Skocz do zawartości

[Trening] Biegacie?


KubaWinter

Rekomendowane odpowiedzi

Pulsometr mam, tyle że biegam 2x w tygodniu, 2x ide na salę pograć w gry zespołowe po 2h i 2x rower średnio po 1,5h. Warto zamienić jeden dzień gier zespołowych (akurat siatkówka) na bieganko?

 

Według mnie nie warto. Ważne aby z terningiem (w Twoim przypadku rower to Twój priorytet ) trafiać w superkompensację inaczej trening nie będzie rozwojowy a jedynie zdrowotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbr1 - a jaki widzisz cel w tym, że zmniejszysz dystans? Czy faktycznie czujesz przetrenowanie po dłuższym?

 

Co do tętna - pulsometr wyznacza ci skalę w której powinieneś się zmieścić, więc jeżeli jest to twoje optymalne tętno, to nie widzę powodu, aby zmniejszać dystans. Mimo to uważam, że lepiej biegać mniej, a częściej, chociaż wiadomo, że czasem nie łatwo to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, tak jak wracam po tym 16 km biegu to jestem na maxa zmeczony ale to tez jest fajne a biegam 3 razy w tygodniu i 2 razy rower i czesciej biegac raczej na pewno nie bede .Na razie zobacze pobiegam tak 12-14km i zobaczymy ,a biegam w optymalnej strefie .

Z czasem bede zmniejszal ilosc biegania a zwiekszal jazde rowerem ale to tak luty-marzec.

A wy ile tak srednio biegacie tygodniowo ?mi teraz tak wychodzi okolo 40-45max km na tydzien , i przygotowuje sie gluwnie pod starty w w maratonach itp... Zeby poprawic pozycje z 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy model, Ekideny 75, jednak wziąłbym Ekideny 100 gdyby były, bo posiadają amortyzację pięty i mostek stabilizujący. Zresztą polecam forum bieganie.pl, tam są specjaliście w sprzęcie do biegania tak jak na tym forum w rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak poniedzialek 16km w czasie godz 1godz35min wtorek odpoczynek sroda to samo co poniedzialek ,czwartek odpoczynek piatek bieg 10km czas 50min wszystko w pylsie optymalnym budujacym baze soborta rower okolo 90--120min i niedziela tak samo jak sobota ???I tak styczen w lutym bedzie wiecej roweru i stopniowo bedzie sie zwiekszac (rower) .

Co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

pon - bieg 50min (ten z piątku)

wto - rower 50min

śro - bieg 1h30min (ten co wcześniej)

czw - basen 1h (lub inna aktywność, ale nie bieg ani rower)

pia - bieg 1h30min (ten z poniedziałku)

sob - rower 1h45min (podobnie jak było)

nie - rower ok.3h (teraz więcej niż było wcześniej, ale to pod warunkiem, że wytrzymasz pogode)

 

Taki plan jest w miarę ładny i myślę, że Cię zadowoli. Btw ile masz lat i ile już jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat , a w sezonie 2008 jezdzilem rowerekiem okolo 500-600km miesiecznie w wakacje wiadomo wiecej ale to nie bylo jakos specjalnie rozplanowane a wtym roku chce to poprawic .Basen raczej odpada bo nie lubie za bardzo plywac:) .W styczniu chce Poprawic wytrzymalosc bo wiadomo pogoda nie pozwala zabardzo na jazde codzienie rowerkiem ale pora roku sie zmienia i bedzie coraz lepiej:)

Mareckimtb nawet fajnie to wymysiles :)

i jeszcze jedno we wtorek mam 2 godz W-F zazwyczaj jest to 1 godz silowni i 1 gry na hali wiec chcial bym zrobic wolne juz po tych W-F?

I wtorek mozna zaienic z czartkiem ? nawet cikawie wyszlo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego za bardzo niema :) ale po wie ci tak ze jak przebiegne te 9km w 50min max to nie jetem zmeczony i na drugi dzien jest wszystko ok ale po tym ale jak 16 to juz troche inaczej jest ale wtorek jak mam 2 w-f to traktuje jak odpoczynek .

Jak ktos ma jeszcze jakies propozycje to niech pisze bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tą regeneracją :) . Je jeżdżę więcej niż zakłada podany proponowany plan, też nie mam wolnego dnia, i co więcej nie jestem jakimś cyborgiem, a radze sobie elegancko ;) . ALE, robię jak mówi biblia - 3tyg treningów i 1 tydzień regeneracyjny. I dobrze, kbr1 gdybyś też tak robił :D.

Pytasz o zamianę czwartku z wtorkiem nie widzę przeciwwskazań. 2h wf również możesz potraktować jako 1h treningu. Co do dnia wolnego - jeśli już chcesz to mimo wszystko najlepiej byłoby zrobić przerwę w poniedziałek, gdyż w niedziele masz najdłuższy trening. Jeszcze taka wskazówka, że jeżeli masz szkołę do późna (wiem jak jest bo jestem w podobnym wieku ;p) to możesz zrobić tzw. cegłę, czyli rower + bieg. Sam tak dzisiaj zrobiłem (gdyby nie nieprzejezdne drogi to bym cały czas rowerek robił) jeździłem po lesie, aż zmrok nie zapadł i resztę czasu wybiegałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czytałam Biblie... i jest tam dokładnie napisane że regeneracja jest potrzebna tak samo jak trening cytuje fragment " Możesz ułożyć najlepszy plan na świecie, ale jeśli sesje treningowe nie są ułożone w ten sposób, by zapewnić zarówno regenerację, jak i adaptacje, nie poczynisz postępów. Możesz nawet odnotować spadek kondycji" I jak zauważyłam to w Bibli jest naspisane że w każdym tygodniu jest jakiś dzień przeznaczony na regeneracje no chyba że źle interpretuje ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci popieram Mareckimtb i karolaxp.

To jest propozycja Mareckimtb:

pon - bieg 50min (ten z piątku)

wto - rower 50min

śro - bieg 1h30min (ten co wcześniej)

czw - basen 1h (lub inna aktywność, ale nie bieg ani rower)

pia - bieg 1h30min (ten z poniedziałku)

sob - rower 1h45min (podobnie jak było)

nie - rower ok.3h (teraz więcej niż było wcześniej, ale to pod warunkiem, że wytrzymasz pogode)

 

A to jest moja propozycja:

 

pon-bieg 50min (traktuje to jako regeneracje nie meczy nie porostu bieg okolo 9-10km)

wt-mam 2 godz. W-f z czego jedna gra na hali a jedna silownia (to tez traktuje jako regeneraje)

sro-bieg 1h30min (15-16km)

czw-rowere 50min albo jeszcze dzien wolny?

pia-bieg 1h30min

sob - rower 1h45min (podobnie jak było)

nie - rower ok.3h (teraz więcej niż było wcześniej, ale to pod warunkiem, że wytrzymasz pogode)

 

Tak to sie przedstawia na styczen.

Co wy na to? Co zrobic z czwartkiem ?

Ale mysle ze bedzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czytałam Biblie... i jest tam dokładnie napisane że regeneracja jest potrzebna tak samo jak trening cytuje fragment " Możesz ułożyć najlepszy plan na świecie, ale jeśli sesje treningowe nie są ułożone w ten sposób, by zapewnić zarówno regenerację, jak i adaptacje, nie poczynisz postępów. Możesz nawet odnotować spadek kondycji" I jak zauważyłam to w Bibli jest naspisane że w każdym tygodniu jest jakiś dzień przeznaczony na regeneracje no chyba że źle interpretuje ;)

Pozdrawiam :)

 

 

masz w pełni rację, też czytałem biblie i regeneracja jest tak samo ważna jak dobry trening

dodatkowo naprawdę niewyobrażam sobie całego tygodnia ze sportem... wg biblii i moich doświadczeń najbardziej efektywne uprawianie sportu czy też poprawianie kondycji jest wtedy, gdy po każdym dniu treningu jest dzień na odpoczynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Jak biegac wedlug czasu czy na przebiegniete km.

bo 15km przebiegne po sniegu w 1godz45min a normalnie 1godz30min wszystko w tej samej strefie pulsu.

W planie mam ze powinienem biegac 1.30min i nizaleznie od pogody biec porostu te 1.30min w okreslonej strefie pulsu czy tzrymac sie tego okreslonego dystansu 15km?

Wiadomo raz przebiegnie sie wiecej w 1,30min a raz mniej ale zawsze w tej samej strefie czy biec nie zaleznie od czasu te 15km???

Wydaje mi sie ze mam sie chyba trzymac czasu i strefy pulsu???A nie przebiegnietych km??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...