Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ktoś pisał, że zyskał pewności i predkości na zakrętach. Bzdura, chyba że na płaskim.

 

Napisałem to ja i pisałem także że jeżdżę po płaskim :thumbsup: Na zjazdach rzeczywiście czasami "telepie", ale w moim przypadku zjazdy to może z 1% całości przejazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo widelcow , to ja poprostu nie umiem jezdzic na amortyzowanym widle i na chwiile obecna sprzedaje widła manitou minute na ktorego sie namowilem (znaczy chcialem) nie ma to jak czuc peaka pod łapami szczegolnie jak nie jezdzi sie po górach ....

aaaa i jak ktos ma sztywny widel z osia qr 15 to z checia sie wymienię :)

niech zyja sztywniaki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Epixon'ie miałem dość niskie ciśnienie ( z racji mojej wagi) i widelec dość mocno nurkował przy hamowaniu czy zmianie pozycji na rowerze. Skutkowało to ciągłymi zmianami "geometrii" i brakiem odpowiedniego wyczucia roweru, stąd niejako po przejściu na sztywny widelec wzrost pewności pokonywania zakrętów w moim przypadku. Pewnie dałoby się to załatwić amortyzatorem z tłumieniem kompresji itd, ale jakie są koszty takiego sprzętu wszyscy wiemy. Ja z przejścia jestem bardzo zadowolony i jeżeli ktoś mieszka na terenach taki jak ja, powinien spróbować.

 

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia opon i ciśnienia. Trochę z bólem serca, ale tak jak pisałem, jeżdżę na RK 2.2 Drutowych mimo że mam nowe Rybeny Zefyros 2.1 które ważą sumarycznie jakieś 300-350g mniej od RK. Spowodowane jest to faktem że RK mogę napompować do 1,5 Bar'a i mieć naprawdę miękką, gładką jazdę. Opony z mniejszym balonem będzie spisywała się gorzej, dodatkowo Zefyros poniżej 2.2 Bar'a zachowuje się jak flak i praktycznie nie da się jeździć a po napompowaniu do tej wartości mamy "kamień"

 

Także podejrzewam że gdyby moje jedyne opony to były Zefyros i wtedy wsadziłbym sztywniaka, to bym go szybciej wyjmował niż go wsadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jezdze na RK ale 2.4 i tylna opona przy nawet wysokim cisnieniu mi plywa ,,, z tym ze ja jezdze na mleku a to tez robi na niekorzysc plywania do tego waze ponad 100 i robi sie slabo , mozecie polecic jakas opone w stylu RK do max szerokosci 2.1 na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RK.  Miałem Rk 2.2 na tyle. Dramat w błocie, po za tym szału nie było. Ostatnio jak znowu sprobowałem mleka na tej oponie to opona dostała takiego bicia,ze az ocierala o widełki w 2 miejscach przeciwnych koła. Było takie bicie że przy 25 rowerem miotało. Wleciała vittoria barzo 29x2.25 i rower jak nowy jeździ, idealnie. Conti przy tym jak papier,miekki,cienki,pływało sie na nim mi dosłownie,nawet na wysokim cisnieniu rower pływał. Dramat. Nie polecam.  Uszczelnianie to 100ml zeby zakleić opone z mikrodziurek. Vittoria pompką małą rowerową po paru dmuchnieciach bez mleka uszczelniona.

 

Co do sztywniaka. Ja jeździłem na sztywniaku długo. Na RaRa 29x2.25 i wysokim cisnieniu. Kwestia podnoszenia tyłka i luźnych łokci,pewnego chwytu. Inaczej łatwo Dostać strzała i spaść z roweru. Na maratonach również na nim jeździłem, jak się zna trase pół biedy, ale lecieć 40 i wpaść w dziure/korzeń z górki w lesie to nic fajnego :D  Na zjazdach takich sztywniak będzie wolniejszy, na podjazdach szybszy, na płaskim różnicy wielkiej nie ma...

 

Miałem full;a to na podjazdach wszystkich wyprzedzałem,na prostej jechaliśmy równo ,a na zjazdach wbrew pozorom mi większość odchodziła :D  No ale cóż :D

 

Na sztywniaku fajne było przyspieszenie. ale co amorek to amorek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RK.  Miałem Rk 2.2 na tyle. Dramat w błocie, po za tym szału nie było. Ostatnio jak znowu sprobowałem mleka na tej oponie to opona dostała takiego bicia,ze az ocierala o widełki w 2 miejscach przeciwnych koła. Było takie bicie że przy 25 rowerem miotało. Wleciała vittoria barzo 29x2.25 i rower jak nowy jeździ, idealnie. Conti przy tym jak papier,miekki,cienki,pływało sie na nim mi dosłownie,nawet na wysokim cisnieniu rower pływał. Dramat. Nie polecam.  Uszczelnianie to 100ml zeby zakleić opone z mikrodziurek. Vittoria pompką małą rowerową po paru dmuchnieciach bez mleka uszczelniona.

Zgadzam sie z kolegą 10000% te RK są jakieś do dupy mi tył lata jak henek na wiejskiej dyskotece i uparcie mi twierdzą w serwisie ze to norma ze opona ma bicia i to jeszcze 2.4.... paranoja . przy 40 km/h robi sie autentycznie niebezpiecznie .

llancer jaką dokladnie masz tą vittorie ? bo tego RK zdejmuje i zakladam cos innego tylko nie chce trafic znowu na felerną opone , moze cos innego mozesz polecic do mleka...

A co do amorka w peaku , wymieniam na sztywny widel.

A te RK to jakie i z którego roku?

nie mam pojecia z ktorego roku te RK ale ja kupilem dwie sztuki nowe na allegro za 80 pln -zwijane , wiec cos musi byc na rzeczy ... ogólne rzecz biorą problem bicia tej opony nie wystepuje przy zalozonej dentce , wystepuje tylko przy mleku ... tak jest w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to te RK mają gładkie boki to w sumie śmietnik bo one były zje...ne (był wysyp cholernie tanich zwijasów i druciaków pod koniec ubiegłego roku - pozbywali się śmieci). Te nowe co mają "plaster miodu" są przyzwoite. W czerwcu i lipcu trochę ich założyłem i wszystkie "trzymały fason".

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego RK kupilem za 80-90zl . Bok opony to nie plaster miodu,ale taka ala siatka. Jest to zwijka 2.2 Wszystko było wmiare ok, ale założyłem awaryjnie dętke mniejszą od 26, i opona lekko biła, a że potem żal mi było 20zł na dętke i nie chcialo mi się zmieniać to przy wlaniu mleka opona była zniekształcona. Jazda na mleku w RK to był dramat. No rower pływał nawet na wysokim cisnieniu. Moj RaRa 2.25 zwijka ktore kupilem 4 lata temu komplet za 225zł z tyłu skończył żywot rok temu, przód jeszcze do końca sezonu wytrzyma. Ale nie dało się uszczelnić. Jak RK i Vittoria ledwo daly się wogole na obręcz naciagnąć, tak RaRa wmiare lekko wchodzi, i przy probie pompowania nawet kompresorem powietrze ucieka. Nie dosc ze opona na 30er, to jeszcze schodza sie ranty do srodka i nie da sie napompowac. Nawet probowalem obklejac cale kolo z opona i nic. Vittoria Barzo 29x2.25 TNT.. za 136zl z sklepu Xtremes bodajże. Kupno czwartek 23, Wysyłka piątek 10:05, dotarła w poniedziałek, poleconym za 13,50 :) Załozyłem z ledwością na obręcz,pare ruchów pompką ręczna małą i siedziała uszczelniona,wlałem mleko, od nowa pompowalem i wskakiwala na ranty. Potem zdjalem z rantów, i napompowalem pompką samochodową jeszcze raz dla pewności. No jeździ się super. Nie mam okazji jej potestować więcej bo Pada dziś cały dzień, ale z moich krótkich testów prowadzi się ładnie,lekko sie jedzie, w piachu,korzeniach i lesie jest super przyczepna. Nie wiem jak się bedzie zachowywal bieżnik w starciu z asfaltem, i ile pojeźdze na niej, ale mam nadzieje ze będzie dobrze..... Co do conti jeszcze. Jest tak Miękki i cienki ten RK, ze nie dziwne ze z detka jeszcze ujdzie,a bez dętki pływa bo nie jest w stanie się utrzymać w swojej pozycji... A waży tyle samo co Vittoria TNT, która wydaje się być cięższa,sztywniejsza, i grubsza.

 

Edit: Tego swojego Rk kupilem na wiosne w tamtym roku. Pod koniec kwietnia juz go miałem.

Edytowane przez llancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to te RK mają gładkie boki to w sumie śmietnik bo one były zje...ne (był wysyp cholernie tanich zwijasów i druciaków pod koniec ubiegłego roku - pozbywali się śmieci). Te nowe co mają "plaster miodu" są przyzwoite. W czerwcu i lipcu trochę ich założyłem i wszystkie "trzymały fason".

moje to kawałek glakiego i reszta to plaster miodu.... sa do dupy , w sumie zalezy na jaki egzemplarz sie trafi...

....

Ja swojego RK kupilem za 80-90zl . Bok opony to nie plaster miodu,ale taka ala siatka. Jest to zwijka 2.2 Wszystko było wmiare ok, ale założyłem awaryjnie dętke mniejszą od 26, i opona lekko biła, a że potem żal mi było 20zł na dętke i nie chcialo mi się zmieniać to przy wlaniu mleka opona była zniekształcona. Jazda na mleku w RK to był dramat. No rower pływał nawet na wysokim cisnieniu. Moj RaRa 2.25 zwijka ktore kupilem 4 lata temu komplet za 225zł z tyłu skończył żywot rok temu, przód jeszcze do końca sezonu wytrzyma. Ale nie dało się uszczelnić. Jak RK i Vittoria ledwo daly się wogole na obręcz naciagnąć, tak RaRa wmiare lekko wchodzi, i przy probie pompowania nawet kompresorem powietrze ucieka. Nie dosc ze opona na 30er, to jeszcze schodza sie ranty do srodka i nie da sie napompowac. Nawet probowalem obklejac cale kolo z opona i nic. Vittoria Barzo 29x2.25 TNT.. za 136zl z sklepu Xtremes bodajże. Kupno czwartek 23, Wysyłka piątek 10:05, dotarła w poniedziałek, poleconym za 13,50 :) Załozyłem z ledwością na obręcz,pare ruchów pompką ręczna małą i siedziała uszczelniona,wlałem mleko, od nowa pompowalem i wskakiwala na ranty. Potem zdjalem z rantów, i napompowalem pompką samochodową jeszcze raz dla pewności. No jeździ się super. Nie mam okazji jej potestować więcej bo Pada dziś cały dzień, ale z moich krótkich testów prowadzi się ładnie,lekko sie jedzie, w piachu,korzeniach i lesie jest super przyczepna. Nie wiem jak się bedzie zachowywal bieżnik w starciu z asfaltem, i ile pojeźdze na niej, ale mam nadzieje ze będzie dobrze..... Co do conti jeszcze. Jest tak Miękki i cienki ten RK, ze nie dziwne ze z detka jeszcze ujdzie,a bez dętki pływa bo nie jest w stanie się utrzymać w swojej pozycji... A waży tyle samo co Vittoria TNT, która wydaje się być cięższa,sztywniejsza, i grubsza.

 

Edit: Tego swojego Rk kupilem na wiosne w tamtym roku. Pod koniec kwietnia juz go miałem.

w 1000000 % sie podpisuje mam identyczne odzczucie co do jazdy RK na za malej dentce - tragedia , na dentce 29 jakos jeszcze uszło ,ale po wlaniu mleka - TRAGEDIA.

Poszukam gdzieś w promocji tej vittori i zakupie bo te bicie RK doprowadza mnie do szału .

@@llancer, masz ją w peaku29 tą vitorrrie barzo? myslalem o rozmiarze 2.1

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w peaku mam, na tyle bo ten Rk nadaje sie już do kosza, takie ma bicie. Może jak by na jakieś koło je założył z dętką napompowaną bardzo mocno i jakoś podgrzał ? Nie wiem, ale jak ktoś chce moge mu to wysłać niech się bawi, bieżnika jeszcze jest......

 

Ja miałem 2.25 od 4 lat ciagle,wiec nie kupowalem 2.1  Ale na razie polecam barzo

 

Co do samej ramy Peak.

U mnie nic nowego. Przy nowej oponie juz nie brakuje sztywności :D

Troche boje sie po korzeniach teraz jeździc, bo pare razy przy pedałowaniu na danej ścieżce potrafie uderzyć nogą w korzeń(już po przejechaniu przednim kołem)

Staram się wtedy tą noge mieć w górze,ale przy podjeździe czasami sie nie da przestać pedałować etc.

 

Przy przejeźdżaniu po przewróconych drzewach nie mam takiego problemu. 

 

Będę musiał jakoś narzędziami śrube z lewego ramienia wykrecić,zdjac korbe i nasmarować suport, jak nie pomoże to wymiana łozysk po 3 prawie latach (Aerozine ht2)  Bo przy mocniejszym pedałowaniu czasami są leciutkie trzaski. A wszystko czyściłem niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rowerowysam.pl/sztywny-widelec-saso-298221-p-221.html?osCsid=25192fd1ec8d95fb9a23c50f6cc577ee

 

Ja miałem taki wideł i było spoko :) Nie narzekałem na sztywność ani wysokość. Po zmianie na amorka było gorzej potem, uczucie jak by kierownica była o wiele,wiele za wysoko...  49 bedzie lepsze niz 47 szczegolnie w peaku z tym kątem główki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siemanko , sprzedalem minute i kupuje sztywniaka.

macie jakies inne podpowiedzi gdzie kupic tanio i dobrze ?póki co podoba mi sie opcja podana przez @@Arni220, i pytanie za 100 punktow czy w tej cenie znajde cos lepszego?


@@Arni220, zamawiałes u nich , jak najlepiej placić?


@@llancer, chociaż to co podałes zabija mnie wyglądem , masz babo placek .......:)


@@Arni220, brakuje mi tam info o dlugosci czy to jest 49 bo jak tak to jestem zdecydowany i zamawiam bo cena na carbocycle 2x wieksza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...