pewnie napisał, że wagę roweru czuć, a boost nic mi nie da. No może i nie, ale ja wolałbym go mieć. Poza tym zwróćcie uwagę na resztę osprzętu. Merida w podobnej cenie co Trek i Spec ma FOX-a zamiast Reby oraz lekkie obręcze, jeśli podana przez Meridę waga obręczy jest prawdziwa, nawet z jakimiś odchyłkami. Lekka rama jest istotna, jeśli ktoś zamierza w rower inwestować, bo jeśli nie to moim zdaniem lepszy amortyzator i lżejsze oraz szersze obręcze są ważniejsze od wylajtowanej ramy. Kolega napisał, że 7000 to dla niego absolutny max i raczej nie będzie się ścigał, więc pewnie nie będzie skłonny zaraz wymieniać kół.

 

Właśnie ze względu na ramę wolę Speca.

 

Dlaczego? Ile waży ta rama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie...Nie ma co bic piany, prawda jest taka, ze kazdy z tych rowerow to dobry rower i kazdy z nich ma swoje mocne jak i slabsze strony i pewnie ktorykolwiek wybiore to bede zadowolony, bo bedzie to dla mnie duzy skok jakosciowy  :icon_wink: . Coraz bardziej przekonuje sie do Treka, nie ukrywam, ze rower ten ma mi sluzyc dlugi czas i co za tym idzie bede pewnie tez to i owo w nim zmienial, a wlasnie rama Treka z dozywotnia gwarancja wydaje mi sie byc dobra baza pod ewentualny upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny problem czyli rower w budżecie 7000zł i zdecydowałem się na Treka Procalibera 9.6 2017, na plus to geometria czyli długa i niska rama ze wszystkimi nowymi standardami do tego rs reba, na minus to na pewno biedny osprzęt ale wszystkiego mieć nie można i taki wariant teoretycznie bardziej przyszłościowy wygrał u mnie. Oczywiście wraz z nabywaniem doświadczenia i precyzowaniem oczekiwań będę stopniowo wymieniał poszczególne komponenty chyba zresztą jak większość . Rower w obecnej konfiguracji do najlżejszych nie należy ale za to bardzo szybko odnalazłem pozycję i teraz jazda sprawia bardzo dużo frajdy i jest efektywna. Dodam że pozycja na rowerze jest dla mnie jednym z najbardziej kluczowych czynników, od kilku lat ścigam się na szosie i wiem ile daje dobrze ustawiony rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia znajomości tylko negocjacji. Wszystkie swoje rowery kupowałem między 10 a 20 procent poniżej ceny katalogowej i nie musiałem się jakoś specjalnie targować. Cenę katalogową możesz wziąć jako punkt wyjściowy do porównania, ale na końcu zawsze warto sprawdzić ile da się urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie rower zakupiony :) Trek SF6 2017...Ze swojej strony chcialbym podziekowac wszystkim z tego forum za porady i pomoc, a szczegolnie kolegom mareckiabc i zol82 za nakierowanie na konkretne sklepy i koledze olaff28 za fajna i rzeczowa rozmowe oraz chec realnej pomocy w zakupie (malo brakowalo) ;) Pozdrawiam :)

Aaa i zwracam honor wszystkim ktorym nie wierzylem, ze da sie kupic ten rower z duzym upustem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdzie kolego z takim upustem kupiłeś tego Treka ? W ostateczności mam w zapasie jeszcze inne rowery

 

http://www.haibike.com/pl/PL/bikes/177/2017-greed-hard-seven-4-0?variant=4160222735 cena    6600zł

http://www.shockblaze.com/en/bikes/KRS-ELITE-29quot-20171.html    6750zł

w ostateczności trek jeszcze nie wiem ile uda mi się z ceny urwać

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/superfly/superfly-6/p/2058600-2017/

albo po taniości

http://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/accent/peak-29-slx-2017

 

Ktoś coś doradzi ?

 

 


Jeszcze pod uwagę brałem ta meride

http://www.rowerymerida.pl/produkt1227/bignine-800-rower-merida.html  Ale niestety już niema i nie będzie 17`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Haibike i Shockblaze napisałem w innym temacie. Trek ma chyba ciężkie koła, ale poza tym jest w porządku. Ten Peak to nie jest taki zły pomysł. Ma poprawną geometrię, jest lekki i ma od razu lekkie koła na maszynówkach. Do ścigania mógłby być niezły, ale jakiś rabat by się przydał, bo 5.500 PLN za ramę bez sztywnej osi z przewodami na wierzchu i zeszłoroczny napęd 2x10 to trochę za dużo. No i malowanie niewyjściowe. Jakby go złożyli na czarno-czerwonej albo czarno-zielonej ramie (mają takie) to od razu by lepiej wyglądał moim zdaniem.

 

 

Jeszcze znalazlem

http://www.merida-bi...e-800-4331.html cena 5200 zl tylko cos geomwrtia nie bardzo

 

Tam jest błąd, wkleili geometrię z tańszego modelu. Sprawdź model 900, tam jest właściwa:
http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/hardtails/29-hardtails/2016/big-nine-900-4329.html

Szału może nie ma, w tym roku jest nowa rama z inną geometrią i różnymi bajerami, ale tamta też jest w porządku jeśli chodzi o geometrię. Jest sztywna oś, amortyzator z wyższej półki, przyzwoite obręcze (490 g). Za te pieniądze to niezła propozycja, aczkolwiek przy rabacie 20% to chyba Superfly 6 lepszy, bo ma bardziej wyścigową geometrię i powinien być całościowo lżejszy. Koła możesz ewentualnie kiedyś wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, również szukam roweru w tej granicy cenowej.
W oko wpadły mi  dwa modele Canyon Grand Canyon AL SL 8.9, oraz Radon ZR Race 8.0.

Oba wychodzą podobnie cenowo, tylko nie znam się do końca na osprzęcie i nie wiem co będzie lepszym wyborem, a może warto poszukać czegoś jeszcze innego ?
 

Mam 190cm wzrostu i na wagę w chwili obecnej wnoszę 105kg z tendencją spadkową.

Rower ma być uatrakcyjnieniem treningu, bieganie na bieżni czy rower stacjonarny to straszna nuda, a także na dojazdy do pracy 40km dziennie, oraz wycieczki rodzinne, dobrze jakby była możliwość przykręcenia fotelika dziecięcego. Tylko czy rower to wytrzyma moje 105kg i 15kg+ dziecka ?

Rower ma mi służyć na lata, poprzedniego Gianta jeszcze na 26" miałem przez 10 lat i praktycznie nic się z nim nie działo przez ten czas, po za rzeczami eksplatycyjnymi.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...