Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour Axon


lukas85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Noszę się z zamiarem kupna fajnego amortyzatora do xc w okolicach 1000-1200zł, moja waga to 90 kg. Z informacji od sprzedawcy dowiedziałem się, że amor jest do wagi 110 kg. Oczywiście w tych cenach wybór leży między znanymi rebą, foxem, reconem, torą, r7, ale zainteresował mnie suntour axon za 800 zł na allegro:

http://allegro.pl/sr-suntour-axon-rld-100mm-skok-czarny-nowy-i1930171786.html

http://allegro.pl/sr-suntour-axon-rld-2011-disc-1525g-kurier-0zl-i1923177860.html

W sieci jest mało opinii o tym amortyzatorze, a przynajmniej nie są dla mnie wystarczające. Na stronach w jęz. angielskim też nie wrze na temat tego modelu. Cena i waga są bardzo interesujące, sztywność też podobno jest zaletą. Nie ukrywam, że oszczędność kilku stów, to ciekawa perspektywa.

Jaka jest wasza opinia? Używa ktoś z was tego amorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Też nie jeździłem na axonie, ale powszechnie mówi się, że to sztywny amor o charakterystyce pracy recona

Tzn o jakiej charakterystyce? Progresywnej? Liniowej? Degresywnej?

Nie każdy jeździł na Reconie.

Poza tym nie można od amorka o przeznaczeniu wyścigowym oczekiwać niewiarygodnego komfortu i czułości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba trochę informacji o Axonie. Otóż ma go mój znajomy, który waży ponad 90 kg. Widziałem jak pracuje i nawet się przejechałem kilkanaście kilometrów w terenie. Działa bardzo dobrze - w porównaniu z Raidon'em jest zauważalna różnica. Nie wiem dlaczego kolega Spekulant spekuluje, że niezbyt dobrze wybiera małe nierówności - po ustawieniu ciśnienia idealnie pod siebie przez małe nierówności przechodzi gładko i ładnie wybiera (ale fakt - sprężyna jest na małe wyboje czulsza). Poza tym Axon jest bardzo lekki i stosunkowo niski jak na swoje 100mm skoku - zdecydowanie niższy niż taki Raidon.

lukas85 Jeśli chcesz kupić Axona to jak najbardziej polecam. A jeśli nie Suntour to zdecydowanie Reba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rebę to nowe na allegro chodzą po 1300 zł, taniej nie ma, a używki się boję. Niby stać mnie, ale za dużo kasy ładuję w rowery i muszę trochę się ograniczyć, pozatym do roweru klasy slx/xt + alu rama 1500 g. nie potrzebne mi wypas części. Żadnym terminatorem nie jestem, nie potrzebne mi sidy, foxy, bo to dla zawodników, a ja przez ostatnie 2 lata nawet nie miałem czasu w maratonie wystartować, choć od marca tego roku zrobiłem sporo ponad 6000 km (do marca 10 000 stuknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas85 Na Axonach też zawodnicy jeżdżą. Ale nieważne. Skoro nie są Ci potrzebne wypas części i chcesz ograniczyć kasę wydawaną na rower, to bierz Axona zamiast Tory czy Recona. Ewentualnie, jeśli Ci bardzo zależy to możesz pokusić się na Epicona. Także dobry widelec i jeszcze tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem do Reby i SID-a był nie przesadzał. ;) Axon według mnie aż tak dobrze jak w/w RS-y nie pracuje. Wczoraj odkryłem że regulacja kompresji odbicia jest w zasadzie atrapą i kręcenie daje... nic albo prawie nic. W każdym razie ciężko to wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...