Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

hej

mam pytanie odnośnie rozmiaru Peaka, tak na 90% wydaje mi się, że pasowały by XL (wzrost 193cm, noga 90cm) Do tej pory jeżdżę na Giant xtc rozmiar L, tam wysokość od środka suport do końca rury podsiodłowej jest coś ok 510mm a sztyce thomsona 400mm mam wyciągniętą max do znacznika. Przy przesiadce na 29 chciałbym tego uniknąć. Rozmiar L Peaka odrzuciłem bo wydaje mi się, że środek suportu koniec rury według info na stronie 470mm może być za mało. Dobrze kombinuje??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się o jedną stronę, miałem ten sam problem i taką samą długość nogi, zamówiłem L. Szykuję się jednak na sztyce 450mm... Pomimo wagi i wyboru sprowadzonego do bbb o nieciekawej wadze. Reszta długości powinna być bdb, liczę za to na większą zwrotność i sprawność w zakrętach.

 

 

Chcąc na tył do tej ramy zamontować hamulec z tarczą 180 muszę zastowować adapter PM-PM pasujący od widelca w systemie PM do tarczy 203?

 

(inaczej mówiąc - czy zasada wielkości adaptera z systemu IS tez tutaj występuje- tj. tył jeden większy niz przod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się o jedną stronę, miałem ten sam problem i taką samą długość nogi, zamówiłem L. Szykuję się jednak na sztyce 450mm... Pomimo wagi i wyboru sprowadzonego do bbb o nieciekawej wadze. Reszta długości powinna być bdb, liczę za to na większą zwrotność i sprawność w zakrętach.

 

dzięki za cynk co do sztycy, bo mam obawy czy przy xl i sporo dłuższej nodze wystarczy mi 400mm, teoretycznie przy ośmiu centymetrach w ramie bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem sztyca 45cm to jakieś nieporozumienie...

 

 

Rozwiń swoją myśl, widzisz, że nikt tutaj pochopnie rozmiaru nie dobiera. 7-9 cm sztycy w ramie to powiedzmy otwarcie średni wynik, dodając do tego fakt, że maluchy o niskiej wadze tego nie potrzebują to tym bardziej widzę sens tych paru centów więcej w ramie, czego nie widać to nie szpeci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ja zamiast brać ramę do której potrzebowałbym 45cm sztycy, wziąłbym ramę o rozmiar większą. Przekroku nie zabraknie.

 

Cofnąłem stronę wcześniej i widzę, że kolega maciej762 podał długość nogi 91cm przy 186cm wzrostu. To mogłoby wskazywać na nieproporcjonalnie długie nogi. Sam mam 190cm i 90-91cm nogę. Dla siebie brałbym XL, bo przy podsiodłówce 47cm, sztyca 450mm siedziałaby w ramie tylko na 11cm - to za mało. Siły działające na komin ramy byłyby zbyt duże. Nie wróżyłbym jej długiego żywotu.

 

O zwrotność Peaka29 w rozmiarze XL nie martwiłbym się. Rozstaw osi to tylko 108cm. Mój 20" XTC na małych kołach ma ok. 110cm. (TT 61,5cm) Ta strasznie długa górna rura Peaka29 to chyba wynik stromego kąta główki ramy i odgiętej do tyłu rury podsiodłowej a nie "realnej" długości roweru czy realnej długości miejsca gdzie wisi kolarz. Niemniej jednak gdybym miał długość nogi jaką mam, a tylko 186cm wzrostu, to też chyba kombinowałbym co zrobić, aby dopasować L do siebie.

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorna rura L bedzie dobra, a podsiodlowka....79-47=32, czyli 8-9cm insertu - i

 

Zmierzyłem specjalnie długość od osi korby do jarzma w teraźniejszym rowerze. Powyższy post dotyczy moich wymiarów i sztycy 400mm. Jak widać dodatkowe 5cm nie zaszkodzi. Jest sensownie? Sugerowalem się też wrażeniami z jazdy na obecnej ramie. Czy słusznie, ciężko stwierdzić. Okaże się.

Edytowane przez maciej762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiórki szeptają o opóźnieniu dostaw Peak29 z powodu świetowania w Azji...poślizg ok 2 tygodni. Ponadto w sytemie przedsprzedaży poszło już prawie 60% ram będących w ofercie na rok bieżący .

 

Widać z tego Peak29 ma wzięcie...

Edytowane przez wapid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiórki szeptają o opóźnieniu dostaw Peak29 z powodu świetowania w Azji...poślizg ok 2 tygodni. Ponadto w sytemie przedsprzedaży poszło już prawie 60% ram będących w ofercie na rok bieżący .

 

Widać z tego Peak29 ma wzięcie...

 

W NSB w Rzeszowie przeczuwali że tak będzie :icon_confused:

Z tego co mówili, to przeszłości było już tak że rama zapowiadana na koniec lutego była dostępna w połowie lub pod koniec Marca... :bye2:

mam nadzieję, że w tym wypadku Wiewiórkom się od mrozu w głowach poprzewracało i nie wiedzą co mówią :laugh:

 

Ada93m

Jako że rower mam zamiar utrzymać w kolorystyce Czarno Białej z Czerwonymi akcentami

myślałem o takich sterach

http://allegro.pl/hs...2117414605.html

Tyle ze nie ma ich w wersji czerwonej :down:

 

:icon_question: :icon_question: Wie może ktoś gdzie kupię czerwone stery półzintegr. do 100zł :icon_question: :icon_question:

(taki mam budżet na to przeznaczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...